Προς το περιεχόμενο

Μετάβαση από iphone 5s σε κινητό μέχρι 300 Ευρώ


xaroulisx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά.
Εχω το 5s 3 χρόνια κοντά και ενώ με έχει καλύψει σε όλα μέχρι στιγμής, άρχισα να θέλω μεγαλύτερες ίντσες μιας και οι 4" φαίνονται πολύ λίγες πλέον.

Θέλω να μου πείτε αν αξίζει η μετάβαση σε κάποιο άλλο κινητό μέχρι 300 ευρώ ή αν πρέπει να πάω σε "ναυαρχίδες" των 500 και ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα οικονομία και να πάρεις το 6 ή 6ς αν θες μεγαλύτερη οθόνη αλλιώς σε αντροιντ σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να σε καλύψει . Μην ξεχνάς ότι το 5ς ήταν ναυαρχίδα όταν βγήκε ενώ στα 300 σε αντροιντ δεν υπάρχει ναυαρχίδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς το ίδιο έκανα πριν 2 χρόνια... Το μετάνοιωσα.

Επέστρεψα πάλι σε iPhone και ηρέμησα.

Βέβαια, το πήρα αρκετά φθηνά, γιατί 1000€ δεν έδινα για τηλέφωνο.

Ίσως πρέπει να κοιτάξεις για 6/6s σε προσφορές τώρα τα χριστούγεννα, ή έστω μεταχειρισμένο που να μην έχει δουλέψει πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μετάβαση αξίζει με το παραπάνω, μέχρι χτες είχα το 5S και τώρα έχω το LG G4, στην αρχή ήταν λίγο μεγάλο το μέγεθος της οθόνης αλλά μέσα σε 1 ώρα το συνήθισα και πλέον δε κοιτάω πίσω,. 

 

Nexus 5X http://www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html

Επεξ/σία από SIP1995
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από iOS σε android δεν θα χεις κανένα θέμα απλά πάρε συσκευή μέχρι 5" μην σου κακοφανεί από θέμα μέγεθος .... Δεν χρειάζεται να πας σε ναυαρχίδα τα καλά mid androids πάνε πολύ καλά από θέμα επιδόσεων ειδικά σε σχέση με τόσο παλιό iPhone ... Απλά συμπλήρωσε την φόρμα για να σου βοηθήσουμε καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η μετάβαση αξίζει με το παραπάνω, μέχρι χτες είχα το 5S και τώρα έχω το LG G4, στην αρχή ήταν λίγο μεγάλο το μέγεθος της οθόνης αλλά μέσα σε 1 ώρα το συνήθισα και πλέον δε κοιτάω πίσω,. 

 

Nexus 5X www.skroutz.gr/s/7811257/LG-Nexus-5X-32GB.html

 

+1 και για τις 2 προτασεις, ειναι οτι πρεπει ειδικα για καποιον που ερχεται απο ios.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 34€ επιπλεον περνεις το Honor 8 και εχεις ενα παρα πολυ καλο κινητο.

http://www.skroutz.gr/s/9956199/Huawei-Honor-8-32GB.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα ας μείνει στο iOS αφού τον καλύπτει πλήρως.. στα 300€ που θες μόνο μτχ iPhone 6 παίζει όποτε καλύτερα δώσε παραπάνω για ένα 6s 32gb καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά από 4 χρόνια σε android και 5" οθόνη(τον τελευταίο χρονο) πήγα σε iphone 5s χαχα δεν συνήθισα ποτέ την μεγάλη οθόνη (ίσως επειδή δεν έχω και μεγάλια χέρια) και έψαχνα κινητό με 4-4.7"  .Σε αντροιντ δεν υπήρχε,εκτός και αν έδινα για το Α5 (αλλα samsung budget μακρια), το SE για εμένα πανάκριβο ....Οπότε μτχ 5ς (200ευρω) Και το μέγεθος υποκειμενικό φυσικά αλά με βολευει απίστευτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να πας και σε Xiaomi Mi5 , έχει 292€ στο Σκρουτζ. Είναι Ναυαρχίδα με τον Snapdragon 820 , ωραία κάμερα και το κυριότερο , το λειτουργικό του φέρνει προς το iOS και ίσως σου είναι πιο εύκολη η μετάβαση. Πλέον υποστηρίζει Ελληνικά και OTA αναβαθμίσεις. Νομίζω είναι η καλύτερη σου επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά από 4 χρόνια σε android και 5" οθόνη(τον τελευταίο χρονο) πήγα σε iphone 5s χαχα δεν συνήθισα ποτέ την μεγάλη οθόνη (ίσως επειδή δεν έχω και μεγάλια χέρια) και έψαχνα κινητό με 4-4.7" .Σε αντροιντ δεν υπήρχε,εκτός και αν έδινα για το Α5 (αλλα samsung budget μακρια), το SE για εμένα πανάκριβο ....Οπότε μτχ 5ς (200ευρω) Και το μέγεθος υποκειμενικό φυσικά αλά με βολευει απίστευτα.

Το a5 είναι στις 5.2". Το a3 θα εννοείς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας. Θέμα με το android δεν έχω σαν μετάβαση..έχουν φίλοι κινητά android και έχω δουλέψει αρκετά, γιαυτό και σκέφτομαι να πάω σε android. Οι 5.5" μου είναι λίγο μεγάλες (γενικά θέλω να μπορώ να δουλέψω το κινητό με το ένα χέρι), οπότε θέλω μικρό αν γίνεται. Αν ανέβω στα 500-550 ευρώ τι προτείνετε? Δεν με ενοχλεί η αγορά αν γίνει και από εξωτερικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...