Προς το περιεχόμενο

Καινούριος χρόνος, καινούριο pc.


xaroulisx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτο το θεμα

 

http://www.insomnia.gr/topic/633322-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%BF%CF%85-gaming-pc/?hl=%2Bwindows+%2Bkey&do=findComment&comment=55406070

 

ο tony ειχε δωσει αυτο το λινκ (2 ποστ)

 

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-windows-10-home-cd-key-compare-prices/

 

καπου ειχα δει κ ενα αλλο λινκ προσφατα απο τα παιδια αλλα δεν μπορω να το βρω τωρα. Περιμενε να σου πουν κ οι ειδικοι βεβαια

 

Οτι λεει ο μουσικοφιλος για τα bit, βαλε 64αρια καλυτερα

 

* Τα 32 bit βλεπουν λιγο λιγοτερο απο 4 gb μνημης απο εκει κ πανω παμε στα 64 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ buuren αυτά τα βήματα κάνω από το συγκεκριμένο θέμα, αλλά πατάω να κατεβάσει τα 10αρια σε usb και μου βγάζει ότι δεν βρίσκει μονάδα usb flash. Ενώ έχω usb πάνω fat32 με 32 gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ buuren αυτά τα βήματα κάνω από το συγκεκριμένο θέμα, αλλά πατάω να κατεβάσει τα 10αρια σε usb και μου βγάζει ότι δεν βρίσκει μονάδα usb flash. Ενώ έχω usb πάνω fat32 με 32 gb

θα μπεις στο bios kai καπου λεει disk management kai καπου λεει first boot device ,second boot device kaΙ τα λοιπα θα  τα τσεκαρεις ολα και αν δεις οτι σε καποιο απο αυτα βρισκεται το στικακι σου απλος πατας εντερ γ να αρχίσει η διαδικασία εγκαταστασης των windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μουσικοφιλος πραγματικα ή θελει καινουργια γυαλια ή ειναι συνεχωσ σκνιπα. Αλλα ρωτανε αλλα απανταει πεταει συνεχως ασχετα πραγματα (σε αυτο κ σε αλλα thread).Δεν ξερω ίσως φταει ο καιρος  :D

Μαλλον δεν ειχες περασει τα drivers για usb και γατι FAT32 ενω φορμαρεις ανετοτατα το stick για NTFS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο Disk Management (Διαχείριση δίσκων). Εκεί θα τον δεις και να του δώσεις ένα γράμμα.

 

https://www.groovypost.com/howto/assign-permanent-letter-removable-usb-drive-windows/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία το pc φίλε, εύχομαι να σου βγει απροβλημάτιστο και να το χαρείς χωρίς θέματα. Τα κουτιά να τα απαιτήσεις διότι σε θέματα εγγύησης εάν δεν υπάρχει όλο το πακέτο θα έχεις πρόβλημα. Η κάρτα έχει πολύ καλές αξιολογήσεις και πολύ καλός μου φίλος έχεις την ίδια με υλοποίηση της sapphire η οποία πετάει, απλά! Σχετικά μην την RX470 4gb μην ακούς χαζά, πήρα την κάρτα 260 ευρώ και είναι εξαιρετική, αθόρυβη, με πολύ καλές θερμοκρασίες, με τέλεια fps και τέρμα άνετο gaming ( ότι έχω παίξει ήταν very high / ultra ). 

 

Πόση εγγύηση έχει η κάρτα σου; Σχετικά με τον 7500 εάν θες τρέξε κάνα benchmark να δούμε διαφορές αν και είναι πολύ μικρές. Πριν 2,5 μήνες έφτιαξα κι εγώ νέο pc και έβαλα τον 6500. Ο SSD είναι σκέτη τρέλα. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσα λέει το eshop η κάρτα έχει 2 χρόνια. Τα κουτιά (επεξεργαστή, ssd, ram) τα είχαν βάλει μέσα στα κουτιά της μητρικής και του τροφοδοτικού, οπότε τα έχω όλα τα κουτιά. Για τα benchmark θέλω λίγη βοήθεια μιας και δεν έχω κάνει ποτέ. Τι προγράμματα να κατεβάσω και τι τεστ να κάνω σε αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Γεια σας και πάλι παιδιά!

Ο λόγος που ανοίγω πάλι το θέμα είναι ότι γέμισε ο SSD και λέω να πάρω έναν Samsung 860 Evo 500GB και επίσης λέω να πάω από τα 8gb RAM σε 16.

Την βοήθεια σας την θέλω στο τι να κάνω με την RAM.

Αυτή τη στιγμή έχω RAM CORSAIR CMK8GX4M2A2133C13 VENGEANCE LPX BLACK 8GB (2X4GB) DDR4 2133MHZ, να πάρω άλλη μια τέτοια ή επειδή έχουν περάσει και 2 χρόνια από τότε έχετε να προτείνετε κάτι άλλο.

ΜΗΤΡΙΚΗ ASROCK B150M PRO4 

CPU INTEL CORE I5-7500 3.40GHZ LGA1151

VGA XFX AMD RADEON RX480 GTR 8GB GDDR5 TRUE OC 1288MHZ TRIPLE X EDITION PCI-E 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...