Προς το περιεχόμενο

Το αναβαθμισμένο Autopilot της Tesla εντυπωσιάζει προβλέποντας ατύχημα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ναι τώρα ο υπολογιστής ΔΕΝ είναι ακόμα έτοιμος για να αντικαταστήσει τον άνθρωπο εντελώς. στο μέλλον όμως αυτό θα γίνει. η tesla ήδη το κάνει στα αμάξια. και όταν γίνει αυτό ο κόσμος θα πάψει να μετράει ολόκληρες πόλεις αφανισμένες από ατυχήματα με αμάξια και αεροπλάνα.

 

 

 

 

πριν παραπονέθηκες για την κορίνθου-πατρών την οποία παρεπιπτόντως διέσχισα χθες

 

το πρόβλημά σου εκεί είναι το όχημά σου, ο εαυτός σου ή η υποδομή; 

 

αν σταματήσουμε να έχουμε σαν δεδομένο το ότι έχουμε χάλια δρόμους και έχουμε καλούς δρόμους σε συνδυασμό με σύγχρονα οχήματα όσο το δυνατόν με καλή ενεργητική και παθητική ασφάλεια  το πρόβλημα σχεδόν μηδενίζεται 

 

ακόμα και στο συγκεκριμένο δρόμο το μέτρο με τις κορύνες μείωσε δραματικά τα ατυχήματα σε σχέση με το παρελθόν όπου έκανε ο απέναντι προσπέραση κι εσύ το σταυρό σου 

 

αν έχουμε δρόμο με  διαχωρισμένα τα ρεύματα τα θανατηφόρα ατυχήματα είναι ανάξια λόγου 

 

το να γίνει υποχρεωτικό να υπάρχουν μόνο αυτόνομα οχήματα είναι αστείο και μόνο που το συζητάμε

Ok, τώρα εξηγείται.

 

Φίλε μου τα σκέφτεσαι πρώτα αυτά που ρωτάς; Αν κάποιος είναι απρόσεκτος και πέσει μπροστά σε ένα αυτοκίνητο φταίει ο οδηγός ή το αυτόματο σύστημα; Όχι άλλο κάρβουνο...

εσύ αν είχες αυτοκινητοβιομηχανία θα δεχόσουν να αναλάβεις το κόστος ενός τέτοιου διλήμματος 

 

να δούμε λοιπόν πότε τα tesla θα είναι πλήρως αυτόνομα και θα πάρουν κάθε ευθύνη από τον οδηγό, γιατί μέχρι στιγμής δεν είναι, γιατί είναι άλλο να κινείσαι σε ράγες ή στον αέρα και άλλο σε στενό πόλης 

 

εκτός αν μαζί με την οδήγηση απαγορευτεί και η κυκλοφορία στους δρόμους για τους πεζούς 

 

η google πάντως το εγκατέλειψε το σπορ (και καλά έκανε προχθές που έκανα πλοήγηση πήγε να με βγάλει αντίθετο ρεύμα)  και να δούμε αν καμιά μεγάλη αυτοκινητοβιομηχανία το συνεχίσει γιατί οι ελάχιστοι που αγοράζουν τεσλα είναι ασήμαντη ποσότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πριν παραπονέθηκες για την κορίνθου-πατρών την οποία παρεπιπτόντως διέσχισα χθες

 

το πρόβλημά σου εκεί είναι το όχημά σου, ο εαυτός σου ή η υποδομή; 

 

αν σταματήσουμε να έχουμε σαν δεδομένο το ότι έχουμε χάλια δρόμους και έχουμε καλούς δρόμους σε συνδυασμό με σύγχρονα οχήματα όσο το δυνατόν με καλή ενεργητική και παθητική ασφάλεια  το πρόβλημα σχεδόν μηδενίζεται 

 

ακόμα και στο συγκεκριμένο δρόμο το μέτρο με τις κορύνες μείωσε δραματικά τα ατυχήματα σε σχέση με το παρελθόν όπου έκανε ο απέναντι προσπέραση κι εσύ το σταυρό σου 

 

