Προς το περιεχόμενο

[Laptop] LENOVO Z51-70 15.6”FullHD i5 4GB/SSD256 R9-4G @ 499€


MakisCE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο, σε περιπτωση που οντως καποιος εχει προβλημα, λυνεται ετσι:

 

Δυστυχώς με την αύξηση του μεγέθους, ακόμη και στα WIN10, σχεδόν στις μισές περιπτώσεις, τα γράμματα πέφτουν πάνω σε εικόνες ή άλλα γράμματα, οι εικόνες με το κείμενο δεν χωρούν μέσα στα πλαίσια ή παράθυρα κυρίως σε πάρα πολλά site στο internet.

Αλλά μάλλον είμαστε of topic και δεν πρέπει να συνεχίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

99% ειναι, αλλα και να μην ειναι θα μπεις στη διαδικασια να τον αλλαξεις?  δεν εχει νοημα να κανει κατι τετοιο.. πρεπει να λυσεις ολο το λαπτοπ για να αποκτησεις προσβαση στο socket του, και θα πρεπει να βρεις και σε καλη τιμη καποιον καλυτερο επεξεργαστη, πραγμα επισης απιθανο. Παιρνεις με τη μια καλυτερο μοντελο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

99% ειναι, αλλα και να μην ειναι θα μπεις στη διαδικασια να τον αλλαξεις?  δεν εχει νοημα να κανει κατι τετοιο.. πρεπει να λυσεις ολο το λαπτοπ για να αποκτησεις προσβαση στο socket του, και θα πρεπει να βρεις και σε καλη τιμη καποιον καλυτερο επεξεργαστη, πραγμα επισης απιθανο. Παιρνεις με τη μια καλυτερο μοντελο.

 

επειδή έχω ένα λαπτοπ με i7 5500u σκεφτομουν αν δεν ηταν κολλημένος να τον αλλαζα... απλά σκεψεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή έχω ένα λαπτοπ με i7 5500u σκεφτομουν αν δεν ηταν κολλημένος να τον αλλαζα... απλά σκεψεις...

 

Οχι 99%, αλλά 100% .Αυτό συμαινει το BGA στα Specification του CPU. Απο εκεί και πέρα δεν έχει κανένα λόγο να αναβαθμίσεις έτσι και αλλιώς..Η μόνη διαφορά είναι στα γραφικά και το πως υποστηρίζουν HEVC/VP9 και άλλα..

Οσο για το λαπτοπ, καλή περίπτωση είναι! Φαίνεται να είναι και ποιοτικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To laptop είναι άριστο για τα λεφτά του.Έχω το ίδιο χωρίς ssd και την παλεύει μια χαρά και παίζω wow κάθε μέρα,και η oθόνη του είναι πολύ καλή,οπότε αν θέλει κάποιος να το πάρει αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη ποιότητας δεν νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα. Απο χαρακτηριστικά, τα 4GB Ram μάλλον θα χρειαστουν αναβάθμιση και ελπίζουμε να ειναι 1Χ4 και ο επεξεργαστής είναι στα επίπεδα του i3 6100 αλλά μια χαρά κάνει την δουλειά του (τον έχω σε Ζ70-80)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για αυτό; HP

 

Δίσκος SSD, ανάλυση FHD φαίνεται το ίδιο, στην τιμή σίγουρα πλεονεκτεί αλλά στον επεξεργαστή είναι πολύ χειρότερο;

μια χαρά είναι τουμπανάκι. και μάλον έχει και άτοκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λέτε για αυτό; HP

 

Δίσκος SSD, ανάλυση FHD φαίνεται το ίδιο, στην τιμή σίγουρα πλεονεκτεί αλλά στον επεξεργαστή είναι πολύ χειρότερο;

μια συγκριση για τους επεξεργαστες

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-5200U-vs-AMD-A10-7th-Gen-A10-9600P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λενόβο έχει επίσης μεταλλικό φινίρισμα και φωτιζόμενο πληκτρολόγιο, καθώς επίσης εγγύηση pick up & return. Η αναδιπλούμενη ethernet πάντως είναι χαζομάρα αφού δεν πρόκαιται για καθαρό ultrabook, και άμα σπάσει την έβαψες. Τουλάχιστοντην έχουν κάνει πλέον gigabit (για όποιον την χρειάζεται) σε σχέση με τα Ζ4xx και Ζ5xx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...