Προς το περιεχόμενο

S7 Edge ή iPhone 7 Plus?


kalpop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και από μένα. Έχω το Galaxy S3 εδώ και 4 χρόνια και επιτέλους ήρθε η ώρα να το αλλάξω γιατί δεν υποφέρεται πλέον. Την επόμενη συσκευή θέλω να την κρατήσω ακόμη μια τετραετία περίπου..οπότε θέλω κάτι αξιόπιστο. Το budget είναι περίπου 500-600 € αλλά αν αξίζει κάτι παραπάνω η συσκευή το βλέπω στη πορεία. Η αγορά θα γίνει μετά τις γιορτές οπότε θα κατέβουν και οι τιμές ελπίζω..

 

Η χρήση που κάνω είναι browsing camera και μουσική.

Θα 'θελα να μου προτείνετε συσκευή με κυρίαρχο κριτήριο την κάμερα.

Εγώ είμαι ανάμεσα σε s7 edge ή iphone 7 plus..

Δεν ξέρω όμως αν αξίζει αυτά τα 200+ € το iphone; τι λέτε;

Δεν υπάρχει σύγκριση το iPhone είναι ανωτερο. Έχει διπλή κάμερα που το galaxy θα το πάρει από s8 λογικά. Εμπειρία χρήσης φυσικά ανώτερη. Το iPhone είναι αδιαμφισβήτητα το πιο γρηγορο και θα πάρει ενημερώσεις για 4 έτη τουλάχιστον. Το iPhone έχει σαφώς ανώτερα ηχεία και μπροστινή κάμερα ελάχιστα καλύτερη από το άλλο(όμως δεν είναι wide angle)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια ευκολία στην χρήση αναφέρεσαι στο iPhone που για να ανοίξεις δεδομένα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις , να περάσεις εικόνες , τραγούδια , βίντεο χρειάζεσαι υπολογιστή και για να κλειδώσεις και να ξεκλείδωσεις την οθόνη πρέπει να πατάς κουμπιά ή να χεις το assistive στην οθόνη ... Ούτε led ειδοποιήσεων δεν έχει έλεος δηλ

Το τόνισα αυτό. Αν είναι τακτοποιημένα στο PC, μουσική, Video και φωτογραφίες με το iTunes κάνει εξαιρετική δουλειά μέσω τους συγχρονισμού. Αν είναι τακτοποιημένα με τον τρόπο που θέλει το iTunes. 

Κουμπιά για να ξεκλειδώσεις θες και στα υπόλοιπα κινητά εκτός αν εννοείς knock code.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποια ευκολία στην χρήση αναφέρεσαι στο iPhone που για να ανοίξεις δεδομένα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις , να περάσεις εικόνες , τραγούδια , βίντεο χρειάζεσαι υπολογιστή και για να κλειδώσεις και να ξεκλείδωσεις την οθόνη πρέπει να πατάς κουμπιά ή να χεις το assistive στην οθόνη ... Ούτε led ειδοποιήσεων δεν έχει έλεος δηλ

Εσένα δηλ σε ενοχλεί που δεν σε αφήνει να κλέψεις τραγούδια από το κινητό; επίσης είναι τόσο ενοχλητικό το ξεκλείδωμα με πάτημα κουμπιού ΜΟΝΟ για iPhone 5/5c αν δεν έχεις αποτύπωμα αντί για το γνωστό slide?? Με αυτό το σκεπτικό εμένα με ενοχλεί που κολλάνε τα Samsung μετά από ένα χρόνο.. αλλά το να μην έχει led notification είναι πολύ πιο σημαντικό από το να κολλαει και να κάνει επαννακινησεις στο άκυρο. Έχουν γίνει εκατοντάδες φορές ίδιες συζητήσεις μην επιμένετε με παρωχημένες απόψεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα δηλ σε ενοχλεί που δεν σε αφήνει να κλέψεις τραγούδια από το κινητό; επίσης είναι τόσο ενοχλητικό το ξεκλείδωμα με πάτημα κουμπιού ΜΟΝΟ για iPhone 5/5c αν δεν έχεις αποτύπωμα αντί για το γνωστό slide?? Με αυτό το σκεπτικό εμένα με ενοχλεί που κολλάνε τα Samsung μετά από ένα χρόνο.. αλλά το να μην έχει led notification είναι πολύ πιο σημαντικό από το να κολλαει και να κάνει επαννακινησεις στο άκυρο. Έχουν γίνει εκατοντάδες φορές ίδιες συζητήσεις μην επιμένετε με παρωχημένες απόψεις..

τώρα έχω δυο iphones se και τα 2 τρώνε κολλήματα από πρώτη μέρα μην λέμε ότι να ναι .... δεν αναφέρομαι μονό για την μουσική την οποία προσωπικά δεν κλέβω έχω napster άλλα σε αρχεία pdf, βίντεο, εικόνες, κείμενά, excel κτλ .... στο se πρέπει να πατήσεις κουμπί δεν ξεκλειδώνει αλλιώς και να πατήσεις πάλι κουμπί για κλείδωμα που ναι ενοχλεί πλέον οι συσκευές ξεκλειδώνουν με το που ανοίγεις το πορτάκι της θήκης ή τις παίρνεις στα χέρια ενεργοποιείται η οθόνη ... επίσης μόλις ξεκλειδώσεις την οθόνη του android υπάρχει δυνατότητά η συσκευή αυτόματα να κάνει αλλαγή από 2g σε 4g και να ενεργοποιηθούν τα δεδομένα μονά τους δεν χρειάζεστε να πας στις ρυθμίσεις όπως στο ios το οποίο είναι πολύ πολύ πίσω πλέον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός.. έχω εμπειρία του ios από iPad και ισχύει..