αν έχουμε δρόμο με  διαχωρισμένα τα ρεύματα τα θανατηφόρα ατυχήματα είναι ανάξια λόγου 

 

το να γίνει υποχρεωτικό να υπάρχουν μόνο αυτόνομα οχήματα είναι αστείο και μόνο που το συζητάμε

εσύ αν είχες αυτοκινητοβιομηχανία θα δεχόσουν να αναλάβεις το κόστος ενός τέτοιου διλήμματος 

 

να δούμε λοιπόν πότε τα tesla θα είναι πλήρως αυτόνομα και θα πάρουν κάθε ευθύνη από τον οδηγό, γιατί μέχρι στιγμής δεν είναι, γιατί είναι άλλο να κινείσαι σε ράγες ή στον αέρα και άλλο σε στενό πόλης 

 

εκτός αν μαζί με την οδήγηση απαγορευτεί και η κυκλοφορία στους δρόμους για τους πεζούς 

 

Δηλαδή στην Αττική Οδό που έχει υποδομές δεν έχει γίνει ατύχημα;;

 

http://www.toxwni.gr/ellada/item/13969-thanatiforo-troxaio-stin-attiki-odo

 

Δηλαδή στην Εγνατία που έχει υποδομές δεν γίνονται θανατηφόρα;; 

 

http://www.protothema.gr/greece/article/415722/alert-dalika-spernei-ton-tromo-stin-egnatia-odo-karabola-40-autokiniton-/

 

Μέσα στις πόλεις τι θα κάνουμε; στις διασταυρώσεις όλες υπόγειες; 

 

https://patratora.gr/archives/tag/%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A7%CE%91%CE%99%CE%9F

 

Πλάκα μου κάνεις ε;;

 

ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ εμπλέκεται ο άνθρωπος γίνονται ατυχήματα. Θες νυστάζει;Θες είναι αφηρημένος; Θες έχει πιει ; Θες είναι 18 χρονών και δεν του έμαθαν τα βασικά;  

 

Ναι το χάλια οδικό δίκτυο συνεισφέρει σε αυτό , Ναι το χάλια συντηρημένο αμάξι συνεισφέρει σε αυτό.

 

Παρόλα αυτά τα ατυχήματα συνήθως γίνονται από παραβίαση ορίου ταχύτητος , σηματοδότη , ορίου αλκοολ και γενικά του ΚΟΚ. ένα αυτόνομο όχημα δεν παραβιάζει τον ΚΟΚ

πριν παραπονέθηκες για την κορίνθου-πατρών την οποία παρεπιπτόντως διέσχισα χθες

 

το πρόβλημά σου εκεί είναι το όχημά σου, ο εαυτός σου ή η υποδομή; 

 

 

 

το πρόβλημα μου είναι ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΔΗΓΟΣ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

το πρόβλημα μου είναι ο ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΑΣΧΕΤΟΣ ΟΔΗΓΟΣ

ναι είπαμε αυτό πλέον δεν υπάρχει  ακόμα και στο συγκεκριμένο δρόμο 

 

τα κριτήρια πάντως με τα οποία επιτρέπεται σε κάποιον να οδηγήσει θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρά αυτό όμως από μόνο του δε λέει κάτι, η λύση για τη βελτίωση κάποιου πράγματος δεν είναι απαραίτητα η απαγόρευση

 

επίσης έχω κουραστεί να ακούω από όλους σχεδόν ότι αυτοί είναι καλοί και υπεύθυνοι και όλοι οι άλλοι άσχετοι, πώς στο διάολο γίνονται ακόμα ατυχήματα, δε μπορώ να το καταλάβω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το να γίνει υποχρεωτικό να υπάρχουν μόνο αυτόνομα οχήματα είναι αστείο και μόνο που το συζητάμε

εσύ αν είχες αυτοκινητοβιομηχανία θα δεχόσουν να αναλάβεις το κόστος ενός τέτοιου διλήμματος 

 

να δούμε λοιπόν πότε τα tesla θα είναι πλήρως αυτόνομα και θα πάρουν κάθε ευθύνη από τον οδηγό, γιατί μέχρι στιγμής δεν είναι, γιατί είναι άλλο να κινείσαι σε ράγες ή στον αέρα και άλλο σε στενό πόλης 

