Προς το περιεχόμενο

διαβασμα με μουσικη


snow22

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τελευταια διαβαζω ακουγοντας μουσικη,οταν πιανω το βιβλιο ταυτοχρονα ανοιγω και το υπολογιστη να βαλω κανενα τραγουδι(εκτοσ απο μαθηματικα και εκθεση)

αυτο που εχω παρατητησει ειναι οτι μπορει να χανω λιγο περοσσοτερο χρονο αλλα το διαβασμα ειναι πολυ πιο ευχαριστο

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως δεν ειναι τοσο αποδοτικο 

 

*διαβασμα για πανελληνιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια διαβαζω ακουγοντας μουσικη,οταν πιανω το βιβλιο ταυτοχρονα ανοιγω και το υπολογιστη να βαλω κανενα τραγουδι(εκτοσ απο μαθηματικα και εκθεση)

αυτο που εχω παρατητησει ειναι οτι μπορει να χανω λιγο περοσσοτερο χρονο αλλα το διαβασμα ειναι πολυ πιο ευχαριστο

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως δεν ειναι τοσο αποδοτικο 

 

*διαβασμα για πανελληνιες

 

Πάλι καλά που υπάρχουν και οι ιδιωτικές σχολές. Οπότε go on!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάλι για σοβαρό διάβασμα εξετάσεων δεν με βόλεψε ποτέ, από την άλλη στην σχολή που έπρεπε να κάνω πολύωρες εργασίες ρουτίνας όμως, δεν έβγαζα τα ακουστικά από το κεφάλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακου ο, τι θες, απλα να μην εχει μπασο και στιχους. Γενικα βρες κατι απαλο χωρις πολλα σκαμπανεβασματα στην ενταση.

 

Εγω συνηθως βαζω minecraft soundtracks.

Επισης:

Εχει αλλα πολλα απο τον συγκεκριμενο, ψαξε και θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια διαβαζω ακουγοντας μουσικη,οταν πιανω το βιβλιο ταυτοχρονα ανοιγω και το υπολογιστη να βαλω κανενα τραγουδι(εκτοσ απο μαθηματικα και εκθεση)

αυτο που εχω παρατητησει ειναι οτι μπορει να χανω λιγο περοσσοτερο χρονο αλλα το διαβασμα ειναι πολυ πιο ευχαριστο

αυτο που θελω να ρωτησω ειναι μηπως δεν ειναι τοσο αποδοτικο

 

*διαβασμα για πανελληνιες

Ήμουν θετική και διάβαζα και εγώ με μουσική. Το έκανα μόνο όταν έλυνα ασκήσεις η όταν διάβαζα κάτι γελοίο η σε φάση επανάληψης. Πάντοτε όμως γίνονταν όταν έλυνα ασκήσεις και βοηθούσε πολύ. Βέβαια εκτός από τα δικά μου beat έβαζα και λίστες έτοιμες από Spotify για διαβασμα και βοηθούσε πολύ όντως. Γενικά δεν συστήνεται(από επιστημονική άποψη) αλλά προσωπικά δεν θεωρώ πρόβλημα εκεί που λύνεις μαθηματικά, φυσική, χημεία να ακούς μουσική στην έκθεση είμαι κατηγορηματικός όχι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γίνει αρκετές έρευνες τα τελευταία χρόνια και όλες δείχνουν ότι το διάβασμα μετά μουσικής ή άλλων ήχων (βλ. Τηλεόραση κτλ.) είναι αντιπαραγωγικό.

 

Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα βρεις άτομα που θα ισχυριστούν ότι μετα μουσικής διαβάζουν καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν γίνει αρκετές έρευνες τα τελευταία χρόνια και όλες δείχνουν ότι το διάβασμα μετά μουσικής ή άλλων ήχων (βλ. Τηλεόραση κτλ.) είναι αντιπαραγωγικό.

 

Από εκεί και πέρα, σίγουρα θα βρεις άτομα που θα ισχυριστούν ότι μετα μουσικής διαβάζουν καλύτερα.

link quote plz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...