Προς το περιεχόμενο

Sygic GPS Navigation (Europe) 16,99€


burst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν και παίζει συχνά αυτή η τιμή καλύτερα να το δοκιμάσει κάποιος πριν το αγοράσει (έχει 7 ημέρες Premium δωρεάν).

Δεν έμεινα ικανοποιημένος γιατί:

Από το σπίτι μου στην δουλειά μου δεν μου βγάζει αυτή που προτείνει το google (που είναι και η πιο γρήγορη).

Δεν έχει κουμπιά zoom out-zoom in

Δεν έχω βρει πως να βάζω σημεία για ενδιάμεσους προορισμούς.

Δοκιμάζω να βάλω μια διαδρομή Αθήνα-Κυπαρισσία και βάζω αποφυγή αυτοκινητόδρομων (με πάει μέσω Θήβα-Πάτρα....).

Κάπου εκεί το παράτησα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κακό πρόγραμμα, με λάθος δρομολογήσεις και σε περίπτωση που αλλάξεις διαδρομή, από αυτήν που σου έχει προτείνει, αργεί πολύ να σου βγάλει καινούρια διαδρομή. Έχω λυπηθεί τα λεφτά που έδωσα.

 

Τα ίδια και με το 8άρι mls talk & drive, όποτε το χρειάστηκα κολλούσε και μόλις έκλεισε χρόνο με σύνολο 15-20 ώρες χρήσης τα έφτυσε. Αγορά με  την προσφορά της forthnet (+δώρο μειωμένη εγγύηση σε ένα χρόνο μόνο και χωρίς την προσφορά εγγύηση 2 χρόνια). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά πάνω από 5 ευρώ δεν θα έδινα με τίποτα για το συγκεκριμένο gps. Το χρειάστηκα 3-4 φορές αυτό τον 1,5 χρόνο που το πήρα και μου έκανε κόλπα σε iPhone 6s. Θα κλαίτε τα χρήματα σας το Sygic δεν γίνεται navigon όσο και να προσπαθήσει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και παίζει συχνά αυτή η τιμή καλύτερα να το δοκιμάσει κάποιος πριν το αγοράσει (έχει 7 ημέρες Premium δωρεάν).

Δεν έμεινα ικανοποιημένος γιατί:

Από το σπίτι μου στην δουλειά μου δεν μου βγάζει αυτή που προτείνει το google (που είναι και η πιο γρήγορη).

Δεν έχει κουμπιά zoom out-zoom in

Δεν έχω βρει πως να βάζω σημεία για ενδιάμεσους προορισμούς.

Δοκιμάζω να βάλω μια διαδρομή Αθήνα-Κυπαρισσία και βάζω αποφυγή αυτοκινητόδρομων (με πάει μέσω Θήβα-Πάτρα....).

Κάπου εκεί το παράτησα.

 

Μηπως δεν ξερετε να το λειτουργησετε?

ζουμ κανεις με τα 2 δαχτυλα

για να βαλεις ενδιαμεση σταση πας στο χαρτη βρισκεις το σημειο που θες και το επιλεγεις

Πως ειναι δυνατον να πας στην Κυπαρισσια με αποφυγη αυτοκινητοδρομων ?

Το δοκιμασα και λεει δε γινεται

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειναι δυνατον να πας στην Κυπαρισσια με αποφυγη αυτοκινητοδρομων ?

Το δοκιμασα και λεει δε γινεται

Πας Άργος απο την παλιά εθνική οδό (κακιά σκάλα και Δερβενακια). Από εκεί συνεχίζεις προς Άστρος και μετά τους Μύλους στρίβεις δεξιά και ανεβαίνεις τον Κολοσουρτη. Φτάνεις Τρίπολη και παίρνεις την παλιά Εθνική οδό για Καλαμάτα. Μετά τις στροφές της Αλλαγής και αφού έχεις περάσει τη Μεγαλόπολη, στρίβεις δεξιά για Καλό νερό. Αφού φτάσεις εκεί στρίβεις αριστερά και κατευθυνεσαι προς Κυπαρισσία.
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το θέμα και ψάχνομαι για ένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να διευκρινίσει ποια από αυτά που έχουν αναφερθεί ( google, here, sygic, navigon ), χρειάζονται ενεργοποιημένα τα δεδομένα της κινητής και ποια λειτουργούν offline.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακολουθώ το θέμα και ψάχνομαι για ένα καλό πρόγραμμα πλοήγησης.