 

εκτός αν μαζί με την οδήγηση απαγορευτεί και η κυκλοφορία στους δρόμους για τους πεζούς 

 

η google πάντως το εγκατέλειψε το σπορ (και καλά έκανε προχθές που έκανα πλοήγηση πήγε να με βγάλει αντίθετο ρεύμα)  και να δούμε αν καμιά μεγάλη αυτοκινητοβιομηχανία το συνεχίσει γιατί οι ελάχιστοι που αγοράζουν τεσλα είναι ασήμαντη ποσότητα 

 

Φίλε μου βλέπεις τα πράγματα σε ορίζοντα 1 έτους... Σε 5-10 χρόνια δεν θα βγαίνουν καν χειροκίνητα οχήματα. Εννοείται θα απαγορευτούν με νόμο όπως απαγορεύονται ένα σωρό επικίνδυνα πράγματα (απορώ ακόμα γιατί απαγορεύεται να πιο 2 μπουκάλια Jack και να οδηγήσω...)

 

Εσύ αν είχες εταιρεία που έφτιαχνε μαχαίρια θα δεχόσουν να αναλάβεις το κόστος ενός τέτοιου διλήμματος;

 

All Tesla fully automated

 

H Google δεν εγκατέλειψε τίποτα, απλά το έδωσε σε υπεργολάβο. Πάρε και μια λίστα με μικρές αυτοκινητοβιομηχανίες...

 

33 Corporations working on autonomous vehicles

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΙα τον τεχνοφοβο φίλο μας

 

 

 

δε θα έλεγα ότι είμαι τεχνοφοβικός, το αντίθετο μάλιστα βασίζω υπερβολικά τη ζωή μου στη τεχνολογία

 

απλά δεν είμαι ανάπηρος, μπορώ να οδηγήσω και δε θέλω να μου το κάνει κάποιος άλλος ή κάτι άλλο για μένα 

 

όσοι δε νιώθουν άνετα με τη κατάσταση ας πάρουν το λεωφορείο να μπορώ να μετακινούμαι κι εγώ ο κακομοίρης πιο γρήγορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είπαμε αυτό πλέον δεν υπάρχει  ακόμα και στο συγκεκριμένο δρόμο 

 

τα κριτήρια πάντως με τα οποία επιτρέπεται σε κάποιον να οδηγήσει θα έπρεπε να είναι πιο αυστηρά αυτό όμως από μόνο του δε λέει κάτι, η λύση για τη βελτίωση κάποιου πράγματος δεν είναι απαραίτητα η απαγόρευση

 

επίσης έχω κουραστεί να ακούω από όλους σχεδόν ότι αυτοί είναι καλοί και υπεύθυνοι και όλοι οι άλλοι άσχετοι, πώς στο διάολο γίνονται ακόμα ατυχήματα, δε μπορώ να το καταλάβω

 

 

Μα γιατί κάποιος οδηγάει στην Πατρών - Κορίνθου; γιατί γουστάρει; ή γιατί είναι αγγαρεία για να πάει στον προορισμό του;

Γιατί κάποιος οδηγάει στην δουλειά του το πρωι; γιατί γουστάρει; ή γιατί πρέπει να πάει να δουλέψει;

 

Το αμάξι από ένα μέσο μετακίνησης μας το έχουν πασάρει σαν ένα μέσο ευχαρίστησης. Καγκούρια να τρέχουν στα λιμανάκια και να επευφημούν το fast and the furious 100

 

Μακάρι να γίνουν αυτόνομα και να μην φοβόμαστε να βγούμε στους δρόμους. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου βλέπεις τα πράγματα σε ορίζοντα 1 έτους... Σε 5-10 χρόνια δεν θα βγαίνουν καν χειροκίνητα οχήματα. Εννοείται θα απαγορευτούν με νόμο όπως απαγορεύονται ένα σωρό επικίνδυνα πράγματα (απορώ ακόμα γιατί απαγορεύεται να πιο 2 μπουκάλια Jack και να οδηγήσω...)

