Προς το περιεχόμενο

Το Super Mario Run έρχεται σύντομα στο Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό δεν είναι και πολύ σωστό σκεπτικό για έναν καταναλωτή

 

Δεν το βλέπω απλά απο την πλευρά μου ( ως καταναλωτής δλδ ) αλλά και απο την άλλη πλευρά ( ως πωλητής του τίτλου ) . Καταλαβαίνω και τις δύο πλευρές αλλά επειδή είμαι στην πλευρά του καταναλωτή όπως ανέφερα πιο πάνω δεν θα αγοράσω τον τίτλο λόγο ότι δεν δικαιολογεί ( για εμένα πρωσοπικά ) το ποσό των 10 ευρώ όσο όνομα και να έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) μπορείς να παίζεις για να περάσεις την ώρα σου ευχάριστα ή να παίζεις σαν "βαρυποινίτης". Το να προσπαθείς να μαζέψεις όλα τα νομίσματα από ένα παιχνίδι σαν το Mario run, προσωπικά, δεν το βρίσκω απόλαυση. Αυτά ταιριάζουν σε βαρυποινίτες στο Γκουανταναμο... Αλλά ο καθένας με τα γούστα του. Εξάλλου και οι κατασκευαστές του παιχνιδιού δεν ζητούν να μαζέψεις όλα τα νομίσματα, αλλιώς θα ήταν και πρΰποθεση για μα τερματίσει το παιχνίδι.

Β) Όπως και η γενναιότητα, η τιμιότητα, η ελευθερία του λόγου και άλλες ακόμα "αναχρονιστικές" αξίες...

 

α) Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.

 

β) Τις έχεις πάρει αντιπροσωπία ή απλώς δεν έχεις ιδέα τι ήταν αυτό που έγραψα κι είπες να πετάξεις μια μπαρούφα για ξεκάρφωμα; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλέπω απλά απο την πλευρά μου ( ως καταναλωτής δλδ ) αλλά και απο την άλλη πλευρά ( ως πωλητής του τίτλου ) . Καταλαβαίνω και τις δύο πλευρές αλλά επειδή είμαι στην πλευρά του καταναλωτή όπως ανέφερα πιο πάνω δεν θα αγοράσω τον τίτλο λόγο ότι δεν δικαιολογεί ( για εμένα πρωσοπικά ) το ποσό των 10 ευρώ όσο όνομα και να έχει.

το ότι η nintendo νομίζει ότι θα συνεχίσει για πάντα να πουλάει όνομα θα διαπιστώσει κάποια στιγμή ότι δεν ισχύει και χωρίς προσπάθειες όλα έχουν ημερομηνία λήξης 

 

pokemon go, "αναβίωση" nes, και τώρα αυτό είναι πολλά μαζεμένα σε τόσο μικρό διάστημα

 

αν συνεχίσει έτσι θα την πάρουν χαμπάρι και οι πιο φανατικοί 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι και πολύ σωστό σκεπτικό για έναν καταναλωτή

 

Η όλη ιδέα του να είσαι καταναλωτής είναι "αγοράζω ότι γουστάρω". Δεν υπάρχει σωστό ή λάθος σκεπτικό. Δεν γουστάρεις μουσακά. Ωραίος. Τρελαίνεσαι για μουσακά. Ωραίος. Γουστάρεις τον μουσακά του Lidl. Ωραίος. Θες τον μουσακά στο Hilton. Ωραίος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και υπάρχει

 

αν πας στο χίλτον και σε ταΐσει ο σεφ τις μύξες του με τρούφα και φύλλα χρυσού στα 200€ θα πεις "ε είναι του χίλτον οι μύξες, άρα θα είναι καλό; " 

 

όχι

 

το όνομα λοιπόν είναι ένδειξη της ποιότητας αλλά δεν είναι και απόλυτο κριτήριο, ειδικά όταν τον τελευταίο καιρό κάνεις ο,τι μπορείς για να το καταστρέψεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά και υπάρχει

 

αν πας στο χίλτον και σε ταΐσει ο σεφ τις μύξες του με τρούφα και φύλλα χρυσού στα 200€ θα πεις "ε είναι του χίλτον οι μύξες, άρα θα είναι καλό; " 

 

όχι

 

το όνομα λοιπόν είναι ένδειξη της ποιότητας αλλά δεν είναι και απόλυτο κριτήριο, ειδικά όταν τον τελευταίο καιρό κάνεις ο,τι μπορείς για να το καταστρέψεις 

 

Δεν πας στο Χίλτον ούτε για τις μύξες ούτε για το φαϊ. Πας γιατί γουστάρεις να πας στο Χίλτον. Μολαταύτα, μπορώ να διαβεβαιώσω ότι στα όποια high end ξενοδοχεία έχει τύχει να μείνω, το φαγητό ήταν πάρα πολύ καλό - δεν ξέρω αν είχε μύξες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.

 

β) Τις έχεις πάρει αντιπροσωπία ή απλώς δεν έχεις ιδέα τι ήταν αυτό που έγραψα κι είπες να πετάξεις μια μπαρούφα για ξεκάρφωμα; :D

Α) ποιο πράγμα; Το "έχω πολύ χρόνο για σκότωμα και προσπαθώ να τον γεμίσω ανούσια"; Πραγματικά ζηλεύω εκείνη την εποχή που αλλοι φρόντιζαν για μένα και μπορούσα να ισχυριστώ κάτι τέτοιο... Αν το εννοείς όμως αυτό τον τρόπο ζωής, τότε δε ζηλεύω. Τώρα έχω πραγματική ζωή και μου αρέσει έτσι. Ασχολούμαι, με μέτρο, με πολλά διαφορετικά πράγματα. Αν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο και διαλέξω να τον αφιερώσω για ένα παιχνίδι, τότε θα πρέπει μα με διασκεδάζει, όχι να με αγχώνει. Όπως ξανά έγραψα: καθένας με τα γούστα του...

