Προς το περιεχόμενο

Αγορά αυτοκίνητου


werty21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα και χρόνια πολλά

θέλω να αγοράσω αυτοκίνητο και να αντικαταστήσω το micra 2003 με αέριο από το οποίο  δεν έχω το παραμικρό παράπονο.Κυρίως για λόγους άνεσης σε ταξίδι(μεγαλύτερη ταχύτητα με λιγότερους θορύβους,cruise control,κατανάλωση,xωρους) και για να μην χάσει κ άλλο την αξία μεταπωλησης το micra.

δεν έχω καταλήξει ακόμα για

1.καινούριο ή μεταχειρισμένο(όχι κάτω απο 2010)

2.βενζίνη ή πετρέλαιο (θεωρω πως σε ένα καινούριο δν το γυρίζω σε αεριο στα πρωτα 5 χρόνια).

3.Σιγουρο ειναι κάτω απο 1600 κυβικα για λόγους φορολογικους-ασφάλειας-σημα κτλπ

4.χρηματα ανάλογα σίγουρα κατω απο 12 για μεταχειρισμένο και κάτω απο 15 για καινούριο

 

Μ αρεσει το CACTUS KAI TO SANDERO STEPWAY για το  χώμα κ τη λακούβα στις διακοπες ...Καμιά ιδέα παιδια?έχω ακούσει διάφορα για μαντραδες με πειραγμένα χιλιόμετρα ,βαμμενα τρακαρισμενα ,οτι το diesel χαλαει μεσα στην αθηνα κα.

Σας ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογη βενζινης η diesel εξαρταται απο το ποσα χιλιομετρα κανεις το χρονο.Επισης γινε λιγο πιο συγκεκριμενος οσον αφορα την κατηγορια,κοιτας μονο ψηλα η και απλα Hatchback;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα hatchback

Αν τα περισσότερα χιλιόμετρα είναι στην πόλη έχει σημασία? 15Κ+ χιλιόμετρα 

το αμάξι θέλω σίγουρα να το κρατήσω για 5+ χρόνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα hatchback

Αν τα περισσότερα χιλιόμετρα είναι στην πόλη έχει σημασία? 15Κ+ χιλιόμετρα 

το αμάξι θέλω σίγουρα να το κρατήσω για 5+ χρόνια

 

Για κυρίως πόλη, καλύτερα βενζίνη. Τα σύγχρονα (≥ Euro5) dieselάκια έχουν θέμα με το σταμάτα - ξεκίνα, λόγω του φίλτρου σωματιδίων (DPF) που έχουν και το οποίο για να "διατηρηθεί" θέλει να κινείσαι για αρκετά χιλιόμετρα με 'αξιόλογη' ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε τα χιλιομετρα που κανεις δεν ειναι και λιγα,απλως το diesel θελει ανα διαστηματα να κινησε σε ανοικτο δρομο για το dpf.Το cactus ειναι καλο,βεβαια ο κινητηρας βενζινης με τους 82hp ειναι λιγο αδυναμος.Αν σου αρεσει αυτη η σχεδιαση μπορεις να δεις και το νεο c3.Επισης στην πιο πανω κατηγορια υπαρχει το ford focus και το nissan pulsar σε αυτα τα χρηματα.Σε λιγους μηνες βγαινει και το νεο micra αν θες να το τσεκαρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...