Προς το περιεχόμενο

Καινούριος χρόνος, καινούριο pc.


xaroulisx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O 860 είναι τοπ. Crucial MX500 είναι εξίσου καλός με τον samsung και κοστίζει λίγο λιγότερο. Μπορείς να πας και στον παλιό 850 που παραμένει κορυφαίος και τον δίνουν στην ίδια τιμή με τον crucial https://www.kaizershop.gr/samsung-ssd-850-evo-500gb-sata-starter-kit-included.

Ram γέμισε τα σλοτ σου με άλλες 2x4GB 2133MHz ίδιες κατά προτίμηση, αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν θα έχεις πρόβλημα και με ανόμοια στικ, άλλου κατασκευαστή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, ελπίζω να είστε καλά και να κρατάτε γερά με την κατάσταση..

Λόγο καραντίνας έχει πέσει πολύ gaming και παρατηρώ οτι η VGA αρχίζει να έχει τα θεματάκια της σε καινούρια παιχνίδια, γιαυτό θα ήθελα την γνώμη σας για μια αναβάθμιση προς τον Σεπτεμβριο. Τι έχετε στο νου σας για το πολύ 250 ευρώ.

Gaming κυρίως FPS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αν ενδιαφέρεσαι να αναβαθμίσεις προς τον Σεπτέμβριο, τότε ξαναρώτα όταν έρθει εκείνη η ώρα γιατί το τοπίο αλλάζει συνεχώς και οποιαδήποτε πρόταση από τώρα δεν θα έχει ιδιαίτερο νόημα.

Αυτή τη στιγμή πάντως αν το αποφασίσεις, στα 250€ καλή επιλογή είναι η gtx 1660 super.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, xaroulisx είπε

παρατηρώ οτι η VGA αρχίζει να έχει τα θεματάκια της σε καινούρια παιχνίδια

Όπως; Για την RX480 8GB μιλάμε και σε 1080p ανάλυση; Αν το κριτήριό σου είναι ας πούμε το RDR2, τότε αυτό είναι η εξαίρεση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή παίζω το καινούριο COD και πιο συγκεκριμένα το Warzone. Πάντα μιλάμε για ανάλυση 1080p, και τα FPS παίζουν από 30 έως 90 με το ζόρι. Με αρκετές ρυθμίσεις στα γραφικά (normal/low κλπ)..καταφέρνω να έχω σταθερά 70-80 FPS.

Γιαυτό μιλάω από Σεπτέμβριο να κάνω αλλαγή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xaroulisx είπε

Αυτή τη στιγμή παίζω το καινούριο COD και πιο συγκεκριμένα το Warzone. Πάντα μιλάμε για ανάλυση 1080p, και τα FPS παίζουν από 30 έως 90 με το ζόρι. Με αρκετές ρυθμίσεις στα γραφικά (normal/low κλπ)..καταφέρνω να έχω σταθερά 70-80 FPS.

Γιαυτό μιλάω από Σεπτέμβριο να κάνω αλλαγή. 

Το βλέπεις τότε λοιπόν. Σίγουρα θα έχουν αλλάξει αρκετά τα πράγματα μέχρι τότε. Υγεία να χουμε και βλέπουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά! Σκέφτομαι να κάνω overclock την GPU με το πρόγραμμα της AMD που έχει..αλλά δεν ξέρω τίποτα από overclock, και πόσο αντέχει το σύστημα κλπ.

Αν έχετε κάτι στο νου σας θα το εκτιμούσα!

Ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...