Προς το περιεχόμενο

Το Super Mario Run έρχεται σύντομα στο Android


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάλλον δεν έχεις μπλέξει με Steam achivements για να νιώσεις τι είναι το " μαζεύω όλα τα νομίσματα "

Σε αυτό έχεις δίκιο. Δεν έχω μπλέξει, αλλά έχω φίλο μου που έχει μπλέξει. Η φιλοσοφία τους είναι απλή: ποντάρουν στον εγωισμό του gamer. Δεν κερδίζεις κάτι ουσιαστικό, απλά προσπαθούν να σου το παρουσιάσουν ως "επίτευγμα" για να μπεις στη διαδικασία να ξοδέψεις, ανούσια, χρόνο προκειμένου να επιτυχείς κάτι που κάνει το παιχνίδι να ξεφεύγει από αυτό που λέμε "διασκέδαση" και να αισθανθείς ότι είσαι "κάποιος" που το πέτυχες. Πριν από αυτό υπήρχαν άτομα που δημιουργούσαν τέτοιες συνθήκες, πχ ποιος θα τερματίσει το resident evil μόνο με μαχαίρι ή ποιος θα τερματίσει το elder scrolls σε 6 λεπτά κ.α. τέτοια ανούσια (υπάρχουν στο YouTube) , αφού δεν μπορούσες να ευχαριστηθείς ποτέ το παιχνίδι, από το άγχος να επιτυχείς τον ανούσιο στόχο που είχες θέσει... Τελοσπαντων, μπορεί σε κάποιους ανθρώπους να αρέσει αυτό το άγχος ή να αισθάνονται ότι επιτυγχάνουν κατι ουσιώδες με αυτή τη διαδικασία. Όλα εξαρτώνται από το άτομο και τη ζωή που ζει. Προσωπικά δε το βρίσκω διασκεδαστικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 63
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι αλλά υπάρχει διαφορά του έχω ένα παιχνίδι με περιεχόμενο και διάρκεια και για όποιον είναι καμμένος έχω και τα απίστευτα achievements και άλλο βασίζω τη κύρια διάρκεια του παιχνιδιού σε κάτι τέτοιο

 

αλλά έτσι κι αλλιώς για να μην είμαι άδικος άλλο ένας τίτλος των 40-60€ και άλλο των 10 δε θα είχα ποτέ ανάλογες απαιτήσεις 

 

δε θα περίμενα να βγει ένα mario galaxy σε κινητό, θα περίμενα όμως βαθύτερο gameplay

 

τώρα το πήγαν αρκετά συντηρητικά θα έλεγα και με λίγη φαντασία 

 

επειδή όμως φέρουν και αυτό το βαρύ όνομα είναι λογικό να υπάρχουν και απαιτήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υποχρεώσαν κανέναν ούτε να το παίξει ούτε να το αγοράσει.

 

Προσωπικά θεωρώ τα παιχνίδια του είδους μη ευχάριστα και δεν παίζω ούτε καν τα δωρεάν.

 

Nαι δεν υποχρέωσαν αλλά το ότι βγάζουν πάρα πολλές διαφημίσεις για το super mario run είναι σαν να υποχρεώνουν να το παίξει γιατί η υπερβολική διαφήμιση κάνει πλύση εγκεφάλου οπότε στην πράξη κάνει τον άλλον να υποχρεώνεται να το παίξει.

 

Δε θα αναφερθώ στο συγκεκριμένο game για το αν είναι καλό ή όχι, αλλά γενικά στα games. Σαρέσει ένα game? Θες να δεις συνέχεια στην ανάπτυξη του? PAY!

Υπάρχουν developers και δουλειά πίσω από το προιόν που έχουμε στα χέρια μας, ένα game δε γίνεται μόνο του.

 

Και το λέω είτε θες να παίξεις το doom 3 των 60€, είτε ένα καλοφτιαγμένο indie των 10€

 

10€ για games δε τα δίνουμε με τίποτα, για καφεδάρα όμως ανα δύο μέρες τα σκάμε κι όσο και να τον ανεβάσουν δε λέμε κουβέντα.

 

Για το συγκεκριμένο game δεν αξίζει καθόλου τα λεφτά του γιατί δεν έχει τίποτα το ιδιαίτερο - αντίστοιχα σαν το mario υπάρχουν πολλά τα οποία αυτά είναι δωρεάν και το μόνο που πληρώνεις είναι εάν θέλεις παραπάνω ζωές,powers κλπ για να προχωρήσεις γρήγορα το παιχνίδι.

 

Ένα game δεν γίνεται μόνο του ναι συμφωνώ - μην ξεχνάμε όμως ότι το League of Legends που είναι πιο δύσκολο για να δημιουργηθεί είναι δωρεάν και παίζεις όσο θέλεις και δίνεις λεφτά μόνο αν θες αμφιέσεις ή να πάρεις γρήγορα ήρωα κλπ - το mario run δεν είναι τόσο δύσκολο να δημιουργηθεί σε σχέση με το League of Legends - άμα το League of Legends ήθελε να πληρώσεις για να παίξεις τότε δεν υπήρχε περίπτωση να το παίξει τόσος πολύς κόσμος.

 

Καλύτερα να δίνεις τα λεφτά σου για καφέ που είσαι έξω με τους φίλους σου και να συζητάς παρά να δώσεις λεφτά σε κάτι που δεν έχει αξία + που δεν είναι καθόλου τίμιο το να πληρώσεις λεφτά για να προχωρήσεις ένα παιχνίδι. Λεφτά για παιχνίδι αξίζει να δώσεις αν είναι κάτι πολύ καλό και έχει αξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...