 

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος να διευκρινίσει ποια από αυτά που έχουν αναφερθεί ( google, here, sygic, navigon ), χρειάζονται ενεργοποιημένα τα δεδομένα της κινητής και ποια λειτουργούν offline.

 

Έχοντας δοκιμάσει όλα τα παραπάνω κατέληξα και αγόρασα το CoPilot.

 

Ενεργοποίηση των δεδομένων κινητής θέλει μόνο το Google. Μπορείς όμως από πριν να αποθηκεύσεις την περιοχή που θέλεις ώστε να μπορείς μην είσαι υποχρεωμένος να ανοίξεις τα data του κινητού σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίηση των δεδομένων κινητής θέλει μόνο το Google. Μπορείς όμως από πριν να αποθηκεύσεις την περιοχή που θέλεις ώστε να μπορείς μην είσαι υποχρεωμένος να ανοίξεις τα data του κινητού σου.

 

Που σημαίνει ότι δεν θέλει να έχεις data, απλά πρέπει φυσικά να κατεβάσεις τον χάρτη που θες πρώτα. Όπως κάνεις δλδ και στα άλλα προγράμματα... 

 

Το καλό επίσης με τα google maps είναι ότι έχεις και την επιλογή να μην σου φάει ποτέ data και να δουλεύει μόνο τους offline χάρτες. Σε αντίθεση με αλλά gps προγράμματα που καμιά φορά σου τρώνε data χωρίς να το καταλάβεις (για pois κτλ.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aψογο ειναι στο iphone 7 plus. Exei HEAD UP DISPLAY που σου δειχνει στο τζαμι τισ πληροφοριες.

19 ευρώ το πηρα και εγω με προσφορα πακετου απο το sygic store.Αθηνα δουλευει αψογα. Η διαφορα με το google δεν θελει ιντερνετ και εχει πολυ περισσοτερες δυνατοτητες. Φυσικα στα βασικα το google είναι μια χαρα.

βολεύει το display?

το σκεφτόμουν να αγοράσω ένα απο Ali..

Για πες καμιά γνώμη γιατί φαίνεται καλή φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενεργοποίηση των δεδομένων κινητής θέλει μόνο το Google. Μπορείς όμως από πριν να αποθηκεύσεις την περιοχή που θέλεις ώστε να μπορείς μην είσαι υποχρεωμένος να ανοίξεις τα data του κινητού σου.

 

Απ'ότι έχω δει όμως, το Google δεν κάνει rerouting όταν είσαι offline, ακόμα κι αν έχεις κατεβασμένη την περιοχή. Τεράστιο μειονέκτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, οσοι εδω εκφέρεται γνώμη... ποσοι απο σας έχετε Sygic? Αλλος λεει δεν εχει κάμερες, αλλος δεν εχει όρια, αλλος για αναβαθμισεις ενος χρόνου, αλλος πως δρομολογει λαθος μπλα μπλα μπλα.... αλλο πρόγραμμα μου φαινετα χρησιμοποιω εδώ και 2-3 χρονια.

 

Το προγραμμα ειναι μια χαρά, και η τιμη απο τις χαμηλοτερες που εχουν υπαρξει ποτε. Οσοι το χρειαζεστε ψωνίστε. Σίγουρα μπορείτε και με Here Maps ή και Google Maps... ο καθενας κάνει τις επιλογές του. Προσωπικα δεν εχω καποιο ιδιαιτερο παραπονο απο Google, Here, Sygic. Ολα κανουν την δουλεια τους καλα με μικρές διαφορές σε σημεία, αλλα οχι τιποτα ουσιαστικο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...