Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορώ να σβήσω φάκελο


nikos_greece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια...εδω και καιρο εχω ενα φακελο στην επειφάνια εργασιας μου και οταν παω να τον σβησω μου βγαζει αυτο..ξερει κανεις πως το εκανα και πως μπορώ να τον σβησω..???

post-266681-0-63975800-1482332973_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκιμασε αυτο: πρωτα κανε δεξι κλικ στην επιφανεια εργασιας σου και πατησε Ανανεωση, εαν μετα απο αυτο ο φακελος υπαρχει ακομη δοκιμασε να τον κανεις Αποκοπη και Επικολληση καπου αλλου.Εαν καταφερεις και τον επικολλησεις δοκιμασε τοτε να τον σβησεις. Εαν δεν πετυχει αυτο κοιταξε μηπως το συστημα σου χτυπηθηκε απο malware και σου κανει νουμερα...επισης μου εχει τυχει στο δικο μου πισι επειδη εκανα απανωτες Αδρανοποιησεις να κολλησει σε μια περιοδο λειτουργιας και ενω εμφανιζει τα αρχεια που υποτιθεται οτι ειχα σβησει, με Επανεκκινηση εστρωνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ανοίξεις command prompt.

 

γράψε cd /d c:\users\<username>\Desktop   (πάτα enter)

 

μετά  γράψε dir /x     (πάτα enter)

 

θα σου βγάλει τα περιεχόμενα και πριν από το όνομα των αρχείων και των φακέλων θα σου έχει και το όνομά τους με αυτό το σύμβολο --> " ~ "

 

βρες ποιο είναι αυτό που θες και γράψε: 

 

rmdir /q /s <όνομα του φακέλου με ~ >        (πάτα enter)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ανοίξεις command prompt.

 

γράψε cd /d c:\users\<username>\Desktop   (πάτα enter)

 

μετά  γράψε dir /x     (πάτα enter)

 

θα σου βγάλει τα περιεχόμενα και πριν από το όνομα των αρχείων και των φακέλων θα σου έχει και το όνομά τους με αυτό το σύμβολο --> " ~ "

 

βρες ποιο είναι αυτό που θες και γράψε: 

 

rmdir /q /s <όνομα του φακέλου με ~ >        (πάτα enter)

γραφω  cd /d c:\users\<username>\Desktop και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του καθορισμενου στοιχειου απο το συστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπεις σε Safe Mode σβηνει????(και δεν ειμαι φιλος, φιλη ειμαι! :-)  :-)  )

Edit: εαν δεν σβηνει σε Safe Mode δοκιμασε να δημιουργησεις εναν φακελο με το ιδιο ακριβως ονομα πανω στην επιφανεια εργασιας και ασε το συστημα να κανει overwrite τον πρωτο προβληματικο φακελο, μετα δοκιμασε να σβησεις τον φακελο που απεμεινε!επισης θα μπορουσες να δεις αν αλλαξει το extension του φακελου σε κατι αλλο και να κανεις την ιδια διαδικασια που σου ειπα πιο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφω  cd /d c:\users\<username>\Desktop και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του καθορισμενου στοιχειου απο το συστημα

 

Προφανώς το username θέλει αντικατάσταση με το δικό σου όνομα χρήστη που έκανες στον υπολογιστή, γιαυτό δεν βρίσκει το δρόμο path στο δίσκο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γραφω  cd /d c:\users\<username>\Desktop και μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η ευρεση του καθορισμενου στοιχειου απο το συστημα

 

 

Ναι οκ, λογικό είναι. Δεν θα μπορούσα να ξέρω το username σου. Θα βάλεις το δικό σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...