Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για όσους βλέπουν Agents of SHIELD. Εγώ που δεν βλέπω δεν πήρα τέτοια ενημέρωση από το MCU.

 

Διατηρώ τις αμφιβολίες μου για το κατά πόσο δεν θα τον επαναφέρουν κάποια στιγμή, ανεξαρτήτως όμως αυτού υπάρχει μια μεγάλη διαφορά σχετικά με τον Quicksilver, το μεγαλύτερο κομμάτι της on-screen παρουσίας του ήταν villain character που απέκτησε άφεση αμαρτιών θυσιάζοντας τον εαυτό του για έναν πρωταγωνιστή. Άλλο είναι να σκοτώνεις "villain", άλλο να σκοτώνεις ήρωες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το res του Κολσον όπως αποδείχτηκε όμως δεν έγινε για να γίνει. Εξυπηρέτησε μια εισαγωγή για τους Inhumans που ήταν μέρος του phase 3. Το να ξαναέρθει ο QS δεν έχει νόημα. Επίσης για κάτι που γράφτηκε πιο πάνω, όντως "επόμενος" Captain υπάρχει, επόμενος Iron Man όμως δύσκολο μετά τα γεγονότα του civil war. Το λέω γιατί όντως ο RDJ παίρνει παρά πολλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εξαρτάται τι θέλει η Marvel. Μας βάζει άλλωστε τις πιο νέες εκδοχές (π.χ. στο AoS είχαμε τον Robbie Reyes για Ghost Rider που είναι ο πιο πρόσφατος).

 

Οπότε αφού δεν έχει τα δικαιώματα για Dr. Doom (ναι. τσέκαρα στο wiki, Infamous Iron Man...), παίζει να εμφανιστεί καμιά Riri Williams;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό. Έχω και καιρό να διαβάσω το στόρυ αλλά αν θυμάμαι καλά, αντιμετώπισε (και γάμησε) τους ήρωες μια φορά και μετά τους ανέστησε (ή time reverse; ) για να τους δώσει την ευκαιρία να τον κερδίσουν σε νέα μάχη. Αλλιώς, ήταν απλά omni-everything και δεν μπορούσε να τον κερδίσει τίποτα στο σύμπαν.

 

Τώρα στις ταινίες δεν ξέρουμε τι θα γίνει, ούτε πιστεύω να δούμε τα "χαρούμενα" kills/humiliations. :P

 

 

ig4k.jpg

 

1336955493-3994978700.jpg?v=1336955494

 

infinity-gauntlet-thanos-kills-thor-1167

 

wolvrubber.jpg?itok=Qt-hkXln

 

tumblr_lr6gg6kCOt1qznfri.jpg

infinity-gauntlet-vision-dies.jpg

IMG_8108.png

 

1963952-quasar_vs_thanos1.jpg

 

 

 

 

στο Infinity Gauntlet αφησε οικειοθελώς την Nebula να του παρει το γαντι ενω μπορουσε να την εμποδισει. στο Μarvel: The End επαναφερει το multiverse που αφανισε, για να το σωσει απο ενα μοιραιο "bug" στην υποδομη του (dont ask).

παντως δεν νομιζω να ακολουθησουν αυτες τις ιστοριες στο πως κατατροπωνεται  ο Θανος, απλως θα βαλουν καποιον ηρωα να θυσιαστει για να σωσει το multiverse, λογικα τον Tony για να γλυτωσει η Marvel τις πλουσιοπαροχες αμοιβες που δινει στον RDJ.

@KilliK κανα προγνωστικο εχουμε? :P

 

με βαση την εμφανιση του στο GOTG, οτι δεν προκεται να παρουσιασουν τον Adam Warlock, και στο πως χειριζεται η Marvel τους κακους της, ειμαι πολυ απαισιοδοξος. κραταω μικρο καλαθι και ετοιμαζομαι για μεγαλη απογοητευση, διοτι μεχρι τωρα οτι εχω δει απο τον Θανο ειναι μια μ...κια και μιση. αθλιο design, ο τροπος που μιλαγε και αυτα που ελεγε ηταν ασχετα, και ολα του τα σχεδια μεχρι τωρα εχουν αποτυχει αλλα αυτος παραμενει με το ηλθιο χαμογελο του. και κυριως, ο Θανος δεν στελνει ποτε τους αλλους να κανουν τις δικες του δουλειες οταν προκειται για κατι τελειως σοβαρο και προσωπικο, οπως ειναι πχ η αποκτηση των Infinity Gems.

 

επισης, το ιδιο το Infinity Gauntlet δεν ειναι καποιο μαγικο αντικειμενικο, δεν εχει καμια αξια η δυναμη. ειναι απλως το γαντι που φοραγε ο Θανος και προσθεσε σε αυτα τα μαγικα πετραδια, τα οποια παρεχουν και την δυναμη. το να δειχνουν το γαντι κλεδωμενο σε καποιο χρηματοκιβωτιο, δειχνει παντελης αδιαφορια

στο να μεταφερουν σωστα τον χαρακτηρα και το lore του στην μεγαλη οθονη.

 

ενταξει με εχει πιασει το geek μου τωρα, αλλα διαολε ο Thanos ειναι ο πιο αγαπημενος μου comicbook κακος, και η ζωντανη εκδοση του θα μπορουσε ανετα να μεινει στην κινηματογραφικη ιστορια. αλλα ετσι οπως παει το πραμα, η Marvel μαλλον θα μας δωσει παλι εναν ξενερωτο υπερκακοποιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαβάσει ιστορίες με τον Thanos, μόνο μία της σειράς Avengers Assemble, οπότε κάνω πρόβλεψη χωρίς να βασίζομαι στα κόμικ:

Πιστεύω ότι τα infinity gems θα τον κάνουν γαμάουα, του στυλ "ορμάμε όλοι και μας αλλάζει τα φώτα ταυτόχρονα", κάποια στιγμή θα θυσιαστεί κάποιος avenger για να του βγάλει ένα gem, θα του το βγάλει, ο Thanos θα αρχίσει να αποδυναμώνεται και θα τον νικήσουν βγάζοντας του και τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά ο Vision θα τον πιει, μιας και θα πρέπει να του ξυλώσει το gem από το μέτωπο... :P

 

Λολ, αυτό όντως παίζει πάρα πολύ. Εκτός αν του φτιάξουν τίποτα επαναφορτιζόμενο.

 

Όντως ο RDJ παίρνει πάρα πολλά και γι' αυτό είναι μια καλή στιγμή να βγει ο Iron Man στη σύνταξη. Με τα λεφτά που του έχουν δώσει συνολικά θα μπορούσαν να είχαν γυρίσει 1 επιπλέον ταινία τουλάχιστον -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...