Προς το περιεχόμενο

Το utorrent έχει ιό (σε κάποιες εκδόσεις του)?


heros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το norton έχει και firewall;

Αν ναι κλείστο προσωρινά και δες αν στο ξανακάνει. Έχει δει τέτοια συμπεριφορά με το ut και ένα fw που ενώ όλα ξεκινούσαν καλά, στην πορεία το σύστημα κρεμούσε αφάνταστα.

 

Επίσης άλλαξε έκδοση στο ut και βάλε παλαιότερη γιατί κάποιες εκδόσεις του εμφανίζουν memory leaks και μπορεί αυτή να είναι μια από αυτές. Δεν ξέρω αν το έκανες γιατί ενώ στο λέμε από χτες δεν απάντησες πάνω στο θέμα αυτό. Μη φοβάσαι, δε θα χάσεις τίποτα από το ut με την 2.2.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξα 6 εκδοσεις του utorrent  με κριτηριο να μην την χτυπάει ο norton.. (μια παντως ειχε σιγουρα ιο... ευρισκε ενα  utorrente.exe και το εσβηνε...)αλλά όλες ήταν απο 3.2 και πάνω , τωρα εβαλα την 2.2.1, 


Λοιπόν τώρα που βεβαιωθηκα οτι δεν εχω ιο το έψαξα και σαν memory leak και βρηκα οτι μετα απο 2-3 ώρες χρήσεις ..ειχα 6.4gb  used memory and non paged pool 3.4gb!!! Ψαχνωντας ακομη ειδα οτι μαλλον leak  εχουν οι e2200 killer internet suite@ drivers...  τους οποιους τους εβγαλα ενω υπαρχει και η λυση του

- Open up "regedit" and go this key. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

- Change the "Start" value to 4 (to disable it).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασε φιλε μου μεγαλη παπ#$@$@ της gigabyte με e2200 KILLER(τελικά όντως  killer...)  network adapter   που δεν ειναι τιποτα παραπανω απο εναν  rebranded  atheros  ar8161 .... εβγαλα το controller suite  και τωρα μια ωρα μετα απο  6.4gb compressed used memory@ 3.6gb non paged spool  ειμαι στα  2.8gb uncompressed @ 176mb non paged spool....

δεν φταιει το utorrent  απλά ή χρήση του με τον  συγκεκριμενο  controller  ανεβάζει την μνημη στα μεγιστα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...