Προς το περιεχόμενο

πως λειτουργει το RMA


partblah1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα . 

 

Εχω ενα χαλασμενο τροφοδοτικο Coolermaster και ειναι ακομα εντός εγγύησης.

 

Θελω να το στειλω πισω για RMA αλλα προτου το κανω θα ηθελα καποιες πληροφοριες ακομα.

 

Το ερωτημα μου ειναι θα μου το κανουν απευθειας αντικατασταση με νεο ή πρώτα θα το ελεγξουν και θα προσπαθήσουν να επισκευάσουν και γενικά πως λειτουργεί το όλο σκηνικό με το RMA ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα το κατάστημα. Κάποιο μπορεί να έχει την πολιτική να συμπληρώσεις ένα έγγραφο και μαζί με αυτό να στείλεις πίσω το εξάρτημα. Σε άλλο κατάστημα απλά σου λένε στείλε το πίσω μαζί με αντίγραφο της απόδειξης. Τώρα συνήθως το ελέγχουν και όντως δεν μπορούν να κάνουν κάτι το στέλνουν στη κατασκευάστρια εταιρεία ή σε εταιρεία τελοσπάντων που έχει αναλάβει το service και περιμένουν την απάντησή τους. Μόλις την λάβουν κοινοποιούν και σε σένα την απάντηση αυτή. Αν το εξάρτημα έχει όντως πρόβλημα τότε σου στέλνουν άλλο προς αντικατάσταση ή αν δεν κυκλοφορεί πλέον αυτό το εξάρτημα είτε σου στέλνου άλλο καινούργιο ίσης ή καλύτερης αξίας (όπως γράφει ο νόμος) είτε δίνουν πιστωτικό κλπ. Σημασία έχει και το κατάστημα αν θα φερθεί σωστά ή θα προσπαθήσουν να σε εξαπατήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα . 

 

Εχω ενα χαλασμενο τροφοδοτικο Coolermaster και ειναι ακομα εντός εγγύησης.

 

Θελω να το στειλω πισω για RMA αλλα προτου το κανω θα ηθελα καποιες πληροφοριες ακομα.

 

Το ερωτημα μου ειναι θα μου το κανουν απευθειας αντικατασταση με νεο ή πρώτα θα το ελεγξουν και θα προσπαθήσουν να επισκευάσουν και γενικά πως λειτουργεί το όλο σκηνικό με το RMA ;

συνηθως επισκευη σε τετοια πραγματα δεν παιζει τουλαχιστον απο το καταστημα.η αντιπροσωπεια απλα μπορει να τα φτιαξει ή να κρατησει χρησιμα Parts και να δημιουργηθουν αλλα τροφοδοτικα (οπως γινεται με τους δισκους).ειτε μπορει να τα φτιαξει και να τα δινει σαν αντικατασταση σε αλλα χαλασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...