Προς το περιεχόμενο

Avengers: Infinity War


tritonas00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, skiabox είπε

9.2 παρακαλώ στο imdb.com από 38000 χρήστες!

Θα πέσει κατά πολυ΄σίγουρα αλλά πιστεύω με όσα διαβάζω σε σχόλια δεξιά κι αριστερά ότι θα κλείσει στο 8,3 τουλάχιστον. Εφόσον αρέσει στον περισσότερο κόσμο, πέτυχε το στοίχημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, KilliK είπε

κανεις λαθος. ειμαι αρνητικος μονο σε οτι δεν μου αρεσει. ειχα εξηγησει τις ανησυχιες μου για το ΙW οταν ειδα τα τρειλερς και διαβασα τα spoilers. αυτες οι ανησυχιες δυστυχως επιβεβαιωθηκαν.

οποτε τι πρεπει να κανω τωρα; να αγνοησω τα προβληματα της ταινιας και να προσποιηθω οτι θα ειμαι ευχαριστημενος; και αυτο επειδη η αγελη την εκθειαζει; ας σοβαρευτουμε λιγο. δεν το εκανα οταν βγηκε το TFA, και δεν προκειται να το κανω τωρα, ποσο μαλλον οταν ο Thanos και οι πρωτοτυπες ιστοριες του ειναι απο τις αγαπημενες μου. ειμαι hardcore fan, εχω καποιες απαιτησεις, αυτες δεν ικανοποιηθηκαν, ε να παει στα κομματια η ταινια.

στο GOW4 το μονο που ειπα αφου ειδα το 10λεπτο gameplay video, οτι τα mechanics ειναι στατικα, αργα και επαναλαμβανομενα. και αυτο ισως απογοητευσει καποιους φανς. guess what. αυτο συνεβει, δεν ενθουσιαστηκαν ολοι με το παιχνιδι του απολυτου 10. δηλαδη να απαξιωσουμε και την αποψη αυτων των ανθρωπων; πρεπει κατι με το ζορι να αρεσει στους παντες, επειδη αρεσει στην πλειονοτητα; δεν παει ετσι.

μα επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι μου για την ταινια απο τα παιδια που την ειδαν. διαβασα τα plot spoilers,  τα οποια και αυτα βγηκαν αληθικα. ξερω τι θα παω να δω και εχω ηδη χασει τον ενθουσιασμο μου. τι ακριβως θα αλλαξει την γνωμη μου οταν την δω στο σινεμα; η "τρομερη" σκηνοθεσια των Russo? λελ.

Το gow ουτε εμενα μου αρεσει, δεν το λεω για τα mechanics, αλλα απο που κραταει η σκουφια του kratos που ανεφερες σαν αρνητικο

Τελος παντων, σου ειπα, μονο εδω διαφωνω μαζι σου. Αλλα να διαβαζεις σποιλερς και μετα να χαιρεσαι οτι βγηκανε, δε το καταλαβαινω. Τοτε μην ασχολεισαι, διαβαζε μονο στο reddit τι γινεται στην ταινια και εισαι ικανοοποιημενος. Και συζητηση με ατομο που δεν εχει καν την ταινια, δε θα κανω, οποτε σταματαω εδω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, skiabox είπε

9.2 παρακαλώ στο imdb.com από 38000 χρήστες!

9.2 από 38.000 χρήστες που το πρωί ήταν 9.7

Σε απλή μετάφραση σε καμία εβδομάδα το πολύ το βλέπω στο 8.5 αν όχι λιγότερο.

Όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται.

.

Επεξ/σία από JohnTehGreek
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Το gow ουτε εμενα μου αρεσει, δεν το λεω για τα mechanics, αλλα απο που κραταει η σκουφια του kratos που ανεφερες σαν αρνητικο

Τελος παντων, σου ειπα, μονο εδω διαφωνω μαζι σου. Αλλα να διαβαζεις σποιλερς και μετα να χαιρεσαι οτι βγηκανε, δε το καταλαβαινω. Τοτε μην ασχολεισαι, διαβαζε μονο στο reddit τι γινεται στην ταινια και εισαι ικανοοποιημενος. Και συζητηση με ατομο που δεν εχει καν την ταινια, δε θα κανω, οποτε σταματαω εδω.

α, για το retcon απο ελληνα σε σουηδο; τελικα οντως το κανανε; 

δεν ειπα πουθενα οτι ειναι κακο το παιχνιδι για αυτο το λογο. ειπα οτι αν αλλαξουν την ελληνικoτητα του Κρατους δεν θα βιαστω να το αγορασω. πεστο και ιδιοτροπια.

12 λεπτά πριν, JohnTehGreek είπε

9.2 από 38.000 χρήστες που το πρωί ήταν 9.7

Σε απλή μετάφραση σε καμία εβδομάδα το πολύ το βλέπω στο 8.5 αν όχι λιγότερο.

Όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται.

.

το ειπα και πιο πανω, γενικα ο ενθουσιασμος δεν ειναι αναλογος του μεγαλου hype που προηγηθηκε. φυσικα δεν σημανει οτι η ταιναι ειναι κακη, αλλα οτι

καπου, καπως, δεν πολυξετρελανε τους φανς. και αυτο εχει να κανει περισσοτερο με τον κορεσμο του ειδους και την χιλιοπαιγμενη φορμουλα της Marvel.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

καπου, καπως, δεν πολυξετρελανε τους φανς. και αυτο εχει να κανει περισσοτερο με τον κορεσμο του ειδους και την χιλιοπαιγμενη φορμουλα της Marvel.

