Προς το περιεχόμενο

Δεν δινει σημα σε οθονη ,πληκτρολογιο,ποντικι


Greekz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειμαι φοιτητης και για τις γιορτες μετεφερα το pc μου στο πατρικο μου. Μολις τον εβαλα στη μπριζα και συνδεσα τα παντα , πηγα να το ανοιξω και μολις παταγα το κουμπι απλα γυρναγαν λιγο τα ανεμηστηρακια του και τιποτα αλλο. Τα ξεσυνδεσα ολα και τα ξανασυνδεσα αλλα παλι τιποτα , εψαξα λιγο στο internet και εκανα clear cmos απο τοτε το pc δεν κλεινει μονο του γυρνανε κανονικα τα ανεμηστηρακια του αλλα δεν δινει ρευμα στο πληκτρολογιο και στο ποντικι και σημα στην οθονη. Και το πιο περιεργο ειναι οτι αν ξεσυνδεσω και ξανασυνδεσω το πληκτρολογιο ή το ποντικι περνουν για 2 δευτερολεπτα ρευμα και μετα παλι τιποτα. Τι αλλο να κανω ; 

cpu i5-4670k

mb asus z87-k

psu corsair cx750m 

gpu gigabyte gtx760 4gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι φοιτητης και για τις γιορτες μετεφερα το pc μου στο πατρικο μου. Μολις τον εβαλα στη μπριζα και συνδεσα τα παντα , πηγα να το ανοιξω και μολις παταγα το κουμπι απλα γυρναγαν λιγο τα ανεμηστηρακια του και τιποτα αλλο. Τα ξεσυνδεσα ολα και τα ξανασυνδεσα αλλα παλι τιποτα , εψαξα λιγο στο internet και εκανα clear cmos απο τοτε το pc δεν κλεινει μονο του γυρνανε κανονικα τα ανεμηστηρακια του αλλα δεν δινει ρευμα στο πληκτρολογιο και στο ποντικι και σημα στην οθονη. Και το πιο περιεργο ειναι οτι αν ξεσυνδεσω και ξανασυνδεσω το πληκτρολογιο ή το ποντικι περνουν για 2 δευτερολεπτα ρευμα και μετα παλι τιποτα. Τι αλλο να κανω ; 

cpu i5-4670k

mb asus z87-k

psu corsair cx750m 

gpu gigabyte gtx760 4gb

καλησπέρα 

 βγάλε τον υπολογιστή από το ρεύμα και βγάλε τις ραμ και ξαναβάλτε υπάρχει περίπτωση να έχουν κουνηθεί 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

 βγάλε τον υπολογιστή από το ρεύμα και βγάλε τις ραμ και ξαναβάλτε υπάρχει περίπτωση να έχουν κουνηθεί 

 καλησπερα φιλε , το εχω κανει και αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασε να βγαλεις ολα τα usb και να ανοιξεις το pc

Συνεχιζει απλα να μην κανει τιποτα

Update : τελικα μετα απο αρκετες προσπαθειες καταφερα να το ανοιξω χωρις τη καρτα γραφικων και δουλευε κανονικα . Αρα ειναι το τροφοδοτικο ; ( με τη καρτα πανω το συστημα περνει ρευμα απλα δεν δινει σημα πουθενα)

 

Update vol:2 : Την εβαλα τη καρτα στη δευτερη pci και δουλευει κανονικα...

Οποτε απλα θα αγορασω μια καινουργια μητρικη

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Χρονια πολλα σε ολους 

Επεξ/σία από Greekz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζει απλα να μην κανει τιποτα

Update : τελικα μετα απο αρκετες προσπαθειες καταφερα να το ανοιξω χωρις τη καρτα γραφικων και δουλευε κανονικα . Αρα ειναι το τροφοδοτικο ; ( με τη καρτα πανω το συστημα περνει ρευμα απλα δεν δινει σημα πουθενα)

 

Update vol:2 : Την εβαλα τη καρτα στη δευτερη pci και δουλευει κανονικα...

Οποτε απλα θα αγορασω μια καινουργια μητρικη

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας

Χρονια πολλα σε ολους 

δεν εχει εγγυηση η  μητρικη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...