Προς το περιεχόμενο

Terra Vibe Rockwave πληροφορίες


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα ότι ξεκινάει από το μεσημέρι (4 το πρωτο συγκρότημα). Δεν τους ξέρω καν αλλά γενικά αξίζει να πας από νωρίς? Λέει έχει "περίπτερα" και πράγματα να κάνεις, τι ακριβώς είναι αυτά? Σκέφτομαι μήπως βαρεθώ μόνη μου από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ συν την διαδρομή. Από την άλλη δεν θα ήθελα να χασω κάτι ενδιαφέρον. Οπότε τι έχει να κάνεις από νωρίς εκτός από το να ακούσεις τους πρώτους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ότι ξεκινάει από το μεσημέρι (4 το πρωτο συγκρότημα). Δεν τους ξέρω καν αλλά γενικά αξίζει να πας από νωρίς? Λέει έχει "περίπτερα" και πράγματα να κάνεις, τι ακριβώς είναι αυτά? Σκέφτομαι μήπως βαρεθώ μόνη μου από το μεσημέρι μέχρι το βράδυ συν την διαδρομή. Από την άλλη δεν θα ήθελα να χασω κάτι ενδιαφέρον. Οπότε τι έχει να κάνεις από νωρίς εκτός από το να ακούσεις τους πρώτους?

Τα περίπτερα είναι σταντ περιοδικών, ραδιοφωνικών σταθμών κλ.

 

Κυρίως παραπάνω λόγοι για να χαλάσεις λεφτά σε t-shirt, CD, δίσκους κτλ κτλ κτλ :P

 

Δεδομένου ότι δεν είναι και τόσο πολλά, ε, δε θες και ώρες για να τα γυρίσεις.

 

Η Μαλακάσα προσφέρεται πάντως για ξάπλα και μπύρες, στα δεντράκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια να ρωτησω κατι;; 

Εγω θα παω 2η μερα, για Εvanescence και Gojira.
Golden standing εισιτηριο, αλλα ειναι σε διαφορετικα stage. Οκ, θα βγουν πρωτα οι Gojira στο Vibe stage (στην μικρη) πιο νωρις. Μετα ομως εγω θελω να ειμαι τερμα μπροστα Evanescence, πως λειτουργει η φαση ξερει κανεις; Ειναι ανοιχτη εισοδος του Golden standing να πας να στηθεις οτι ωρα θες; Η ανοιγει απο καποια ωρα και μετα; 

Δε βρισκω καμια πληροφορια για τις ωρες εμφανισεις των συγκροτηματων, αν μπορει να μου δωσει καποιος τα φωτα του θα το εκτιμησω ιδιαιτερα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περίπτερα είναι σταντ περιοδικών, ραδιοφωνικών σταθμών κλ.

 

Κυρίως παραπάνω λόγοι για να χαλάσεις λεφτά σε t-shirt, CD, δίσκους κτλ κτλ κτλ :P

 

Δεδομένου ότι δεν είναι και τόσο πολλά, ε, δε θες και ώρες για να τα γυρίσεις.

 

Η Μαλακάσα προσφέρεται πάντως για ξάπλα και μπύρες, στα δεντράκια.

 

Το υποψιάστηκα ότι θα είναι πάγκοι που θα πουλάνε χαϊμαλιά και χιπστεροείδη.

 

Δεν με κόβω να στήσω σεντόνι του πικνικ και να μπεκροπίνω μόνη μου πάντως οπότε μάλλον θα πάω αργότερα.

 

Με πούλμαν λέει? Βασικά θέλω άνεση και δεν με νοιάζουν τα λεφτά αλλά ανησυχώ για το πως θα φύγω και για την ασφάλεια του οχήματος στη μέση του πουθενά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά, δεν έχει θέμα για το που θα παρκάρεις. Άστο κοντά στην έξοδο στο βενζινάδικο με την μούρη προς Αθήνα ώστε να φύγεις κατευθείαν στο τέλος απλά έχει λίγο περπάτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υποψιάστηκα ότι θα είναι πάγκοι που θα πουλάνε χαϊμαλιά και χιπστεροείδη.

 

Δεν με κόβω να στήσω σεντόνι του πικνικ και να μπεκροπίνω μόνη μου πάντως οπότε μάλλον θα πάω αργότερα.

 

Με πούλμαν λέει? Βασικά θέλω άνεση και δεν με νοιάζουν τα λεφτά αλλά ανησυχώ για το πως θα φύγω και για την ασφάλεια του οχήματος στη μέση του πουθενά.

Κοίτα, προσωπικά σε πούλμαν δεν έμπαινα, κυρίως στον γυρισμό, η ιδέα να είμαι ανάμεσα σε μασχαλίλα, ιδρωτίλα, καπνοχασισίλα δεν με ελκυει ιδιαίτερα (και φυσικά παίζει να συμβάλλω και εγώ στις ανωτερω βρώμες :P )

 

Η καλύτερη λύση είναι μηχανή. Με αυτοκίνητο δεν είναι άσχημα, αρκεί να ξέρεις εκ των προτέρων ότι θα έχεις είτε αρκετό περπάτημα, είτε αρκετό περίμενε μέχρι να φύγει όλος αυτός ο κόσμος.