 

Εσύ αν είχες εταιρεία που έφτιαχνε μαχαίρια θα δεχόσουν να αναλάβεις το κόστος ενός τέτοιου διλήμματος;

 

 

καλά αν εγώ είμαι τεχνοφοβικός εσύ μάλλον διαβάζεις πολύ λιακόπουλο 

 

θα αντικατασταθεί όλος αυτός ο στόλος των αυτοκινήτων και μάλιστα υποχρεωτικά τα επόμενα 5-10 χρόνια και θα έχουμε μόνο αυτόματα 

 

κάτσε και σκέψου τι μόλις είπες και τα ξαναλέμε :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά δεν είμαι ανάπηρος, μπορώ να οδηγήσω και δε θέλω να μου το κάνει κάποιος άλλος ή κάτι άλλο για μένα 

 

τότε να ανάβεις και φωτιά και όχι φούρνο για να μαγειρεύεις , να κάνεις μπάνιο στον ήλιο αντί να ανάβεις θερμοσίφωνα.

 

Το αυτόνομο όχημα θα είναι εδώ για να σου πάρει μια ακόμα αγγαρεία που είναι αυτής της μετακίνησης. Αγγαρεία είναι.

 

Αν πας ταξίδι στην Αμερική το αεροπλάνο ανυπομονείς να δεις ή την νέα υορκυ;

Αν πας στην γκόμενα στην Αθήνα , τον αμάξι ανυπομονείς να οδηγήσεις ή θα προτιμούσες να πάρεις έναν υπνάκο 2 ώρες και να ξυπνήσεις ντουρος και ασφαλής στην γκόμενα; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατί κάποιος οδηγάει στην Πατρών - Κορίνθου; γιατί γουστάρει; ή γιατί είναι αγγαρεία για να πάει στον προορισμό του;

Γιατί κάποιος οδηγάει στην δουλειά του το πρωι; γιατί γουστάρει; ή γιατί πρέπει να πάει να δουλέψει;

 

Το αμάξι από ένα μέσο μετακίνησης μας το έχουν πασάρει σαν ένα μέσο ευχαρίστησης. Καγκούρια να τρέχουν στα λιμανάκια και να επευφημούν το fast and the furious 100

 

Μακάρι να γίνουν αυτόνομα και να μην φοβόμαστε να βγούμε στους δρόμους. 

είναι αγγαρεία το ταξίδι στο κωλόδρομο (πχ προς καλαμάτα είναι ευχαρίστηση και ας το κάνω επειδή πρέπει) και η πρωινή οδήγηση με τους προβληματικούς είναι αγγαρεία 

 

αλλά για το άλλο με την ευχαρίστηση διαφωνώ, προσωπικά οδηγώ πολλές ώρες την εβδομάδα για ευχαρίστηση 

 

και αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι είμαι κάγκουρας, απλά ότι μου αρέσει να οδηγώ όπως και σε κάποιον άλλον μπορεί να του αρέσει να παίρνει τα βουνά 

τότε να ανάβεις και φωτιά και όχι φούρνο για να μαγειρεύεις , να κάνεις μπάνιο στον ήλιο αντί να ανάβεις θερμοσίφωνα.

 

Το αυτόνομο όχημα θα είναι εδώ για να σου πάρει μια ακόμα αγγαρεία που είναι αυτής της μετακίνησης. Αγγαρεία είναι.

 

Αν πας ταξίδι στην Αμερική το αεροπλάνο ανυπομονείς να δεις ή την νέα υορκυ;

Αν πας στην γκόμενα στην Αθήνα , τον αμάξι ανυπομονείς να οδηγήσεις ή θα προτιμούσες να πάρεις έναν υπνάκο 2 ώρες και να ξυπνήσεις ντουρος και ασφαλής στην γκόμενα; 

τα παραδείγματά σου είναι άκυρα

 

θα ήθελες πχ την ώρα που μπαίνεις να κάνεις μπάνιο να βγαίνουν ρομποτικά χέρια να σε πλένουν κι εσύ να κάθεσαι σαν αγγούρι; 

