Προς το περιεχόμενο

Cosmote vdsl 50mbps-ποια ειναι η πραγματικη ταχυτητα κατεβασματος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κρατησει με φωνες και πεισμα τη παλια τηλεφωνια οχι την "ευρυζωνικη" που πηγαν να μου κατσουν - και με το προσχημα οτι θα φτιαξει η ταχυτητα ενω ειναι ασχετο ετσι ;

Εχω κανει το κουμαντο μου με τα netgear R7000 στα ghz αλλα ψαχνω και ενα οικονομικο vdsl modem τωρα γιατι ολα που ειχα δυστυχως ειναι adsl2 ....

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 minutes ago, Creepaki said:

Αν έχεις voip ρυθμίζεται? 

ναι με διαφορους τροπους.

α.Pppoe passthrough. συγχρονιζει το speedport και απο πισω βαζεις ενα ρουτερ ή ενα Modem router που παιζει σαν router και κανεις κληση pppoe.

β.συγχρονζιει το tp link μπροστα και με ρυθμισεις το speedport σηκωνει τηλεφωνια(ρυθμισεις εχει σηκωσει ο jkoukos).

γ.modem/router με voip> ζητας απο τον οτε στοιχεια για voip και σεταρεις το Voip στo νεο modem/router που εχεις.

13 minutes ago, Damachi said:

Εχω κρατησει με φωνες και πεισμα τη παλια τηλεφωνια οχι την "ευρυζωνικη" που πηγαν να μου κατσουν - και με το προσχημα οτι θα φτιαξει η ταχυτητα ενω ειναι ασχετο ετσι ;

Εχω κανει το κουμαντο μου με τα netgear R7000 στα ghz αλλα ψαχνω και ενα οικονομικο vdsl modem τωρα γιατι ολα που ειχα δυστυχως ειναι adsl2 ....

μπορει να κερδισεις λιγο αμα φυγει η τηλεφωνια απο πανω απο την γραμμη αλλα μην περιμενεις οτι πχ το 30 θα γινει 50Mbit επειδη καταργηθηκε το voip.σιγουρα ολοι θα κερδιζουν οσο καταργειται η tdm τηλεφωνια. αφηνεις αυτο που εχει ο οτε και βαζεις pppoe passthrough το δικο σου να παιζει.η το κανεις σκετο access point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να παει λιγο παραπανω θελω στα 40 θα ειμαι πολυ καλα .Δηλαδη κερδιζω τις απωλειες απο το spliter ; μονο κεντρικη πριζα εχω . Και πρεπει να παρω ενα vdsl spliter γιατι ακομα το dsl εχει μεινει του οτε  κανει διαφορα ;

Επεξ/σία από Damachi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το adslsplitter παιζει και στο vdsl.β.απλα φευγει η ταση απο πανω οποτε θεωρητικα λιγοτερες παρεμβολες.αλλα οπως ειπα παρεμβολες θα φας και απο τα αλλα ζευγαρια.οποτε μπορει να μην κερδισεις και τιποτα σοβαρο

14 minutes ago, Damachi said:

Να παει λιγο παραπανω θελω στα 40 θα ειμαι πολυ καλα .Δηλαδη κερδιζω τις απωλειες απο το spliter ; μονο κεντρικη πριζα εχω . Και πρεπει να παρω ενα vdsl spliter γιατι ακομα το dsl εχει μεινει του οτε  κανει διαφορα ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Damachi είπε

Να παει λιγο παραπανω θελω στα 40 θα ειμαι πολυ καλα .Δηλαδη κερδιζω τις απωλειες απο το spliter ; μονο κεντρικη πριζα εχω . Και πρεπει να παρω ενα vdsl spliter γιατι ακομα το dsl εχει μεινει του οτε  κανει διαφορα ;

Κερδίζεις και απο το θόρυβο που έχουν τα 52 volt που δινει ο ΟΤΕ σε pstn. Αλλά ναι μην περιμένεις πολλά. 

Επεξ/σία από Creepaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...