Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκκίνησης της συσκευής έπειτα απο φλασάρισμα μεσω TWRP. (Redmi 3S)


Σαϊνόμπι

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, είχα περασει πριν καποιους μήνες την Ελληνική GTV rom και σήμερα κατεβασα την τελευταια διαθεσιμή version και ειπα να την περασω μεσω του TWRP που χε περαστει στη συσκευη μου απ' την 1η φορα που εκανα τη διαδικασια. Επειτα της επιτυχούς ολοκληρωσης του φλασαρισματος, επελεξα reboot και η συσκευη εκανε reboot και επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα εσβησε. Δοκιμασα να το ανοιξω μερικες φορες ακομη αλλα το ιδιο... Δοκιμασα να μπω και στο Recovery αλλα και παλι επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα σβηνει. Ακομα και στο fastboot να προσπαθησω να μπω ενω το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο σε PC, παλι σβηνει μετα απο μισό δευτερόλεπτο.

Οταν το χω συνδεδεμενο στο PC ομως μπορει να μπει σε fastboot mode. Σκεφτηκα να περασω μεσω MiFlash καποια στοκ ρομ μπας και σωθω.

Οταν προσπαθω να το κανω ομως, μου βγαζει "tz error" και δεν προχωραει σε φλασαρισμα. Δοκιμασα:

1) να τα εχω ολα στo root folder του C:\
2) να κατεβασω αλλη stock fastboot rom, μπας κι ηταν corrupted

Aλλα τίποτα... Εχετε καποια ιδεα για να βρεθει λυση να μην μεινω χρονιαρες μερες χωρις κινητο;
Ευχαριστω εκ των προτερων και καλες γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, είχα περασει πριν καποιους μήνες την Ελληνική GTV rom και σήμερα κατεβασα την τελευταια διαθεσιμή version και ειπα να την περασω μεσω του TWRP που χε περαστει στη συσκευη μου απ' την 1η φορα που εκανα τη διαδικασια. Επειτα της επιτυχούς ολοκληρωσης του φλασαρισματος, επελεξα reboot και η συσκευη εκανε reboot και επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα εσβησε. Δοκιμασα να το ανοιξω μερικες φορες ακομη αλλα το ιδιο... Δοκιμασα να μπω και στο Recovery αλλα και παλι επειτα απο 0,5 δευτερολεπτα σβηνει. Ακομα και στο fastboot να προσπαθησω να μπω ενω το κινητο δεν ειναι συνδεδεμενο σε PC, παλι σβηνει μετα απο μισό δευτερόλεπτο.

 

Οταν το χω συνδεδεμενο στο PC ομως μπορει να μπει σε fastboot mode. Σκεφτηκα να περασω μεσω MiFlash καποια στοκ ρομ μπας και σωθω.

 

Οταν προσπαθω να το κανω ομως, μου βγαζει "tz error" και δεν προχωραει σε φλασαρισμα. Δοκιμασα:

 

1) να τα εχω ολα στo root folder του C:\

2) να κατεβασω αλλη stock fastboot rom, μπας κι ηταν corrupted

 

Aλλα τίποτα... Εχετε καποια ιδεα για να βρεθει λυση να μην μεινω χρονιαρες μερες χωρις κινητο;

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλες γιορτες!

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15894-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3s-Land/
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o οδηγος γραφει πως "πρέπει να ξεκινήσεις το κινητό σου σε Download Mode (Όχι Fastboot mode)". εγω οπως γραφω και παραπανω δεν μπορω να μπω πουθενα περαν του Fastboot.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o οδηγος γραφει πως "πρέπει να ξεκινήσεις το κινητό σου σε Download Mode (Όχι Fastboot mode)". εγω οπως γραφω και παραπανω δεν μπορω να μπω πουθενα περαν του Fastboot.

Σιγουρα δεν διαβασες ολον τον οδηγο. Ειδικα προς το τελος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...