Προς το περιεχόμενο

συχνοτατες αποσυνδεσεις Δυκτιου


emperorN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα.

 

έχω σοβαρό θέμα  με το δίκτυο μου καθώς αποσυνδέετε όποτε του καπνίσει σκέψεις για την λύση πολλές άλλα  για να  βγει μια άκρη σκέφτηκα να τραβήξω  μια δεύτερη  απευθείας γραμμή (χαλκό) απο το πρώτο κουτί του σπιτιού που ερχετε απο το καφαο του ΟΤΕ στο modem για να γίνει αυτό φαντάζομαι  θέλει κάποιον διακλαδωτη   ώστε να χωρίζει τις τάσεις του τηλ και του ίντερνετ..καταρχήν υπάρχει κάτι τέτοιο και αν ναι τι επιπτώσεις  θα έχει στην  εγκατάσταση του..

 

Ευχαριστώ και περιμένω της απόψεις σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις "πρώτο κουτί του σπιτιού που ερχετε απο το καφαο του ΟΤΕ" γιατί μετά το καφαο είναι τα box του ΟΤΕ

 

Τεσπα αν το "κουτί" είναι της πολυκατοικίας μπορείς να τραβήξεις ένα καλώδιο utp μέχρι το σπίτι σου, και δε χρειάζεται διαχωρισμός που γράφεις, ένα καλώδιο και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα ρχιν ευχαριστώ για την αμεση  απάντηση σου...  το σπίτι ειναι μονοκατοικία...   απο εκει που μας ερχετε το καλωδιο του οτε και συνδέετε  πλεον στην οικια μας,  εκει λοιπον εγω θελω να τραβηξω τον χαλκο στην ουσια σαν  να τραβαω  δευτερη γραμμη αλλα θα την πηγαίνω κατευθείαν στο μοδεμ... ειμαι λιγο στα σκοταδια  στα περι δικτύου και δεν ξέρω αν αυτό ειναι το σωστό απλα θελω να εχω χαλκο απευθείας  στο  μοδεμ χωρίς να παρεμβαλονται τηλεφωνικές συσκευές η αναμονές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατα ρχιν ευχαριστώ για την αμεση  απάντηση σου...  το σπίτι ειναι μονοκατοικία...   απο εκει που μας ερχετε το καλωδιο του οτε και συνδέετε  πλεον στην οικια μας,  εκει λοιπον εγω θελω να τραβηξω τον χαλκο στην ουσια σαν  να τραβαω  δευτερη γραμμη αλλα θα την πηγαίνω κατευθείαν στο μοδεμ... ειμαι λιγο στα σκοταδια  στα περι δικτύου και δεν ξέρω αν αυτό ειναι το σωστό απλα θελω να εχω χαλκο απευθείας  στο  μοδεμ χωρίς να παρεμβαλονται τηλεφωνικές συσκευές η αναμονές..

Δεν έχω καταλάβει τι ακριβως θέλεις.

 

...και τώρα από αυτό το κουτι έρχεται ο χαλκό σου και δεν παρεμβάλλονται πουθενά συσκευές, οι συσκευές και ο ρουτερ είναι μέσα στο σπίτι σου και εκεί μπορείς να τα αλλαξεις όλα.

 

Βγάλε όλες τις συσκευές από τις πρίζες και βάλε τον ρουτερ στην κεντρική πρίζα του σπιτιου χωρίς φίλτρα, σπλιτερ κλπ

 

Αν δεν τα καταφέρνεις κάλεσε έναν ηλεκτρολόγο να σου λύσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...