Προς το περιεχόμενο

Sygic GPS Navigation (Europe) 16,99€


burst

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει το HERE WeGo για Android και iOS που είναι δωρεάν και μια χαρά.

Η ανάπτυξή του είχε γίνει από την ΝΟΚΙΑ και αργότερα πωλήθηκε σε consortium γερμανών κατασκευαστών αυτοκινήτων.

here%2Bmaps%2B%2B-dwrean.net.jpg
 

Το HERE WeGo προσφέρει φωνητική πλοήγηση βήμα προς βήμα, χωρίς την ανάγκη σύνδεσης στο διαδίκτυο σε 118 χώρες. Απλά πραγματοποιήστε λήψη των χαρτών που χρειάζεστε και η εφαρμογή HERE θα σας βοηθήσει να φτάσετε στον προορισμό σας χωρίς σύνδεση internet ή χρεώσεις περιαγωγής. 

Φυσικά, ελληνικοί χάρτες και γλώσσα υπάρχει στο μενού αλλά και Ελληνική Φωνητική Καθοδήγηση!

Η εφαρμογή είναι διαθέσιμη εντελώς δωρεάν για συσκευές με λειτουργικό Android, iOS και Windows Phone

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο οτι εχω καταλαβει ο καθενας προτιμαει οποιο εχει συνηθισει

Εγω τα εχω δοκιμασει ολα HERE WeGo IGO Navigon και πιο πολυ με βολευει το Sygic

Ειχα μια πιο παλια εκδοση απο το θειο και τωρα την αγορασα για ανανεωσεις και για τη δυνατοτητα αποφυγης της κινησης realtime και την νυχτερινη προβολη στο τζαμι

Δεν ξερω τα αλλα πως πανε σε αυτα

 

Τωρα πχ μου λεει να κανω αυτη την παρακαμψη γιατι εχει πολυ κινηση η Βουλιαγμενης

Μεγαλη παρακαμψη μου φαινεται παντως

post-40128-0-16912500-1483030244_thumb.jpeg

Επεξ/σία από adi32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τι παραπάνω προσφέρουν τα επί πληρωμή προγράμματα;

 

Ανάλογα το πρόγραμμα. Μπορεί να υπάρχουν περιπτώσεις που προσφέρουν πολύ καλύτερους χάρτες. Π.χ. το Tracks4Africa έχει τεράστια διαφορά από οτιδήποτε άλλο στην ποιότητα των χαρτών των περισσότερων χωρών της Αφρικής (άλλο το ότι η εφαρμογή για Android είναι για κλάματα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μήπως το navigon europe στο Amazon underground είναι ακόμα δωρεάν?

 

 

Ακριβως απο εκει το ειχα παρει το παραπανω δωρεαν φουλ εκδοση με χαρτες κλπ...

 

Μετα απο 2-3 φορες που το χρησιμοποιησα και ειδα οτι ειναι (για μενα τουλαχιστον) πολυ χειροτερο και απο θεμα λειτουργικο ως navigator και χαρτων απο αλλα δωρεαν προγραμματα, το ξηλωσα και ησύχασα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να προτείνω το δωρεάν OsmAnd https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand&hl=en

και επι πληρωμή σε προσφορα στα 3.69ευρώ OsmAnd+ https://play.google.com/store/apps/details?id=net.osmand.plus

 

Πολύ καλό πρόγραμμα και έχει και πολλά addons, ακόμα και πίστες για σκι, offroad διαδρομές κτλ.

Για δωρεάν με βόλεψε πιο πολύ και από το HERE maps, οπότε και το αγόρασα.

 

Η δωρεάν έκδοση δεν υποστηρίζει πάνω από 10 χάρτες, wikipedia Πληροφορίες και έχει και διαφημίσεις. Η επί πληρωμή δεν έχει κανέναν περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το OsmAnd θελει να έχεις μεγαλη οθονη όπως και το sygic για να φαινεται καλά.

Μπα, μια χαρά φαίνεται στο κινητό μου το 5ίντσο. Δεν ξέρω γιατί το λες αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 5.5 ιντζες που το εχω δει φαινεται σχεδον ψειρες ο χαρτης και οι δρομοι ,όχι η κατευθυνση κλπ

Μπορείς να ζουμάρεις/ξεζουμάρεις όσο θέλεις εσύ τον χάρτη. Μπορείς να τον κάνεις τεράστιο αν θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θεμα είναι από μονο του πως φαίνεται ,γιατί σε πολλες περιπτώσεις δεν μπορεις να ασχολείσαι με το κινητο πχ αν βιαζεσαι ,αν το έχεις σε ταμπλετ σε αμαξι κλπ .Μερικές εκδοσεις σε πολλα προγραμματα αναφερουν αναλύσεις για επιλογη εγκαταστασης και δεν κάνουν για όλες τις συσκευές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...