Προς το περιεχόμενο

HyperX Clound-II 69,90ευρω[ΤΕΛΟΣ]


chris_g92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πήρα πριν λίγες μέρες από amazon.co.uk σε αντίστοιχη προσφορά.

Είναι πάρα πολύ όμορφα αισθητικά, συσκευασία καταπληκτική, πολύ premium όλα.

Αρκετά άνετα στο κεφάλι, απομονώνουν πολύ τον εξωτερικό ήχο (αυτό είναι λίγο ενοχλητικό αν σου αρέσει να ακούς τη φωνή σου όταν μιλάς σε teamspeak).

Το μικρόφωνο δεν έπαιζε από usb 3.0 (ή τουλάχιστον έτσι γινόταν στο προβληματικό Origin).

Ο ήχος είναι εξαιρετικός, το μικρόφωνο κάνει τη δουλειά του (μπορείς να το βγάζεις αν θέλεις, ρυθμίζεται πάντως σε απόσταση).

Το Surround δεν θα σε κάνει να τρελαθείς, αλλά τουλάχιστον σε παιχνίδια τύπου Battlefield βοηθάει αρκετά.

Το Control έχει ήχο μικροφώνου, μικρόφωνο και ένα κουμπάκι για Mute.

Από όσο ξέρω μπορούν να παίξουν και χωρίς το USB, με μετατροπέα (μια που έχει ένα καλώδιο) που τα χωρίζει σε ήχο-μικρόφωνο και τα κουμπώνεις πάνω στην κάρτα.

Είναι κάτι παραπάνω από VFM σε αυτή την τιμή.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είχα πάρει τα core από την προσφορά του GB ξέρει κανείς αν μπορώ να βρω ξεχωριστά την 7.1 usb κάρτα ήχου;

 

Εδώ την έχει (για US) στα 29.99$. Δεν ξέρω καν αν μπορείς να αγοράσεις απ'ευθείας από Kingston για ευρώπη.

Αν μπορείς, θα κάνει τουλάχιστο 30€ (σίγουρα παραπάνω).

Το ίδιο και αν απευθυνθείς σε κάποιον από τους αντιπρόσωπους για να σου φέρουν (αν φέρνουν).

 

Οπότε ~40 που τα πήρες και ~30 (μίνιμουμ και αν τη βρεις την κάρτα ήχου) = 70€.

Για μένα δεν αξίζει τον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να δώσω συγχαρίκια στον Κώτσο για το "υποδειγματικό" του site...

 

Είχα λογαριασμό, δεν θυμόμουν Pass, ζήτησα ανάκτηση...ακόμα (κυριολεκτώ) περιμένω το mail που μου έστειλαν υποτίθεται (ναι, κοίταξα στα spam).

 

Έφτιαξα άλλο λογαριασμό, ολοκλήρωσα την παραγγελία, ακόμα περιμένω το mail επιβεβαίωσης που υποτίθεται πως μου έστειλαν (ναι, κοίταξα στα spam).

 

Τουλάχιστον online, φαίνεται πως η παραγγελία έχει ολοκληρωθεί (ακόμα πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί έπρεπε να γίνει παράδοση με χρέωση, και όχι παραλαβή από το κοντινότερο σε εμένα κατάστημά τους...και σε αυτούς και σε εμένα λιγότερο στοιχίζει η διαδικασία...να πεις ότι ο υπερΚώτσος στη Συγγρού δεν "τροφοδοτείται"¨συχνά-πυκνά....ας είναι), αν και δεν δείχνει ημερομηνία παράδοσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τσιμπησα και ευχαριστω τον threadαρχη! Εξαιρετικα γενικα!

 

Κανενα προβλημα με τον κωτσο! Και εκει πας και τα παραγγελνεις στην τιμη της προσφορας!

 

Τα εκλεισα τα πηρα και εφυγα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία γρήγορη ματιά που έριξα στο ιντερνέτ λέει ότι δε δουλεύει το 7.1 στο ps4 ακόμη και αν τα συνδέσεις με το USB.

Ρωτάω γιατί είδα στο YouTube ότι λειτουργεί με 7.1 στο ps4 και απλά ήθελα να δω αν το έχει δοκιμάσει κανείς.

Κάτι άλλο ...το καλώδιο που είναι στα ακουστικά ...Επειδή βλέπω ότι δεν βγαίνει,δεν είναι αποσπωμενο ώστε αν κοπεί με την πολλή χρήση να μπορείς να το αντικαταστησεις... μήπως υπάρχει φόβος να χαλάσει ?? Και μετά τι γίνεται? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/164993-hyperx-cloud-ii-red-pro

Στα 99 ευρω ξανα μονο για μια μερα τα ειχε 69. Τα μαυρα δεν ειχαν αλλαξει τιμή μονο τα κοκκινα. Εγω τα πηρα στις 31 τελευταιο κομματι στην αττικη (περιστερι) 99 -10 δωροεπιταγη=89

Για λαθος μου φανηκε παρα για προσφορά...δεν ξερω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/pc/gaming-headsets/164993-hyperx-cloud-ii-red-pro

Στα 99 ευρω ξανα μονο για μια μερα τα ειχε 69. Τα μαυρα δεν ειχαν αλλαξει τιμή μονο τα κοκκινα. Εγω τα πηρα στις 31 τελευταιο κομματι στην αττικη (περιστερι) 99 -10 δωροεπιταγη=89

Για λαθος μου φανηκε παρα για προσφορά...δεν ξερω..

μην ξεχασετε να παρετε και την δωροεπιταγη των 10 οσοι αγορασετε.promo

τα ακουστικα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα με διαφορα αυτη την στιγμη μεχρι 100+ και κατι ευρω.

Τελος οπως ειπεκ ο προηγουμενος ειναι με usb . Το jack το εχει για συνδεση με την δικη του καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω πως αλλάζει ο τίτλος για να γράψω ότι δεν ισχύει πια η προσφορά

 

«Επεξεργασία» στο πρώτο post

Χρήση πλήρους επεξεργαστή κειμένου

Αλλάζεις τον τίτλο και βάζεις [ΤΕΛΟΣ]

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...