Αυτήν την φόρμουλα βλέπω να κρατάνε για πολλά χρόνια από την στιγμή που πουλάει.

Βέβαια μην περιμένουν έτσι να φτιάξουν αριστούργημα (πχ Dark Knight). Θα παραμείνουν στις απλά καλές προς μέτριες ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα ξερω πριν καν δω την ταινια οτι στην χειροτερη των περιπτωσεων θα την βρω καλη.

Μετα απο τα σκουπιδια που ειδα απο DC μερια ειναι το λιγοτερο αδυνατο να την βρω μετρια την εν λογω ταινια.

Το μονο που με προβληματιζει τωρα τελευταια ειναι αυτη η ηλιθια απο πλευρας disney νοοτροπια με τις παρα πολλες κωμικες σκηνες που ξενερωσα την ζωη μου με το Thor Ragnarok(και στο Star Wars).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, JohnTehGreek είπε

9.2 από 38.000 χρήστες που το πρωί ήταν 9.7

Σε απλή μετάφραση σε καμία εβδομάδα το πολύ το βλέπω στο 8.5 αν όχι λιγότερο.

Όχι ότι έχει και ιδιαίτερη σημασία αλλά κουβέντα να γίνεται.

.

Το πρωί ήταν 9,3. Χθες ηταν 9,7.

Εγώ τα αστεία στο Thor Ragnarok τα λάτρεψα. Ίσως γιατί δεν παίρνω στα σοβαρά όλο αυτό που πραγματεύονται οι συγκεκριμένες ταινίες. Η τριλογία του ΜΕΓΙΣΤΟΥ Νόλαν ήταν με εντελώς άλλους στόχους.

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γύρισα και εγώ από την προβολή.

Βαρετή ταινία,έχει πολλές σκηνές δράσης αλλά είναι ανούσιες απλά για να γεμίσουν το δίωρο.Ο thanos ο μεγάλος κακός είναι αποδυναμωμένος με κάτι άκυρους henchmen.Οπως προαναφέρθηκε έχει κακό pacing και τα γνωστά αστεία σε άσχετες στιγμές.Αρκετά κατώτερη του hype που είχε δημιουργηθεί.

 

Επεξ/σία από Raptorex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, skiabox είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Το σήμα που εμφανίζεται στο gadget του fury στο τέλος τι είναι;

Spoiler

Είναι το σήμα από την επερχόμενη ταινία, Captain Marvel.

 

Λοιπόν, είδα κι εγώ πριν λίγο την ταινία.

Από θέμα CGI και εφέ, είναι ίσως ότι καλύτερο έχω δει τα τελευταία χρόνια από την Marvel! 

Επίσης, επιτέλους ένα καλό story και γενικά ένα σοβαρό ύφος με λίγο χιούμορ όπου χρειαζόταν, για να σε ψυχοπλακώνει.

Δεν θέλω να κάνω spoilers, γι αυτό δεν αναφέρω τίποτα από περιεχόμενο/σκηνές.

Πιστεύω όσοι την είδαν και όσοι θα την δουν, θα ανυπομονούν σίγουρα για το Part 2!

 

Μπράβο στην Marvel! Μετά το γελοίο Thor:Ragnarok (άποψή μου), έβγαλε κάτι πραγματικά αξιόλογο!

Επεξ/σία από papageorge007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να μπω στο forum παρα πολύ καιρό. Μπήκα μόνο να δω αν για ακόμα μια φορά ο killik κάνει το one man troll show του κράζοντας ταινίες χωρίς να τις δει. Over and out.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Spoiler alert: Ανούσιες σκηνές δράσης σε ταινία pop corn blockbuster. Κλαίω. Μου φτιάξατε τη μέρα. Επόμενο ποστ μέσα στη νύχτα.

Παιδιά, πείτε μας αν ο Thanos πετάει με ελικόπτερο. 

Eπίσης, η χθεσινή μέρα υπολογίζεται στα 45εκ. εισπράξεων για την Marvel ξεπερνώντας τα 27.6 του Age of Ultron.

 

Επεξ/σία από YMIB
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok αν ο Κιλλικ λέει οτι η ταινία δεν αξίζει, θα ειναι το έπος της δεκαετίας, οπότε σπευδω να το δω. Γενικά ακολουθώ Κιλλικ. Οταν λέει οτι η ταινία δεν ειναι καλή, τρέχω να κλεισω εισητηρια.

Όσο για την αποδυνάμωση του Thanos. Γυρνάνε μια ταινία βασισμένη στο comic. Δεν ειναι το comic. Αν ο Thanos έχει ολες αυτές τις δυνάμεις η μάχη με τους εκδικητές δε θα ειχε καμια ουσία. Ο σκοπος ειναι να ειναι πιο δυνατός, αλλά οχι ανικητος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, KilliK είπε

τα σκυλια ομως θαψανε το Warcraft γιατι ειχε γρηγορο pacing. εδω ομως ουτε καν αναφερανε το προβλημα στις κριτικες τους. τους τραβαει απο το χαλιναρι τους η Disney.

To Warcraft δεν είχε να διαχειριστεί 50 χαρακτήρες. To pacing του Infinity War είναι απογοητευτικό μεν αλλά αναμενόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...