Προς το περιεχόμενο

Split τηλέφωνο/pirelli router σε cyta 2play


Conziro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το ADB P.RG A4201G σε 2play και στο manual λέει να συνδέσω την τηλ συσκευή στο ρούτερ, και το ρούτερ στην πρίζα τηλεφώνου.

 

Γίνεται κάπως να μπορέσω να έχω το ρούτερ σε μια πρίζα τηλεφώνου και την τηλ. συσκευή σε άλλη;

Δοκιμαστικά έβαλα ένα splitter στην ίδια πρίζα και συνδεσμολογία για 1play και δεν λειτουργεί το τηλέφωνο, το ίντερνετ κανονικά.

Θέλω να έχω ρούτερ και τηλέφωνο σε χωριστά δωμάτια. Είναι ο μόνος τρόπος να βάλω 10 μέτρα καλώδιο μεταξύ τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βάλεις το σπλιτερ και το modem στο dsl του router και στο phone θα πάρεις ενα καλώδια απο to phone 1 tou router sto phone tou splitter και στης άλλες πρίζες θα βάλεις της συσκευές σου αλλά πρίν θα έχει φίλτρο και μετά τη συσκευή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το ADB P.RG A4201G σε 2play και στο manual λέει να συνδέσω την τηλ συσκευή στο ρούτερ, και το ρούτερ στην πρίζα τηλεφώνου.

 

Γίνεται κάπως να μπορέσω να έχω το ρούτερ σε μια πρίζα τηλεφώνου και την τηλ. συσκευή σε άλλη;

Δοκιμαστικά έβαλα ένα splitter στην ίδια πρίζα και συνδεσμολογία για 1play και δεν λειτουργεί το τηλέφωνο, το ίντερνετ κανονικά.

Θέλω να έχω ρούτερ και τηλέφωνο σε χωριστά δωμάτια. Είναι ο μόνος τρόπος να βάλω 10 μέτρα καλώδιο μεταξύ τους;

ο ενας τροπος ειναι αυτος που ειπε ο φιλος απο κατω.αν το ρουτερ ειναι στην κεντρικη πριζα ή αν εχεις Utp αντι για ραζιμ πισω απο τον τοιχο υπαρχει και πιο ευκολος τροπος και το βασικο πιο σωστος με διπλο πριζακι.επισης με την μεθοδο που σου ειπαν στο vdsl θα χασεις σε ταχυτητα ενω με το διπλο πριζακι δεν θα εχεις bridge taps και δεν θα χασεις σε ταχυτητα(πιο πολυ για το vdsl μιλαμε παρα για το adsl).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...