Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με fifa 17 Προταση για νεα καρτα


adi32

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω
Windows 10 64-bit
Intel Core 2 Quad Q6600 @ 2.40GHz
RAM 8,00 GB Dual-Channel DDR2 @ 400MHz (5-5-5-18)
Motherboard Gigabyte Technology Co., Ltd. EP43-UD3L (Socket 775)
Tv SAMSUNG (1920x1080@50Hz)
AMD Radeon HD 5700 1gb Series (ATI)
Hard Drives 733GB Seagate ST3750528AS (SATA)
125GB INTENSO SSD
Corsair PSU CX Series 500 W CX500

και δε μου ανοίγει το παιχνίδι (πατάω play και δεν κάνει τίποτα). Παίζει καμιά κάρτα μέχρι 60-70 € καινούργια ή μεταχειρισμένη που να παίξει αξιοπρεπώς?

Επεξ/σία από adi32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα επαιζε κανονικα και τωρα δεν ανοιγει οταν πατας 2πλο κλικ? Αυτο εννοεις? Η΄ απο την αρχη το εβαλες και δεν κανει τιποτα?

απο την αρχη

ποτε δεν επαιξε

ανοιγει στους τιτλους και κλεινει

υπαρχει καποια που να ταιριαζει στο συστημα μου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις ενημερωσει drivers? Directx κτλ? Νομιζω οτι εστω στα μεσαια πρεπει να παιζει κανονικα.Κατι σε software μου κανει παρα το να αλλαξεις καρτα.Εκτος αν εχεις μεγαλυτερες απαιτησεις και θες καλυτερη καρτα.Παντως ξεκινα ενημερωνοντας τα παντα και στο τελος ισως να κανεις ενα φορματ αν δεν γινει κατι

 

 

Οταν λες τιτλους τι αλλο δηλαδη παιζεις?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιζει ρολο το οτι ειναι παλιο το συστημα στο τι καρτα ειναι συμβατη?

κατι πιο οικονομικο παιζει ?


Εχεις ενημερωσει drivers? Directx κτλ? Νομιζω οτι εστω στα μεσαια πρεπει να παιζει κανονικα.Κατι σε software μου κανει παρα το να αλλαξεις καρτα.Εκτος αν εχεις μεγαλυτερες απαιτησεις και θες καλυτερη καρτα.Παντως ξεκινα ενημερωνοντας τα παντα και στο τελος ισως να κανεις ενα φορματ αν δεν γινει κατι

 

 

Οταν λες τιτλους τι αλλο δηλαδη παιζεις?

ναι εχω βαλει drivers

Τιτλους εννοω τα αρχικα βιντεο του fifa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με αυτο θα επρεπε να παιζει εστω στα μεσαια γιατι εννοειται οτι στα σαιτ που βαζουν τις ελαχιστες απαιτησεις, τις βαζουν με στανταρ το φουλ και 1080p και πολλες φορες τα παραφουσκωνουν κιολας.Πολλα παιχνιδια που μου βγαζει την cpu η΄ gpu  με x δηλαδη οτι δεν πληρει τις ελαχιστες απαιτησεις, κι ομως τα παιζω εστω και σε πιο χαμηλα γραφικα εως και μεσαια

 

Δεν σου λεω λοιπον οτι το παιζεις ανετα αλλα θα επρεπε σιγουρα να ξεκιναει και το πιο πιθανο να παιζει καπως ικανοποιητικα. Και οντως εχει βαρυνει πλεον αρκετα το παιχνιδι..

 

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=23619&game=FIFA%2017

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι εχει βαρυνει αρκετα αλλα της ταξης του 150% απο το προηγουμενο.δεν πιστευω να το τρεχει...υπαρχει λυση να το δεις.διαλεξε το παιχνιδι και ενα ενα το χαρντγουερ σου στο www.game debate.com και θα σου πει εαν το τρεχεις και ποσο καλα.και διαλεγεις και αναλυση οποτε καλυπτω και τον προηγουμερνο φιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι εχει βαρυνει αρκετα αλλα της ταξης του 150% απο το προηγουμενο.δεν πιστευω να το τρεχει...υπαρχει λυση να το δεις.διαλεξε το παιχνιδι και ενα ενα το χαρντγουερ σου στο www.game debate.com και θα σου πει εαν το τρεχεις και ποσο καλα.και διαλεγεις και αναλυση οποτε καλυπτω και τον προηγουμερνο φιλο.

Πιο πανω αυτο εξηγω φιλτατε. Οτι δηλαδη στο hdebate μου τα βγαζει ακαταλληλα αλλα εγω το παιζω μια χαρουλα!

 

Επισης δεν νομιζω μια καρτα που μπορει να παιξει low-mid το crysis 3  η΄ το far cry 4 να μην μπορει καν να ξεκινησει το fifa 17. Ειπαμε βαρυνε αλλα δεν εγινε και σουμο!!! :-D

Επεξ/σία από ZELOMOTH
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...