Προς το περιεχόμενο

Windows 7 backup-system image


tanasen01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρόνια πολλά! 

Μετά από αλλαγή mobo+cpu θέλω να ξαναβάλω windows 7 στο αναβαθμισμένο σύστημα (βρήκα τρόπο και πέρασα patch για usb installation) και γενικά θέλω με κάποιο τρόπο όλα τα προγράμματα και τα αρχεία να είναι ξανά όπως ήταν πριν. Τα βασικά προγράμματα μαζί με το λειτουργικό είναι εγκατεστημένα αυτή τη στιγμή σε έναν SSD 120gb και επίσης έχω τρία παιχνίδια εγκατεστημένα σε ξεχωριστό HDD. Γίνεται μετά την αναβάθμιση να έχω ουσιαστικά τα πάντα όπως τα άφησα;; Γιατί με system image μάλλον δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Eυχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον το εστησες εβαλες πανω μονο το ssd οπως ηταν πριν και δεν επαιξε??

Χρονια πολλα!

η μητρικη θα σε δυσκολεψει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω κάνει ακόμα. Τι εννοείς; Αφού μιλάμε για νέο PC ουσιαστικά. Ο σκληρός έχει εγκατεστημένο λειτουργικό με το παλιό σύστημα, άρα θα μου ζητηθεί να κάνω format.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αλλο socket πηγες απο τι μητρικη?? λογικα δε θα παιξει ευκολα απλα βαλτα ενδεικτικα εφοσον εισαι εκει..

 

και ειναι καλυτερα παντα να κανεις 'καθαρη' εγκατασταση εαν τα εχεις /βρισκεις ολα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 775 πάω σε Skylake και απλά έχω βολευτεί με τα win 7 τόσα χρόνια και λέω να τα κρατήσω κάνα χρόνο ακόμα πριν πάω στα 10. 

Καλα κανεις κρατησε ενα backup/mirror με καποιο τετοιο Link.png Site: προγραμμα σε αλλο δισκο εαν εχεις αλλο μηχανημα να τα κανεις αλλιως βαλε μονο το ssd δεν θα παιξει το πιο πιθανο και επιδιορθωσεις να κανεις σε κονσολα δυσκολο λογο πλατφορμας_chipset κτλ

 

Οποτε μια νε εγκαταστση στο συστημα και εαν καταφερεις σωζεις μονο τα παιχνιδια που τα εχεις σε λλο με τις σωστες διδρομες και οτι δεν εχεις για ξαναεγκατασταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...