Προς το περιεχόμενο

Με Beast Mode θα κυκλοφορήσει το Samsung Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε μα καταντάει γελοίο.. 8gb ram έχω στο pc μου.. δεν θέλω να γίνω ο γνωστός κουραστικός που θίγει iOS με android αλλά τα 8ram σε μια συσκευή κινητής τηλεφωνίας, μου ακούγεται σαν ανέκδοτο! Και είμαι σίγουρος ότι πάλι θα έχει εφαρμογές που κρασάρουν και σίγουρα περιμένω speed test με iPhone 7 να δω ποσό multitask θα κρατάνε στην μνήμη αυτά τα 8..

 

Δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 95
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δηλαδή δε κατάλαβα, γιατί κοροϊδεύετε τα 8GB? Λίγες φορές σας έχει τύχει σε android συσκευή να έχετε ανοιχτά 10 tabs, να κάνετε μετατροπή αρχείου και να παίζετε παιχνίδι ταυτόχρονα? Κάθε μέρα μου συμβαίνει. :)

 

Πέρα από τη πλάκα τώρα, έχουν αρχίσει και το ξεφτιλίζουν με τις επιδόσεις στις φορητές συσκευές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί;

δεν ειναι το οτι με ενοχλει, απλά εμένα προσωπικά μου φαινεται πολύ χαζό το να ανεβάσεις συνέχεια την μνήμη αντι να προσπαθήσεις να κανεις το λογισμικό σου πιο smooth ωστε να χρησιμοποιεις λιγοτερη μνημη και να μη θησιάζεις αλλα πραγματα. δηλαδή οπως πάμε, μέσα στο '18 θα πρέπει να περιμένουμε συσκευή με 10gb ram. απο οπου και να το πιάσεις, είναι πολύ κουφο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί;

Οτααν το Android εχει κακη διαχειριση της RAM, η λυση που προτεινει η Samsung ειναι φυσικα τα 8GB.

Αντε να βγαλεις ακρη με τη λογικη τους.

 

Κι οτι στοιχημα θελετε οτι σε επιδοσεις θα ιδρωσει πολυ για να ξεπερασει το iPhone 7

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι το οτι με ενοχλει, απλά εμένα προσωπικά μου φαινεται πολύ χαζό το να ανεβάσεις συνέχεια την μνήμη αντι να προσπαθήσεις να κανεις το λογισμικό σου πιο smooth ωστε να χρησιμοποιεις λιγοτερη μνημη και να μη θησιάζεις αλλα πραγματα. δηλαδή οπως πάμε, μέσα στο '18 θα πρέπει να περιμένουμε συσκευή με 10gb ram. απο οπου και να το πιάσεις, είναι πολύ κουφο..

Ηρέμησε μεγάλε refactorer και optimiser. Tα 8gb που σου δίνει δεν σημαίνει ότι θα τα φουλάρεις κιόλας. Μπορεί μόνο σε κάποιες VR εφαρμογές να χρειάζονται.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί;

 

Το ίδιο που ενοχλεί όποιον με στερήσεις, ιδρώτα και αποταμιεύσεις, έφτιαξε μετά από πολλά χρόνια pc με δικά του λεφτά: Του φαίνεται ξεπερασμένο και νιώθει πως αδικήθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτααν το Android εχει κακη διαχειριση της RAM, η λυση που προτεινει η Samsung ειναι φυσικα τα 8GB.

Αντε να βγαλεις ακρη με τη λογικη τους.

 

Κι οτι στοιχημα θελετε οτι σε επιδοσεις θα ιδρωσει πολυ για να ξεπερασει το iPhone 7

Kακιά διαχείριση της RAM; Ω ρε φίλε, εδώ θα μας βγάλουν άσχετους τους developers της Java και το garbage collection περιττό στο τέλος. Είναι δύσκολο να καταλάβετε ότι το android θέλει περισσότερη ram επειδή χρησιμοποιεί garbage collectors + έχει true multitasking (σε αντίθεση με το ios); Ξεκολλήστε λίγο και τα δύο λειτουργικά είναι πολύ καλά (και στο λέει αυτό κάποιος που γράφει σε swift/c# τα τελευταία χρόνια + ότι έχω να αγγίξω android κανά χρόνο)

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμησε μεγάλε refactorer και optimiser. Tα 8gb που σου δίνει δεν σημαίνει ότι θα τα φουλάρεις κιόλας. Μπορεί μόνο σε κάποιες VR εφαρμογές να χρειάζονται.

εγώ μπορεί να μην ειμαι τιποτα απο ολα αυτά που λές, οι μεγαλοι αυτοι refactorers και optimisers τι κανουν για αυτο? οπως και να έχει, μενω στην ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ αποψη οτι το να βλέπω συσκευή κινητης τηλεφωνιας με 8gb ram, δεν ειναι θαυμα της τεχνολογίας, αλλα αποτυχια των optimisers που αναφέρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πράγμα είναι αστείο, όταν το λες μία δύο τρεις άντε τέσσερις φορές. Αυτό το αστείο με τις εκρήξεις του note έχει παλιώσει και είναι παιδαριώδες να επαναλαμβάνεται συνέχεια. Άσε που δεν έχει καμία σχέση με την κουβέντα... 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κορυφαιες android και ios συσκευές έχουν 4gb ram εδω και 1+ χρόνο.

 

Λογικο δεν είναι να παμε σε ακομα περισσοτερη ram απο την στιγμή που βελτιωνεται η κατανάλωση της ram, χρησιμοποιουμε τις συσκευές για ακομα πιο πολυπλοκα πραγματα(ενδεικτικά τραβανε raw αρχεια φωτογραφιας που μπορουμε και τα επεξεργαζομαστε) και γενικότερα χρησιμοποιουμε τις mobile συσκευες ολο και περισσότερο;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...