Προς το περιεχόμενο

Έπιπλα Videnov


panos2171

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και δεν το έχω δει απο τιμή + καναπεδάκι καλό ακούγεται όταν κοίταξα στα πράκτικερ δεν βρήκα κάτι τώρα μπήκα να δω μπας και ειναι ακόμη εκει αυτό που λες αλλά δεν βρήκα τίποτα πάλι ψευτοπράματα σε τιμές δερμάτινης πολυθρόνας :P

 

μπας και λες αυτό; http://www.praktiker.gr/p/set-kipou-billy-metalliko-4-temaxion-69274

Όχι καμία σχέση χαχα ήταν σε προσφορά το καλοκαίρι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ψαξεις λιγο βρισκεις... με 300 περιπου ειχαμε παρει σετ καναπε, τραπεζι, πολυθρονες τυπου καφετεριας με τα μαξιλαρια που αν δεις οι περισσοτεροι τα δινουν 600-700.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψαξεις λιγο βρισκεις... με 300 περιπου ειχαμε παρει σετ καναπε, τραπεζι, πολυθρονες τυπου καφετεριας με τα μαξιλαρια που αν δεις οι περισσοτεροι τα δινουν 600-700.

κι εγω τετοιο σετ βρηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει αυτό στα λεφτά σου. Το άλλο που έχουμε εμείς στα 300 είναι κάπως έτσι (και το έχουν πάνω από τριπλά λεφτά οι συγκεκριμένοι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα ειναι ετσι. αμα ψαξεις βρισκεις ανετα τετοια παρομοια με 250-300 πιστευω

σοβαρά είχαν αυτή την υπερπαραγωγή στα 200? 

 

michael-jordan-crying-meme.jpg

 

Μια ζωή γκαντέμης :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είμαι σίγουρος ότι το site είναι αυτό, αλλά είναι το πιθανότερο αφού έχει ακριβώς το ίδιο έπιπλο. Γρήγορη παράδοση (3-4 μέρες) και λογικό κόστος μεταφορικών. Αν θέλεις έχουν και συνεργείο με έξτρα χρέωση που μπορεί να έρθει στο σπίτι για το στήσιμο. Γενικά, όλα μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρά είχαν αυτή την υπερπαραγωγή στα 200? 

 

michael-jordan-crying-meme.jpg

 

Μια ζωή γκαντέμης :P

χαχα ναι ηταν για κανενα μηνα! μην σκας ολο και κατι θα βγαλει παλι το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πηρα τα χριστουγεννα ενα τραπεζι τραπεζαριας,

https://videnov.bg/gr/трапезни-маси/τραπέζι-elinor-επεκτεινόμενο120 με τα μεταφορικα περιπου.

Ηταν αυτο που ηθελα στα λεφτα που ηθελα να δωσω.

Στις λεπτομερειες φαινονται ατελειες. Πχ η μεσαια προσθηκη δεν ειναι εντελος ισσοπεδη και ακριβειας με τα δυο πλαινα. Το βαψιμο ειναινοτι βλεπει η πεθερα, δηλαδη απο κατω ειναι αβαφο. Απο πλαγια να καθεσαι σε καναπε χαμηλα ισως δεις το μηχανισμο.

Αλλα ειναι αρκετα το ιδιο σταθερο με παλιοτερη τραπεζαρια ποιοτητος που αντικατεστησε, το ιδιο μεγαλη και φυσικα τιμη σουπερ.

Ρωτησα σε ξυλουργειο που κανει επιπλα, χωρις υπερβολες σε τιμες και μου ειπανε πως το αντιστοιχο ιδιο κατω απο 300-400 δεν μπορει να το κανει. Ιδιο σε υλικα και διαστασεις. Λεπτομερειες κατασκευης και φινιρισμα θα ειναι ο δικος του τροπος και πιστευω καλυτερα.

 

Τωρα ψηνω ενα γιγαντιο γωνιακο με 400€..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα 2 καναπέδες από videnov.bg αφού ειχα επισκεφθεί ένα κατάστημά τους σε μια εκδρομή μου στην Βουλγαρία.

Στο κατάστημα είδα αρκετά έπιπλα και θεώρησα ότι ήταν value for money.

Πριν 20 μέρες παραλάβαμε 2 καναπέδες στην Θεσσαλονίκη και κανόνισα με δική μου μεταφορική να έρθουν Αθήνα. Οι καναπέδες ήταν πολύ πρόχειρα αμπαλαρισμένοι χωρίς σημάνσεις για το πως θα πρέπει να στιβάζονται και χωρίς βάσεις-παλέτες μεταφοράς.

Τα συναισθήματα ανάμικτα κατά την αποσυσκευασία καθώς ένα κομμάτι ήταν ήδη σκισμένο πριν ανοίξουμε τις σακούλες. Στον ίδιο καναπέ, αφού συναρμολογήθηκε, μετά από 2 βδομάδες χρήσης με ριχτάρια στρωμένα πανω του άνοιξε μια ραφή σε σημείο που δεν δεχόταν βάρος. Στην πορεία παρατηρήθηκαν σπασμένες οι βάσεις των αποθηκευτικών χώρων που αν και δεν φαίνονται, παρόλα αυτά καθιστούν τους αποθηκευτικούς χώρους άχρηστους.

Στον ένα από τους 2 καναπέδες έλειπαν 4 ποδαράκια με αποτέλεσμα να έχει υψομετρική διαφορά και να μην είναι σωστός (δεν μπορείς να κάτσεις).

