Προς το περιεχόμενο

τροφοδοτικο


zisis777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mαγκες ποσα W τροφοδοτικο θα χρειαστω για μια 1060? Στο pc μου τωρα εχω μια ι7 2600

Δες σε online psu calculators.

 

Να πάρεις επώνυμο psu.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mαγκες ποσα W τροφοδοτικο θα χρειαστω για μια 1060? Στο pc μου τωρα εχω μια ι7 2600

παρε το coolermaster g550m  και εισαι οκ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γινεται να συνδεσω 2 psu π.χ 300w+300w την μια για να δινει στν μιτρικη και στον δισκο ρευμα και η αλλη σε ολα τα ααλα?

Γίνεται αλλά όχι, μην το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να σου πω το ειχα σκεφτει καποια στιγμη, να εχω ενα τροφοδοτικο μονο για την gpu (οχι για το main pc μου)

θελει πατεντα για να ξεκινανε και τα δυο τροφοδοτικα μαζι

 

αν ειναι no name τα τροφοδοτικά που λες, μην μπεις καν στο κόπο να πειραματιστής.

 

οπως ειπε και ο φιλτατος απο πανω, ναι, γινεται, αλλα δεν το συνιστούμε

 

αν και εγω μονο και μονο για την καβλα μου, θα το εκανα :P

 

 

θες να μας πεις την περίπτωση σου ολη; τι εχεις; τι θες να κανεις ακριβως; για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιπτωση μου ειναι οτι εχω την 1060 κουμπομενη με εναν  psu 550w thermaltake 80 plus gold η καρτα ξεκηναει για λιγο και μετα σταματαει και ενας φιλος μου τεχνικος ειπε οτι χρειαζομαι μεγαλητερο psu.Για αυτο ρωταο αν γινετε να βαλω 2 psu μια καλη και μια νο ναμε 300w.Μπορι πιο μετα να ανεβασω ενα βιντεο να το δειτε και να μου πειτε αν φτεει το psu η κατι αλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιπτωση μου ειναι οτι εχω την 1060 κουμπομενη με εναν  psu 550w thermaltake 80 plus gold η καρτα ξεκηναει για λιγο και μετα σταματαει και ενας φιλος μου τεχνικος ειπε οτι χρειαζομαι μεγαλητερο psu.Για αυτο ρωταο αν γινετε να βαλω 2 psu μια καλη και μια νο ναμε 300w.Μπορι πιο μετα να ανεβασω ενα βιντεο να το δειτε και να μου πειτε αν φτεει το psu η κατι αλλο

O "φίλος σου ο τεχνικός" συγνώμη που στο λέω έτσι, αλλά λέει βλακείες.

 

Η κάρτα ανάθεμα αν καταναλώνει πάνω απο 120-130 watt, τι ακριβώς δεν της έφτασε στο 550άρι?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποπτευομαι οτι σταματαει εννοεις σταματαει να γυριζει το fan? η σταματαει να δινει εικονα? Αν σταματαει απλα το fan δεν εχεις κανενα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μετα απο κανα πενταλεπτο ανοιγει κανονικα αλλα οταν παω στη διαχειριση συσκευων την 1060 τη ν διχνει με ενα  κιτρινο τετραγωνο και γραφει η συσκευη δεν λειτουργη επειδη ανεφερε προβλημα (error 43).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...