 

Β) Έγραψα κάπου κάτι τέτοιο; Μάλλον εσυ δεν κατάλαβες τι έγραψα. Δε διαφώνησα μαζί σου. Συμπλήρωσα. Γι αυτό σου έκανα και like. Το να το χαρακτηρίσεις "μπαρούφα" σημαίνει ότι δεν κατάλαβες πώς το έγραψα και ίσως να ένοιωσες ότι κάπου σε πρόσβαλα, αλλιώς δε μπορώ να καταλάβω τον χαρακτηρισμό. Ο έξυπνος άνθρωπος ξέρει ότι δεν υπάρχουν "μπαρούφες". Όταν έχεις την κατάλληλη υποδομή (συνάρτηση πολλών παραγόντων που δεν θεωρώ ότι πρέπει να αναλύσω εδώ), τότε όλα είναι τροφή για σκέψη... Δε σε θεωρώ χαζό άνθρωπο, όποτε θεωρώ ότι κάπου σε πρόσβαλα. Αν το έκανα κάπου πες μου για να επανορθώσω. Σίγουρα πάντως δε θα μπλέξω σε κόντρα τύπου "καφενείου". Τη γνώμη μου για ένα παιχνίδι έγραψα. Δε μπορώ να διανοηθώ ότι θα αποτελέσει αφορμή για σοβαρή διαφωνία. Είναι γελοίο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω δεν θα παρω ,εχουμε nds εmu sto android ,klp emus

 

παρανομο δηλαδη. ναναι καλα η τζαμπαρια, ε;

τι σχεση εχουν τα emulator με το Mario run?

 

οσο σχεση εχει και ο νεοελληνας με την παιδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρανομο δηλαδη. ναναι καλα η τζαμπαρια, ε;

 

Ναι ενώ το να σου ζητάνε 10$ για ένα game το οποίο απλά πατάς την οθόνη για να κάνεις jump και να πρέπει να είσαι συνέχεια στο Internet το θεωρείς καλό δηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ενώ το να σου ζητάνε 10$ για ένα game το οποίο απλά πατάς την οθόνη για να κάνεις jump και να πρέπει να είσαι συνέχεια στο Internet το θεωρείς καλό δηλ

Δεν υποχρεώσαν κανέναν ούτε να το παίξει ούτε να το αγοράσει.

 

Προσωπικά θεωρώ τα παιχνίδια του είδους μη ευχάριστα και δεν παίζω ούτε καν τα δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α) μπορείς να παίζεις για να περάσεις την ώρα σου ευχάριστα ή να παίζεις σαν "βαρυποινίτης". Το να προσπαθείς να μαζέψεις όλα τα νομίσματα από ένα παιχνίδι σαν το Mario run, προσωπικά, δεν το βρίσκω απόλαυση. Αυτά ταιριάζουν σε βαρυποινίτες στο Γκουανταναμο... Αλλά ο καθένας με τα γούστα του. Εξάλλου και οι κατασκευαστές του παιχνιδιού δεν ζητούν να μαζέψεις όλα τα νομίσματα, αλλιώς θα ήταν και πρΰποθεση για μα τερματίσει το παιχνίδι.

Β) Όπως και η γενναιότητα, η τιμιότητα, η ελευθερία του λόγου και άλλες ακόμα "αναχρονιστικές" αξίες...

Μάλλον δεν έχεις μπλέξει με Steam achivements για να νιώσεις τι είναι το " μαζεύω όλα τα νομίσματα "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα αναφερθώ στο συγκεκριμένο game γαι το αν είναι καλό ή όχι, αλλά γενικά στα games. Σαρέσει ένα game? Θες να δεις συνέχεια στην ανάπτυξη του? PAY!
Υπάρχουν developers και δουλειά πίσω από το προιόν που έχουμε στα χέρια μας, ένα game δε γίνεται μόνο του.

 

Και το λέω είτε θες να παίξεις το doom 3 των 60€, είτε ένα καλοφτιαγμένο indie των 10€

10€ για games δε τα δίνουμε με τίποτα, για καφεδάρα όμως ανα δύο μέρες τα σκάμε κι όσο και να τον ανεβάσουν δε λέμε κουβέντα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες είναι σωστό, από κει και πέρα όμως ένα προϊόν κρίνεται ως προϊόν από τους καταναλωτές ειδικά από τη στιγμή που σου ζητάει να μπει το χέρι στη τσέπη και κανένα δεν είναι υπεράνω κριτικής 

 

το ότι σε κάποιους δεν αρέσει να κρίνουμε ένα προϊόν που αρέσει σε αυτούς αλλά όχι σε εμάς είναι παράλογη συμπεριφορά και μάλιστα σε ένα φόρουμ που αυτοδικαίως εμπεριέχει το κομμάτι της συζήτησης.

 

το να βαφτίζεται τρολλάρισμα για παράδειγμα η άλλη γνώμη είναι έλλειψη επιχειρημάτων και μη διάθεση να ακούσει κανείς την άλλη άποψη. 

 

υπάρχει βέβαια πάντα η δυνατότητα να ανακοινώνεις απλά ένα νέο χωρίς τη δυνατότητα συζήτησης και σχολίων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...