 

Κάποιοι τελευταία παραπονιούνται για λαγκς στο edge. εσύ έχεις παρατηρήσει κάτι;

Οχι ουτε καν μια χαρα ειναι οπως στην αρχη .. και το χω φορτωσει με εφαρμογες κλπ. Το μονο που εχω γραψει και σε αλλο θεμα ειναι οτι μου βγαζει το πολυ 5 ωρες(πολλες φορες και λιγοτερο)με ολα κλειστα και 3G.

5ωρες screen on time εννοω, που θεωρω λιγο για τετοια μπαταρια και τη χρηση που κανω . Δεν ειμαι heavy user.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα έχω δυο iphones se και τα 2 τρώνε κολλήματα από πρώτη μέρα μην λέμε ότι να ναι .... δεν αναφέρομαι μονό για την μουσική την οποία προσωπικά δεν κλέβω έχω napster άλλα σε αρχεία pdf, βίντεο, εικόνες, κείμενά, excel κτλ .... στο se πρέπει να πατήσεις κουμπί δεν ξεκλειδώνει αλλιώς και να πατήσεις πάλι κουμπί για κλείδωμα που ναι ενοχλεί πλέον οι συσκευές ξεκλειδώνουν με το που ανοίγεις το πορτάκι της θήκης ή τις παίρνεις στα χέρια ενεργοποιείται η οθόνη ... επίσης μόλις ξεκλειδώσεις την οθόνη του android υπάρχει δυνατότητά η συσκευή αυτόματα να κάνει αλλαγή από 2g σε 4g και να ενεργοποιηθούν τα δεδομένα μονά τους δεν χρειάζεστε να πας στις ρυθμίσεις όπως στο ios το οποίο είναι πολύ πολύ πίσω πλέον

Έχω 6s plus και πίστεψε με δεν τρώει κολλήματα. Το να τρώνε κολλήματα τα se το διαβάζω πρώτη φορά. Όπως και να έχει το δέχομαι να μην είσαι ευχαριστημένος και ότι τρώει κολληματα(συνεχίζω όμως να είμαι δύσπιστος καθώς δεν έχω συνάντησει εγώ κολλήματα στο δικό μου). Δεν Θ σχολιάσω καθόλου το ότι δεν μπορείς να περάσεις excel PDF κλπ διότι το κάνω καθημερινά.. τέλος το κουμπί δεν χρειάζεται να το πατάς. Πήγαινε ρυθμίσεις, προσβασιμότητα, κουμπί αφετηρίας και ενεργοποίησε το ξεκλείδωμα με άγγιγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο se

 

εννοώ συνδέεις την συσκευή με οποιοδήποτε υπολογιστή πετάς μέσα το pdf γίνεται αυτό στο μήλοφωνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσένα δηλ σε ενοχλεί που δεν σε αφήνει να κλέψεις τραγούδια από το κινητό; επίσης είναι τόσο ενοχλητικό το ξεκλείδωμα με πάτημα κουμπιού ΜΟΝΟ για iPhone 5/5c αν δεν έχεις αποτύπωμα αντί για το γνωστό slide?? Με αυτό το σκεπτικό εμένα με ενοχλεί που κολλάνε τα Samsung μετά από ένα χρόνο.. αλλά το να μην έχει led notification είναι πολύ πιο σημαντικό από το να κολλαει και να κάνει επαννακινησεις στο άκυρο. Έχουν γίνει εκατοντάδες φορές ίδιες συζητήσεις μην επιμένετε με παρωχημένες απόψεις..

Να κλέψει, δεν κλέβεις. Χαχαχα! Έλεος με την ηθική.

Επίσης δεν κολλάνε καθόλου, μην λέμε και ότι θέλουμε. Αν πάλι το πειράξεις πολύ και αρχίσει να κολλάει κάνεις ένα Restore και τέλος.

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα στο se

 

εννοώ συνδέεις την συσκευή με οποιοδήποτε υπολογιστή πετάς μέσα το pdf γίνεται αυτό στο μήλοφωνο ?

Ποιο λογισμικό έχεις;; κάνε αναβάθμιση στο iOS 10.2

Το θεμα αρχικά ήταν να ανοίξεις οτιδήποτε και να κατεβάσεις οτιδήποτε χωρίς υπολογιστη. Μπορώ να ανοίξω οτιδήποτε θέλω μέσω κινητού χωρίς πρόβλημα και να κατεβασω(εκτός μουσικής), για μουσική θέλω υπολογιστη. Το ανάποδο που λες τώρα να πετάξεις αρχείο excel από υπολογιστη δεν γίνεται αλλά εγώ προσωπικά το κάνω στέλνοντας ένα mail στον εαυτό μου και με βολεβει και περισσότερο διότι 90% των περιπτώσεων δεν έχω το καλώδιο κοντά μου. Τώρα για μεγάλα αρχεία χρησημοποιω cloud. Φωτο να περάσεις από και προς υπολογιστη γίνεται.

 

Προσθήκη: γίνεται στο se 100% το άνοιγμα με άγγιγμα διότι το κάνει το 5s γνωστής μου.

post-243246-0-93028900-1482342591_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο πρώτο μου ποστ λέω να περάσεις δηλ από υπολογιστή στο κινητό και αντίστροφο όχι να ανοίξεις, το ξέρω ότι τα ανοίγει όλα αυτό έλειπε... έχω ios 9.. δεν του κάνω αναβάθμιση γιατί διαβάζω προβλήματα στο 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...