 

αν έχεις κινητικά προβλήματα το καταλαβαίνω, αλλά διαφορετικά όχι δε το καταλαβαίνω 

 

δεν είμαι ανάπηρος και θέλω να κάνω πράγματα μόνος μου 

 

δεν έχει σχέση η φωτιά/ηλεκτρισμός ή το να χρησιμοποιώ υπολογιστή αντί να γράφω και να κάνω πράξεις  στο χέρι με το να με μετακινούν λες και είμαι γυναίκα στη σαουδική αραβία για να μη  πω κομμάτι κρέας σε φορτηγό

 

θέλω να μετακινούμαι με κάποια αυτονομία και να χρησιμοποιώ το μυαλό μου και το σώμα μου για να κάνω πράγματα, αν ήμουν 70 με αλτσχάιμερ να έπαιρνα ρομποτ. τότε να βγάλουν δε με πειράζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για bmw μιλάς; 

 

στο video δε βλέπω και καμιά μαγεία, στο 6" που ακουμπιούνται οι μπροστινοί κάπου μέσα σε αυτό το δευτερόλεπτο αφήνει γκάζι (ίσως γιατί μειώθηκε η απόσταση από το προπορευόμενο, όχι γιατί είδε το ατύχημα) και στο 8" αρχίζει και φρενάρει 

 

έκανε 1.5 με 2" να καταλάβει ότι γίνεται ατύχημα, ένας λογικός άνθρωπος που τηρεί σωστή απόσταση ασφαλείας δε το χρειάζεται ιδιαίτερα.. 

 

το ότι το είδε ΠΡΙΝ γίνει και το ότι το προέβλεψε είναι mambo jumbo.. 

 

όποιος αποφεύγει καθημερινά γατιά που ορμάνε τελευταία στιγμή στις ρόδες του έχει καλύτερη αντίδραση, όποιος τα πατάει είναι κακός άνθρωπος  :angry:

σε όσα αυτοκίνητα "κλείνει το esp" (σε κανένα δεν κλείνει τελείως, ότι και αν νομίζουν μερικοί) παραμένει κλειστό όσο πατάς γκάζι

 

αν πατάς φρένο καθώς φέυγεις ή αν φύγεις εκτός πορείας χωρίς γκάζι ξαναμπαίνει μόνο του

 

αλλά αν πατάς γκάζι δεν ξαναμπαίνει, μπορεί εσύ πχ να θες να κάνεις donuts να εντυπωσίασεις τα πλήθη εκεί δε σε κόβει και ας πηγαίνεις καρφί για πεζοδρόμιο

 

τέσπα αν μιλάμε για bmw είναι σκοτώστρες φεύγουν και στην ευθεία (δείτε top gear) δεν έχει νόημα η κουβέντα

 Mercedes 211 αυτόματο.  Σε φανάρι στο κεφαλάρι.

Ήταν στο Hold (αυτόματο φρένο). Με το που πάτησα το γκάζι για να φύγω δεξιά, άναψε το καντράν κόκκινο με ένδειξη ότι έκλεισε το ESP. Είχα ήδη αρχίσει να γράφω S μέχρι που σταμάτησα δεξιά μερικά μέτρα παρακάτω.

 

Τυπικός οδηγός είμαι, νιώθω το πίσω μέρος να τραβάει αριστερά και κάνω το τιμόνι ακούσια αριστερά για να έρθω στα ίσια και τότε φεύγει προς τα δεξιά κ.ο.κ. Και όλα αυτά πατώντας φρένο. (πανικού αφού έσφιξαν οι ζώνες και άναψαν μόνα τους τα alarm).

 

Τη είχα ξαναπάθει αυτή τη βλάβη με opel προσθιοκίνητο. Εκεί τα αποτελέσματα ήταν ανύπαρκτα, σαν να μην είχε αλλάξει κάτι.

 

Όσο για την bmw, κάηκα κάποτε με μία 318 που δεν μπορούσα να την κρατήσω στον ίσιο δρόμο με τίποτα και είπα να μην ξαναπάρω αυτή τη μάρκα.

