Προς το περιεχόμενο

Ο Firefox θα υποστηρίζει τα Windows XP και Vista μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2017


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ησύχασες τώρα?

Capture.png

Εάν πιστεύεις ότι αν κάνεις disable όλα αυτά δεν παρακολουθεί ο big brother είσαι γελασμένος. Γιατί νομίζεις έχει φαγωθεί η Microsoft να κάνουμε όλοι upgrade τα δεκαριά. Καλά εγώ δεν έχω τίποτα να κρύψω, αλλά εάν δεν έχεις καλό μηχανάκι τόσους πόρους που καταναλώνουν τα win10 σέρνονται. Έβαλα xp σε socket 1366 (παλιό υποτίθεται) και πήγε σφαίρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 81
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Και τα Win10 σε s1366 (aka Core i7 920) πάνε σφαίρα, αρκεί να μην είσαι με 3gb. Αν τα έχεις πάνω σε SSD όπως "επιβάλεται" πλέον για το OS δεν καταλαβαίνεις εύκολα διαφορά με νεότερα συστήματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως σε μηχάνημα με:

Core E6500K (unlocked) στα 3.2GHz

2GB DDR1 RAM 378MHz

Nvidia GF 6800 Ultra 256MB AGP 8x

και τέλος μητρική AsRock 775i65G R3.0

 

υποστηρίζω επίσημα Windows 98 (για τα ελάχιστα παιχνίδια που δεν τρέχουν σε νεότερα), παίζω τα πάντα 2000-2005 χωρίς προβλήματα συμβατότητας native σε XP, ενώ έχω και Vista SP2 με full Aero effects, το "σκούρο" theme τους που μου αρέσει πολύ για καθημερινό σερφάρισμα.

 

Είναι καλύτερα απ' όσο νομίζουμε τα Vista, ειδικά με το SP2 γίνονταν σχεδόν σαν Windows 7.

Μια χαρά ανοίγεις ακόμη και σήμερα μερικά tabs youtube, μια χαρά HD videos βλέπεις και μια χαρά bluray rips βλέπεις. Κρίμα που σιγά σιγά θα εκλείψει η υποστήριξη του Firefox. Άρα κατά το 2020 μπορεί να μην μπορώ να ακούω web radio στο.... υπόγειο. Γιατί εκεί έχω τον συγκεκριμένο υπολογιστή :D

Hμουν μαζι σου, μεχρι που διαβασα το bold.

Αρα ο συγκεκριμενος ειναι συνδεδεμενος στο δικτυο σου και "βλεπει" και internet.

Security-wise, καθολου σοφη επιλογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια εχω περασει windows 10 se tria mhxanhmata me to ena malista na exei i5 3570k και τα αλλα λιγο πιο συγχρονα ποτε μα ποτε προβλημα αλλα τα εχω φτιαξει μονος μου.Τωρα αν πατε να τα περασετε σε μηχανηματα της πλακας τοτε ειναι δικο σας το λαθος μην τρελαθουμε κι ολας.Μιλαμε παντα gia clean install κι οχι πασαλειματα περασμα απο πανω σε προηγουμενες εκδοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ησύχασες τώρα?

Capture.png

α καλά..... τόσα και τόσα άτομα βγήκαν και έδειξαν οτι ακόμη και κλειστά όλα αυτά συνεχίζει και στέλνει...... και η ms δεν ειπε ότι είναι bug απλά ανέφερε οτι ναι μεν στέλνει αλλά δεν τα κάνει κάπου χρήση αφού ειπε οχι ο χρήστης....  για αυτο το ονομάζουν spyware γιατί θελεις δεν θελεις τα στέλνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α καλά..... τόσα και τόσα άτομα βγήκαν και έδειξαν οτι ακόμη και κλειστά όλα αυτά συνεχίζει και στέλνει...... και η ms δεν ειπε ότι είναι bug απλά ανέφερε οτι ναι μεν στέλνει αλλά δεν τα κάνει κάπου χρήση αφού ειπε οχι ο χρήστης....  για αυτο το ονομάζουν spyware γιατί θελεις δεν θελεις τα στέλνει

Και με το τηλ που μιλας σε παρακολουθουν και τα sms σου και ολα. Τι να κανουμε; Τα w10 σας πειραξαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με το τηλ που μιλας σε παρακολουθουν και τα sms σου και ολα. Τι να κανουμε; Τα w10 σας πειραξαν?

δλδ επειδι σε ενα μερος σε παρακολουθούν άντε δώσε τα πάντα παντού χωρίς να υπάρχει αύριο?

εχει που εχει ένας θεός ξέρει πρόσβαση σε αυτά....

ΤΑ ΣΠΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ

 

οκ παω πασο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ επειδι σε ενα μερος σε παρακολουθούν άντε δώσε τα πάντα παντού χωρίς να υπάρχει αύριο?

εχει που εχει ένας θεός ξέρει πρόσβαση σε αυτά....

ΤΑ ΣΠΑΕΙ Η ΛΟΓΙΚΗ

 

οκ παω πασο

Πανε διαδήλωσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως FireFox σε μηχανήματα με XP μου βγάζει αρκετά προβληματα...ειδικά με το rendering του παραθύρου.....και αυτό το έχω σε αρκετά μηχανήματα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τα updates ειναι τεραστιο προβλημα. Σε ολα τα λειτουργικα, ανεξαρτητως εταιριας.

 

Μονο ενα εχει τη λογικη που γουσταρω.

Με μνμ στο επισημο site αποτρεπει τους χρηστες να κανουν update.

Aκομα και να αλλαξουν λειτουργικο στη νεοτερη εκδοση. Π.χ. Εχεις 17 και υπαρχει εκδοση 18.1 του λειτουργικου διαθεσιμη για κατεβασμα.

 

Ξερετε ποιο ειναι? Το linux Mint.

Συγκεκριμενα, λεει οτι ΑΝ το μηχανημα τρεχει απροβληματιστα, κανεις δουλεια σου χωρις bugs, καλα θα κανεις να μεινεις στην εκδοση που εχεις.

Γιατι ως γνωστο αν κατι δουλευει σωστα δε το πειραζεις\αλλαζεις.

Συμφωνω απολυτα με τη λογικη αυτη.

 

Ξερω οτι θα σηκωσω θυελλα αντιδρασεων απο ολα τα μετωπα. Ας το συζητησουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην καινούρια υπηρεσία που μ'έστειλαν, παντού 7αρια με σύγχρονους υπολογιστές και 'γω ο μοναδικός με Vista. Τα βλέπω, τρώω φρίκη, λέω να τ' αλλάξω και απαγορεύεται γιατί είναι απ'ευθείας με τα κεντρικά ο συγκεκριμένος και δεν πρέπει να το πειράξω. FF χρησιμοποιώ αποκλειστικά σχεδόν και δεν μπορώ να ρισκάρω και κανένα malware, καιρός για αλλαγή λοιπόν. Chrome???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...