 

Συν ότι αν οδηγείς εσύ, ξεχνάς το αλκοολ :(

 

Επειδή πλέον πάω για σκατόγερας ( :P ) δεν έχω αντοχές για ορθοστασίες και τρελλό περπάτημα. Αν το έχεις, πήγαινε και μην το σκέφτεσαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα και γύρισα στους depeche mode με το πούλμαν και μπορώ να πω ότι ήταν πάρα πολύ άνετα. Πάει και σχετικά γρήγορα στη διαδρομή, δεν έχεις στο νου σου ούτε το αμάξι ούτε που να παρκάρεις, και στην αναχώρηση βρίσκεις εύκολα και κατ ευθείαν πουλμαν για να γυρίσεις γρήγορα. Για μένα αξίζει για 6.5 ευρώ που είχε το εισιτήριο.

 

Γενικά πάρε καμιά προμήθεια για φαγητό αν θες, και επίσης αν αποφασίσεις να πάρεις μπύρες από κει, να πας όσο πιο νωρίς γίνεται στο ανταλλακτήριο, γιατί μαζεύει άπειρο κόσμο και θα χάσεις αρκετό χρόνο. Επίσης προσπάθησε να υπολογίσεις από πριν πόσο περίπου θα πιεις/φας, γιατί δεν αξίζει να περιμένεις 2 φορές στο ανταλλακτήριο.

 

Γενικά είναι fun η φάση, τώρα μόνος μου δεν έχω πάει ποτέ, αλλά δε νομίζω να απογοητευείς κιόλας ή να βαρεθείς, απλά κάνε βόλτες, πιες μπύρες, χάζεψε κόσμο και μπάντες και θα περνάει ευχάριστα η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά πηγες? Πως σου φανηκε? Κατ' εμέ οι placebo, καναν καλά αυτο που ξερουν να κάνουν και απλα σε αφήνουν απότομα στο peak.. Mπορουσαν να παίξουν και 3 - 4 κομματια παραπάνω... Ο Hoyem ηταν εξαιρετικός, και γενικά φετος ειχε πολυ καλό ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Placebo έπαιξαν πολύ λίγο και το κοινό δεν μου άρεσε. 'Ημουν στο τσακ να φορέσω παπούτσια ασφαλείας για να γλιτώσω το ποδοπάτημα και τελικά ήταν σχεδόν όλοι ξενέρωτοι και ακίνητοι, μόνο ιδρωτίλα ανέδυαν και ενίοτε χειροκροτούσαν. Oι Placebo απλά υποκλίθηκαν και έφυγαν, ούτε να πουν ονόματα των μουσικών, ούτε να μιλήσουν λίγο, έτσι ξερά. Χαμός μετά για να φύγεις και γύρισα 3 στο σπίτι ενώ είχε τελειώσει από τις 12.30. Γενικά δεν μου πολυάρεσε η φάση φεστιβάλ και θα προτιμούσα σκέτη συναυλία με πιό πολλή ώρα τραγούδια και πολύ λιγότερη ώρα ταλαιπωρία.

Τον Hoyem δεν τον ήξερα αλλά ήταν πολύ καλύτερος ως παρουσία, αφού κατέβηκε και κάτω να πιάσει χέρια, έκανε κάτι χαζά αστειάκια και γενικά ένιωθες ότι προσπαθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη φορα σε μεγαλο μουσικο φεστιβαλ ειναι ταλαιπωρια γιατι δεν ξερεις τον χωρο και τα μικρα "μυστικα" ωστε να περασεις την ημερα σου οπως εσυ θες.
Με παρεα σιγουρα θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα, δεν λεω να δεις/ακουσεις το συγκροτημα με παρεα, αλλα να περασεις την ημερα σου σε ενα φεστιβαλ.
Με τον καιρο μαθαινεις τα καλα spots για να αραξεις περιμενοντας αυτο που θες να ακουσεις, τα καλα spots για να εχεις καλο view, τα καλα spots της τουαλετας και του parking ωστε να μην γυρνας 3 ωρες μετα.

Μην αποθαρρυνεσαι, την επομενη φορα σχεδιασε το ως μια μονοημερη, εαν εχεις και παρεα -ειδικα αν εχει ξαναπαει- ακομα καλυτερα.

Και ναι, το VIP ειναι αστειο, ειχα ανεβει χωρις καθολου κοπο στους Metallica το 2007. Aπλα ανεβηκα το χαντακι και τσουπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήθελα να είμαι μπροστά, είχα πάρει μαζί χαρτι και σαπούνι, είχα νερό και φαγητό, πάρκαρα μακριά και γενικά ήμουν προετοιμασμένη. Τα βασικά μου παράπονα όμως ήταν η λίγη ώρα των Placebo (και ότι δεν ήξερα κανένα από τα άλλα συγκροτήματα ούτε με ένοιαζαν) και το ξενέρωτο κοινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 23/12/2016 στις 4:34 ΜΜ, Pa0ki είπε

vip στα δέντρα, golden standing entrance είναι η είσοδος για τον χώρο των golden standing :P

Δηλαδή αν πάρεις general admission εισιτήριο, δεν μπορείς να χωθείς στις θέσεις golden standing ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...