 

Σχετικά με το tesla του βίντεο.  Βλέπω ότι ειδοποιεί και αρχίζει το φρενάρισμα στο 4".  Ακριβώς τη στιγμή που πατάει φρένο το SUV.  Και στο 6" έχει ήδη κατέβει από τα 111 στα 106χαω (ίσως και πολύ χαμηλότερα αν λάβεις υπόψη το sampling rate της κάμερας). Δηλαδή πριν αρχίσει να φεύγει δεξιά το κόκκινο.  Αν βάλεις τον ήχο δυνατά θα καταλάβεις ότι φρενάρει αρκετά γρήγορα.  Μόνο και μόνο αυτό είναι μια καλή αντίδραση του λογισμικού.

 

Αν μπω στη θέση του tesla με το δικό μου αμάξι, σίγουρα ή θα έπεφτα επάνω στο SUV ή θα με χτύπαγε κάποιος από τα δεξιά πάνω στον ελιγμό μου.  Βλέπεις με την ελληνική οδηγική παιδεία αντί να πατήσουμε το φρένο το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να φωνάξουμε "τι κάνει ο μ@λάκας;!"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά αν εγώ είμαι τεχνοφοβικός εσύ μάλλον διαβάζεις πολύ λιακόπουλο 

 

θα αντικατασταθεί όλος αυτός ο στόλος των αυτοκινήτων και μάλιστα υποχρεωτικά τα επόμενα 5-10 χρόνια και θα έχουμε μόνο αυτόματα 

 

κάτσε και σκέψου τι μόλις είπες και τα ξαναλέμε :lol:

 

Τα ξαναλέμε το 2027. Προς το παρόν θα σου δώσω ένα hint:

 

Exponential Technological Advancement

 

Τι λέει ο Λιακόπουλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι κατα της τεχνολογικης προόδου και ειδικα οτι εχει να κάνει με την ασφαλεια...αλλα σε οσους τα εχουν ολα δεδομένα....σκεφτείτε και αυτο.

Προχωράς κανονικα νομοτυπα και με ασφαλεια και ξαφνικα σου πετάγετε απο το πουθενα ενας ...ο υπολογιστης εχει 2 επιλογές ειτε κανει μανουβρα για να σας σώσει ΑΛΛΑ πεφτετε πανω σε μια σταση γεμάτη παιδια ...ειτε δεν κανει μανουβρα και αφηνει να γινει το τρακάρισμα με αποτελεσμα να δειτε τα ραπανάκια ανάποδα....

Τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα οσο φαινονται μερικές φορές..θα οδηγουσατε ενα τετοιο οχημα? Υποψιν οτι εσεις δεν φταιτε πουθενά...το ιδιο ομως και τα παιδακια στην στάση....

 

Συγγνώμη βρε παιδιά, αλλά, στο παραπάνω παράδειγμα, που βοηθάει στο να μην είναι το αυτοκίνητο έξυπνο; Έχεις δυο πιθανότητες και οι δυο είναι καταστροφικές. Δε μας λες πουθενά ότι, υπάρχει μια τρύπα (άλλη μια πιθανότητα που δεν υπολόγισε ο υπολογιστής και θα μπορούσε να σώσει τους πάντες).

 

Και στη τελική, ο άνθρωπος (καθαρά για το δικό σου παράδειγμα) τι παραπάνω θα έκανε δηλαδή; θα τους έσωζε όλους;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό το ποσό γρήγορα αντέδρασε!

Προς logistoulis στατιστικά τα περισσότερα ατυχήματα με αυτοκίνητα γίνονται από ανθρώπινο λάθος... Και εδώ στο βίντεο φαίνεται το Tesla αντέδρασε πολύ γρήγορα και σωστά (για να προλάβω μερικούς το ενδεχόμενο να μην προλάβει να σταματήσει ο από πίσω δεν είναι λάθος ή πρόβλημα του Tesla αλλά αν κάποιοι θεωρείτε σωστό το να καρφωθει στο μπροστά για να μην πέσει πάνω του ο από πίσω κάτι σκέφτεστε λάθος...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...