Προς το περιεχόμενο

Επιλογή φούρνου μικροκυμάτων


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το grill ειναι must, και για ζεσταμα φαγητων που εχουν πετσουλα, και για λιωσιμο-ψησιμο τυριων. Εμενα καλος μου βγηκε ενας που πηρα απο lidl 60€, εει και γκριλ και τα παντα. Τωρα ποσο θα κρατησει θα δειξει, ολοι οι φουρνου εχουν ημερομηνια ληξης άλλωστε.

Πολύ καλός! Δεν συγκρινεται με κανεναν. Ψηφιακή οθόνη, οχι γυριζω στο περιπου τον διακοπτη για ζεσταμα, γκριλ αν και δεν το εχω χρησιμοποισει και κανει και αποψυξη (οχι οτι χρειαστηκε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και κάνετε λόγο για λειτουργίες «μέτριο» και «full», υπάρχει κάποιος που να χρησιμοποιεί κάτι διαφορετικό από τα 30 seconds, που με κάθε πάτημα του σχετικού πλήκτρου, προσθέτει άλλα 30 κάθε φορά;

 

Ρωτάω μήπως δεν τον δουλεύω σωστά/ενδεδειγμένα.

 

Εγώ ό,τι και να θέλω να ζεστάνω, πατάω τα 30 δευτερόλεπτα 3-4 φορές. Αν δεν είναι παγωμένο και είναι απλά σε θερμοκρασία συντήρησης ψυγείου, πολύ δύσκολα χρειάζεται πάνω από 2-3 λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε απ αυτούς στο σκρουτζ δεν ξεχωρίζετε κάποιον ε?

Απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον θα τον αγοράσεις μέσω internet. Δώσε προσοχή στο μέγεθος/χωρητικότητα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα συμβατικό φουρνάκι, και στο ψάξιμο παρατήρησα ότι τα φθηνότερα μοντέλα ήταν πολύ μικρά και δεν χωρούσαν ούτε ένα ποτήρι στο ύψος.

Επειδή όλοι σχεδόν έχουν τα κουμπιά δεξιά, αμφιβάλω αν θα βρεις κάποιο με ανάποδο άνοιγμα πόρτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλός! Δεν συγκρινεται με κανεναν. Ψηφιακή οθόνη, οχι γυριζω στο περιπου τον διακοπτη για ζεσταμα, γκριλ αν και δεν το εχω χρησιμοποισει και κανει και αποψυξη (οχι οτι χρειαστηκε).

Eγω απο την αλλη που ειχα και με ψηφιακη οθονη αλλα και κλασσικο με διακοπτες, θεωρω πολυ πιο πρακτικο για καθημερινη χρηση το διακοπτη.

 

Η ψηφιακη οθονη ηθελε τουλαχιστον 4-5 πατηματα διαφορετικων μικρων κουμπιων για να ξεκινησει να κανει τη δουλεια που ο αλλος φουρνος την κανει με το γυρισμα του διακοπτη.

Δεν ξερω, μπορει να επεσα σε κακοσχεδιασμενο φουρνο και να μην ειναι ολοι οι ψηφιακοι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω μάλλον θα τον αγοράσεις μέσω internet. Δώσε προσοχή στο μέγεθος/χωρητικότητα. Πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα συμβατικό φουρνάκι, και στο ψάξιμο παρατήρησα ότι τα φθηνότερα μοντέλα ήταν πολύ μικρά και δεν χωρούσαν ούτε ένα ποτήρι στο ύψος.

Επειδή όλοι σχεδόν έχουν τα κουμπιά δεξιά, αμφιβάλω αν θα βρεις κάποιο με ανάποδο άνοιγμα πόρτας.

 

Από internet αναγκαστικά γιατί δεν έχω χρόνο να πάω σε μαγαζί.

 

Το σημαντικότερο ερώτημα που μου προέκυψε είναι αν αλλάζουν όλα πλευρά ανοίγματος της πόρτας.

Αγόρασε ένα φτηνό για αρχή. Να προσέξεις μόνο τη χωρητικότητα σε λίτρα και αν έχει περιστρεφόμενο δίσκο. Το grill είναι περιττό.

 

ε καλά δεν σκοπεύω να αγοράζω κάθε μέρα φουρνάκια.

Το grill δεν το θεωρώ καθόλου περιττό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω απο την αλλη που ειχα και με ψηφιακη οθονη αλλα και κλασσικο με διακοπτες, θεωρω πολυ πιο πρακτικο για καθημερινη χρηση το διακοπτη.

 

Η ψηφιακη οθονη ηθελε τουλαχιστον 4-5 πατηματα διαφορετικων μικρων κουμπιων για να ξεκινησει να κανει τη δουλεια που ο αλλος φουρνος την κανει με το γυρισμα του διακοπτη.

Δεν ξερω, μπορει να επεσα σε κακοσχεδιασμενο φουρνο και να μην ειναι ολοι οι ψηφιακοι ετσι.

Οχι, σε αυτον του lidl απλα γυρνας το διακοπτη 2 σκαλες και εχει παει στα 60 seconds. Αρα για ποτηρι γαλα ειναι υπεραρκετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλο φουρνακι με αντιστασεις;

 

Μικροκυμάτων, το λέει και στον τίτλο.

 

Έχω φάει όλο το internet, φουρνάκι που να ανοίγει απ την άλλη δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλουμε ενα μεταλικο αντικειμενο πχ πιρουνι και αναψουμε τον φουρνο μικροκυματων θα εκραγει;

Τι χρειαζεται να ξερουμε για να μην προκαλεσουμε καταστροφη ή κακο στην υγεια μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν βαλουμε ενα μεταλικο αντικειμενο πχ πιρουνι και αναψουμε τον φουρνο μικροκυματων θα εκραγει;

Τι χρειαζεται να ξερουμε για να μην προκαλεσουμε καταστροφη ή κακο στην υγεια μας;

 

 

Πολύ απλά, χρειάζεται να διαβάσεις το βιβλίο οδηγιών της συσκευής που αγοράζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η φοβία νομίζω πως είναι υπερβολική.

Δεν πρόκειται και για πυρηνικό αντιδραστήρα.

 

Κάθε συσκευή που είναι χρήσιμη έχει και κάποια επικινδυνότητα αν γίνει λάθος ή υπερβολική χρήση.

Από τους φούρνους και τα κινητά μέχρι το μαχαίρι που κόβεις το ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...