Προς το περιεχόμενο

Επιλογή 2ου μεταπτυχιακού στην Αθήνα...


mgs4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Είμαι απόφοιτος (μαζι με τοσους αλλους ακομα) σχολής θετικών επιστημών με απόκτηση MSc από το ίδιο τμήμα αλλά πλέον λόγω της δύσκολης κατάστασης στην αγορά εργασίας αλλά και από ενδιαφέρον θέλω να κάνω και άλλο ένα μεταπτυχιακό προς τον οικονομικό κλάδο (MBA, marketing κλπ) και part time αν τυχόν κάτσει καμιά δουλειά να υπάρχει περιθώριο συνέχισης του μαστερ...

 

Απ όσο είδα στο οικονομικό πανεπιστήμιο Αθηνων αλλά και στο παπει τα εν λόγω μεταπτυχιακά είναι απαγορευτικά  λόγω του αρκετά υψηλού κόστους σπουδών για τα δικά μου δεδομένα.

 

Ειμαι σε θέση φυσικά να υποστηρίξω οικονομικά τις σπουδές αλλά όχι τόσο υψηλά... Ενδεικτικά και στα δύο απ όσο είδα το κόστος κυμαίνεται 5-8 χιλιάρικα συνολο...

 

Χωρίς να γνωρίζω πολλά έριξα μια ματιά και στη σελίδα του ΕΑΠ... Έχει κάποια ενδιαφέρονται μεταπτυχιακά αλλά μη οικονομικής κατεύθυνσης απ όσο είδα, κοντά όμως στο αντικείμενο των σπουδών μου , παρόλα αυτά δεν ξέρω τι παίζει με το ΕΑΠ, την επιλογή, τοποθεσία κλπ... Επίσης αυτό είναι στην Αθήνα; Γιατί κάτι για πάτρα πήρε το μάτι μου...

 

Τυχόν αξιόλογες επιλογές σε άλλα πανεπιστήμια εντός Αττικής υπάρχουν;

 

 

Παίδες παρακαλώ μόνο όχι εξυπνάδες/τρολλιές, άσχετες με το θέμα...

 

Θα ήθελα την άποψη από κάποιον που γνωρίζει ή έχει κάνει μεταπτυχιακά σε οικονομικό κλάδο/marketing εντός Αθηνών...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...