Προς το περιεχόμενο

Backup android phone - διαφορετικές μάρκες


Vertigomn

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να κάνω backup & restore από ένα lenovo σε ένα huawei, όμως φαίνεται να μην υπάρχει κάποια επιλογή "full backup" όπως υπάρχει στο iphone

 

Το google κρατά settings μόνο από ότι καταλαβαίνω, υπάρχουν κάποια third-party app που κάνουν backup sms/photos πχ, αλλά όχι app, καμμία επιλογή όμως για cloud backup & restore όπως έκανα πρόσφατα με iphone 4 σε 6

 

Έχει κάποιος άλλη εικόνα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοεις να στειλεις απο το ενα στο αλλο?

Η αυτο!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontactspro&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να κάνοντας restore να πάρει τα πάντα του προηγούμενου κινητού το νέο: app, background, ρυθμίσεις, contacts, sms κτλ

 

αν εγκαταστήσω αυτό το app θα κάνει αυτή τη δουλειά;

 

ή πρέπει να βάλω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το νέο κινητό και να βάλω αυτό το app μετά; (το νέο κινητό έχει τις ρυθμίσεις και app, αυτού που μου το έδωσε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω να κάνοντας restore να πάρει τα πάντα του προηγούμενου κινητού το νέο: app, background, ρυθμίσεις, contacts, sms κτλ

 

αν εγκαταστήσω αυτό το app θα κάνει αυτή τη δουλειά;

 

ή πρέπει να βάλω επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις το νέο κινητό και να βάλω αυτό το app μετά; (το νέο κινητό έχει τις ρυθμίσεις και app, αυτού που μου το έδωσε)

http://el.wondershare.com/transfer/android-to-android.html
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

 

Το έχεις δουλέψει αυτό το wondershare?

 

Γιατί από την ιστοσελίδα μου φαίνεται απάτη.... (δεν είμαι σίγουρος απλώς δεν θέλω να κάνω καμιά ζημιά στον υπολογιστή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις δουλέψει αυτό το wondershare?

 

Γιατί από την ιστοσελίδα μου φαίνεται απάτη.... (δεν είμαι σίγουρος απλώς δεν θέλω να κάνω καμιά ζημιά στον υπολογιστή)

Οχι μια χαρά είναι το έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές κανένα πρόβλημα,τώρα βέβαια δεν το χρησιμοποιώ πια γιατί εδώ και χρόνια δεν έχω υπολογιστή
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...