Μετά από γραπτή επικοινωνία με την εταιρία videnov.bg και αλλεπάλληλες τηλεφωνικές επικοινωνίες για το θέμα πήρα επίσημη απάντηση ότι το μόνο που αναγνωρίζουν ως δική τους υπαιτιότητα είναι τα ποδαράκια που εμφανώς έλειπαν, κάτι που όπως καταλαβαίνετε δεν με κάλυψε. Απλά μου έστειλαν τα ποδαράκια με courier και τίποτα άλλο. Το πως θα έμπαιναν τα ποδαράκια στους καναπέδες ήταν κάτι το οποίο δεν τους απασχόλησε. Κάποιος πελάτης μπορεί να μην τα καταφέρνει με τις απλές εργασίες και να χρειαστεί τεχνικό ακόμα και για να βάλει τα ποδαράκια κάτι που θα σήμαινε κόστος.

Από τις φωτογραφίες θα δέιτε και εσείς και θα βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Τέλος, να πω ότι αν οι καναπέδες είχαν έρθει άρτιοι θα ήταν μια αγορά value for money (640€ με τα μεταφορικά για 2 καναπέδες γωνιακούς). Στη δική μου περίπτωση ευτυχώς πιάνουν τα χέρια μου και θα επισκευάσω σχετικά φτηνα τις ζημιές αλλά γενικότερα αν είχα την ευκαιρία να τους επέστρεφα για να αποζημειωθώ, θα το έκανα.

Θα σας πρότεινα να αποφύγετε αγορές από το εν λόγω κατάστημα γιατί δεν θα βρείτε το δίκιο σας σε περίπτωση ζημιάς.

2.jpg

3.jpg

4.jpg

6.jpg

10.jpg

20.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

IMG-a72b744f35896422e16d672cf1f02e2f-V.jpg

IMG-de0820d1076232143fd10f62f82fbbdd-V.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γενικά κάποιος άλλος που να έχει εμπειρία (προσωπική ή από φίλο) για το εν λόγο κατάστημα γιατί και γω ένα φοιτητικό σπίτι σκέφτομαι να επιπλώσω και οι τιμές που έχουν είναι καλές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγόρασα πρόσφατα προϊόντα από αυτή την εταιρεία η ποιότητα είναι ίδια με αυτή που μας πουλάνε άλλοι σε δίπλασια η τριπλάσια ακόμη τιμή έμεινα γενικά ευχαριστημένος από τα προϊόντα το μόνο παράπονο είναι που σε έναν καναπέ που πήρα αλλιώς τον διαφημιζανε στις φωτό και αλλιώς ήταν στην πραγματικότητα

 

 

7 λεπτά πριν, Spiros198411 είπε

Αγόρασα πρόσφατα προϊόντα από αυτή την εταιρεία η ποιότητα είναι ίδια με αυτή που μας πουλάνε άλλοι σε δίπλασια η τριπλάσια ακόμη τιμή έμεινα γενικά ευχαριστημένος από τα προϊόντα το μόνο παράπονο είναι που σε έναν καναπέ που πήρα αλλιώς τον διαφημιζανε στις φωτό και αλλιώς ήταν στην πραγματικότητα.Στην φωτό της εταιρείας ο καναπές είναι Α'ποιοτητας φουσκωμένος ωραίος στιβαρός και αυτό που μου ήρθε ήταν ένα κακομοιριασμενο Β'κατηγοριας αν και για τα χρήματα 370€ καλός αλλά η κοροϊδία είναι το θέμα.

 

Screenshot_2019-02-22-18-28-25-126_com.miui.gallery.png

Screenshot_2019-02-22-18-28-29-033_com.miui.gallery.png

Επεξ/σία από Spiros198411
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 22/2/2019 στις 6:30 ΜΜ, Spiros198411 είπε

Αγόρασα πρόσφατα προϊόντα από αυτή την εταιρεία η ποιότητα είναι ίδια με αυτή που μας πουλάνε άλλοι σε δίπλασια η τριπλάσια ακόμη τιμή έμεινα γενικά ευχαριστημένος από τα προϊόντα το μόνο παράπονο είναι που σε έναν καναπέ που πήρα αλλιώς τον διαφημιζανε στις φωτό και αλλιώς ήταν στην πραγματικότητα

Screenshot_2019-02-22-18-28-25-126_com.miui.gallery.png

Screenshot_2019-02-22-18-28-29-033_com.miui.gallery.png

Και τελικά τι έκανες; Ζήτησες αλλαγή; Γενικά είναι συνεννοήσιμοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα, πολύ κακή εξυπηρέτηση από Videnof! Μας ήρθε σπασμένος καθρέφτης και αντί να μας τον αντικαταστήσουν μας κορόιδευαν στα τηλέφωνα ότι μας έβαζαν σε δρομολόγιο για να μας έρθει και φυσικά δεν ερχόταν ποτέ! Κάθε φορά που τους περνάμε τηλέφωνο μας έλεγαν ότι θα μας πάρει τηλέφωνο το τμημα παράδοσης και φυσικα δεν έπαιρναν ποτε. Πολύ κακή εμπειρία και κουραστική θα έλεγα! Ο καθρέφτης είναι ακόμη σπασμένος σπίτι μου και πρέπει να βάλω έξτρα χρήματα για να τον πάω αλλού για αντικατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...