Προς το περιεχόμενο

Σε πολύ χαμηλά επίπεδα η διείσδυση του VDSL στην Ελλάδα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρακτικα αυτο σημαινει οτι σε περιπτωση αναβαθμισης σε vdsl θα πιανω τερμα 50αρι? Ειμαι και λιγο ασχετος! Οχι πως θα αναβαθμισω αμεσα αλλα κουβεντα να γινεται! Εμενα το 23αρι μου φαινεται συγκριτικα με πριν μερα με την νυχτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 270
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ινα στο κτήριο. Οτιδηποτε αλλο είναι ημιμετρο.

Ενταξει δεν καλπαζει τοσο πολυ η φαντασια μου .Εχω ριξει τις  απαιτησεις μου σε σχεση με την χωρα μας.

Γενικοτερα ισχυει αυτο που λες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως κοροιδια βαλαμε 30ρα και μας εχουν στο 15481

 kBit/s και θοριβο  56.9dB στην γραμη θελουμε τιποτα αλο ενω στην αρχη ηταν 20481 

 kBit/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως κοροιδια βαλαμε 30ρα και μας εχουν στο 15481

 kBit/s και θοριβο  56.9dB στην γραμη θελουμε τιποτα αλο ενω στην αρχη ηταν 20481 

 kBit/s

 

Το VDSL είναι πολύ ευαίσθητο. Αν έχεις πολλές πρίζες στον χώρο, πέφτει κατά πολύ ο συγχρονισμός. Θα πρέπει η γραμμή από έξω (Χ.Κ. / ΒΟΧ / χωνευτή / Εσκαλίτ) να πηγαίνει "καρφί" πρώτα στο Modem και από το Splitter και μετά να τροφοδοτούνται οι υπόλοιπες πρίζες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου κοροιδευουν τον κοσμο κ ειναι πανακριβα. Ποια VDSL... με ADSL κ μαξ 900kb download.... σιγα μην αναβαθμισω μεχρι να εμφανιστουν οπτικες ινες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σιγα μην αναβαθμισω μεχρι να εμφανιστουν οπτικες ινες.

 

Μέχρι μέσα στο σπίτι ή μέχρι τις καμπίνες στη γειτονιά? Για το 1ο θα περιμένεις πολύ από ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ας αλλάξουν πρώτα τα καφάο που στις περισσότερες των περιπτώσεων είναι και ο λόγος που δεν πιάνουμε ταχύτητες στο vdsl

 

Αυτό κάνουν, σταδιακά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50vdsl  κλειδωμενο το ρουτερ του οτε στα 49.999 με φουλ upload...ποτε διακοπες,ποτε κρεμασμα,καρφωμενο ομως απο το κουτι του οτε πανω στο ρουτερ μου,βγαζοντας τελειως τη καλωδιωση του σπιτιου απο τη μεση καθως δημιουργουσε μεγαλο προβλημα στις ταχυτητες,θορυβο κτλ....η γραμμη μετρημενη απο τον οτετζη μπροστα μου βαζει στο ρουτερ μεσα στο σπιτι 87mbps...με ενα αλλο ρουτερ και οχι του οτε που ειναι κλειδωμενο στα 50,θα μπορουσα να πιασω και τα 87mbps υποθετω....

Τα σπιτια μας συνηθως εχουνε παλιες χαλια καλωδιωσεις που δημιουργουν πολλα προβληματα 

αλλαξες το καλωδιο απο το δρομο μεχρι το σπιτι να υποθεσω?

Και αν ναι,ποσα μετρα και ποσο πηγε?

 

Θελω και γω να το κανω γιατι τα παλια καλωδια της πολυκατοικιας μπορουν να δωσουν μονο μεχρι 10 απο τα 24

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...