Προς το περιεχόμενο

HyperX Clound-II 69,90ευρω[ΤΕΛΟΣ]


chris_g92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε σήμερα e-mail και θεωρω καλη τιμη 69,90ευρω  για αυτα τα ακουστικα. Απο Κωτσοβολο.

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/164993-hyperx-cloud-ii-red-pro

Το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι γραφει συνδεση 3.5 jack. Αν και στην αναλιτικη περιγραφη λεει οτι εχει usb καρτα ηχου.

Επεξ/σία από chris_g92
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει 3.5mm η οποία συνδέεται σε μια εξωτερική κάρτα ήχου για σύνδεση με usb (και 7.1 υποτίθεται). Τα είχα πάρει πέρυσι στα 70 μεταχειρισμενα. Πολύ καλή αγορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε σήμερα e-mail και θεωρω καλη τιμη 69,90ευρω  για αυτα τα ακουστικα. Απο Κωτσοβολο.

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/164993-hyperx-cloud-ii-red-pro

 

Το μονο που με παραξενεψε ειναι οτι γραφει συνδεση 3.5 jack. Αν και στην αναλιτικη περιγραφη λεει οτι εχει usb καρτα ηχου.

 

Τα συγκεκριμένα ακουστικά έχουν κάρτα ήχου με usb και συνδέοντα πάνω σε αυτήν τα ακουστικά με το καρφάκι.

 

20161103164522_d5281bb4.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν τόσο πολύ όσο λένε οι αξιολογήσεις στο skroutz; Τα θέλει φίλος αλλα δεν τα ξέρω καθόλου και δεν υπάρχουν κάπου εδώ γύρω να τα δει. Σε θέμα έντασης/μπάσου πως τα πάνε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν τόσο πολύ όσο λένε οι αξιολογήσεις στο skroutz; Τα θέλει φίλος αλλα δεν τα ξέρω καθόλου και δεν υπάρχουν κάπου εδώ γύρω να τα δει. Σε θέμα έντασης/μπάσου πως τα πάνε;

Αξιζουν και με το παραπανω σε σχεση με αλλα ακουστικα των 100 ευρω και ειδικα στην τιμη αυτη ειναι οτι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικά αυτά είναι ίδια με αυτά που είχε βάλει σε προσφορά το Gearbest.Τα έχω πάρει και εγώ.Η διαφορά είναι οτι αυτά του θέματος έχουν τον controller τον οποίο μπορείς να τον αγοράσεις ξεχωριστά.

 

Αυτό είναι το θέμα.Πιστεύω πως θα σας βοηθήσει να σχηματίσετε άποψη και να αποφασίσετε:

 

http://www.insomnia.gr/topic/617250-kingston-hyperx-cloud-core-%CF%83%CF%84%CE%B1-4170-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-gearbest/page-1?hl=+cloud%20+core

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ακουστικά αυτά είναι ίδια με αυτά που είχε βάλει σε προσφορά το Gearbest.Τα έχω πάρει και εγώ.Η διαφορά είναι οτι αυτά του θέματος έχουν τον controller τον οποίο μπορείς να τον αγοράσεις ξεχωριστά.

 

Αυτό είναι το θέμα.Πιστεύω πως θα σας βοηθήσει να σχηματίσετε άποψη και να αποφασίσετε:

 

http://www.insomnia.gr/topic/617250-kingston-hyperx-cloud-core-%CF%83%CF%84%CE%B1-4170-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E-gearbest/page-1?hl=+cloud%20+core

 

Τα ακουστικά του θέματος είναι τα Cloud II.

Τα ακουστικά του Gearbest είναι τα Cloud Core. Τα Core είναι η «γυμνή» έκδοση των Cloud, όχι των Cloud II

 

Διαφορές:

Tα Core δεν είναι  «7.1» (δε λείπει απλώς μια επέκταση με volume control, λείπει η usb 7.1 κάρτα ήχου)

Τα Core δεν έχουν δεύτερα (βελούδινα) earpads μέσα

Τα Core έχουν διαφορετικό μικρόφωνο από τα Cloud II των οποίων το μικρόφωνο κατά γενική ομολογία είναι καλύτερο (δεν έχω τα ΙΙ για να έχω άποψη ο ίδιος).

Τα Core δεν έχουν carrying pouch.

 

Κατά τα άλλα και τα Cloud και τα Cloud 2 και τα Core είναι τα σχεδόν τα ίδια headsets (κάποιοι αναφέρουν ότι τα Cloud 2 έχουν καλύτερες υψηλές και όντως τα specs τους δεν είναι ακριβώς ίδια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε ps4 βγάζουν 7.1;Μπορεί κάποιος που τα έχει να το ελέγξει;

Μία γρήγορη ματιά που έριξα στο ιντερνέτ λέει ότι δε δουλεύει το 7.1 στο ps4 ακόμη και αν τα συνδέσεις με το USB.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα είχα πάρει πριν κανά 8μηνο στα 100 ευρώ. Στα 100 ευρώ τότε ήταν ότι πιο vfm headset υπήρχε για την ποιότητα του ήχου που προσφέρουν. 

 

Στα 70 ευρώ είναι εντελώς κλέψιμο το συγκεκριμένο headset, μην το σκέφτεστε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν όντως δουλεύει το surround σε gaming?

 

Με κάποια Plantronics Gamecom που έχω, απλά μπερδεύει τις "κατευθύνσεις" και ακούς πράγματα που δεν υπάρχουν.

 

Δεν περιμένω επικά πράγματα, αλλά αν έχετε ακριβή άποψη θα την ήθελα.


εδιτ:

 

Τελικά, την έριξα την παραγγελία, έφαγα και +4€ ξενέρα για παράδοση σπίτι επειδή σε κατάστημα υπήρχε μόνο στην Κόρινθο (τρομάρα τους) και ας πάει το παλιάμπελο.

 

Ευχαριστώ τον ΟΡ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...