Προς το περιεχόμενο

Διαγωνισμός Runner: Εσύ πόσα προϊόντα μπορείς να σηκώσεις από το Media Markt σε 100 δευτερόλεπτα;


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ζήτημα λαμβάνει διαστάσεις πολύπλοκου, συνδυαστικού γρίφου με αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον.

Ένα ερώτημα σημαντικό, που για εμένα παραμένει αναπάντητο, είναι αν έχεις στη διάθεσή σου χρόνο να κινηθείς μέσα στο μαγαζί  ώστε να προσχεδιάσεις τη δράση σου. Νομίζω έχεις κάποιο χρόνο, αλλά δεν ξέρω πόσο ακριβώς. Είναι πολύ σημαντική η εξοικείωση με το εκάστοτε μαγαζί, γιατί η δράση σου πρέπει νομίζω να καθοριστεί και απο χωροταξικούς παράγοντες.

1) Με καρότσι σούπερ μάρκετ: Λειτουργείς με το αξίωμα "φορτώνω το καρότσι με τα πιο ακριβά προϊόντα, στις μικρότερες δυνατές διαστάσεις, στην μικρότερη δυνατή απόσταση από το σημείο συλλογής/εκκίνησης.

2) Χωρίς καρότσι ή άλλο βόηθημα μεταφοράς: Aπαιτείται αλλαγή στρατηγικής . Θα χρειαστούν περισσότερα πήγαινε-έλα στο σημείο εκκίνησης.

 

Ενδεικτικά SOS προϊόντα:

  • SONY DSC-RX1R Full Frame Dslr...3539 ευρώ
  • APPLE iPad Pro Wi-Fi+Cellular 256GB Gold - (ML2N2RK/A)...1539 ευρώ
  • APPLE iPhone 7 Plus 256GB Jet Black - ( MN512GH/A)...1189 ευρώ
  • APPLE MacBook Pro 15" Touch Bar i7-6820HQ/16/512GB Silver - (MLW82GR/A)...3449

Η ειρωνεία είναι ότι άλλα τα SOS είναι διαθέσιμα μόνο online κατόπιν παραγγελίας :D

Επεξ/σία από whoever81
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ζήτημα λαμβάνει διαστάσεις πολύπλοκου, συνδυαστικού γρίφου με αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον.

Ένα ερώτημα σημαντικό, που για εμένα παραμένει αναπάντητο, είναι αν έχεις στη διάθεσή σου χρόνο να κινηθείς μέσα στο μαγαζί  ώστε να προσχεδιάσεις τη δράση σου. Νομίζω έχεις κάποιο χρόνο, αλλά δεν ξέρω πόσο ακριβώς. Είναι πολύ σημαντική η εξοικείωση με το εκάστοτε μαγαζί, γιατί η δράση σου πρέπει νομίζω να καθοριστεί και απο χωροταξικούς παράγοντες.

1) Με καρότσι σούπερ μάρκετ: Λειτουργείς με το αξίωμα "φορτώνω το καρότσι με τα πιο ακριβά προϊόντα, στις μικρότερες δυνατές διαστάσεις, στην μικρότερη δυνατή απόσταση από το σημείο συλλογής/εκκίνησης.

2) Χωρίς καρότσι ή άλλο βόηθημα μεταφοράς: Aλλαγή στρατηγικής απαιτείται. Θα χρειαστούν περισσότερα πήγαινε-έλα στο σημείο εκκίνησης.

 

SOS προϊόντα:

  • SONY DSC-RX1R Full Frame Dslr...3539 ευρώ
  • APPLE iPad Pro Wi-Fi+Cellular 256GB Gold - (ML2N2RK/A)...1539 ευρώ
  • APPLE iPhone 7 Plus 256GB Jet Black - ( MN512GH/A)...1189 ευρώ
  • APPLE MacBook Pro 15" Touch Bar i7-6820HQ/16/512GB Silver - (MLW82GR/A)...3449

Η ειρωνεία είναι ότι άλλα τα SOS είναι διαθέσιμα μόνο online κατόπιν παραγγελίας :D

Είναι χωρίς καρότσι. Με καρότσι αθ ήταν πολύ πιο εύκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα λαμβάνει διαστάσεις πολύπλοκου, συνδυαστικού γρίφου με αρκετά μεγάλο ενδιαφέρον.

Ένα ερώτημα σημαντικό, που για εμένα παραμένει αναπάντητο, είναι αν έχεις στη διάθεσή σου χρόνο να κινηθείς μέσα στο μαγαζί  ώστε να προσχεδιάσεις τη δράση σου. Νομίζω έχεις κάποιο χρόνο, αλλά δεν ξέρω πόσο ακριβώς. Είναι πολύ σημαντική η εξοικείωση με το εκάστοτε μαγαζί, γιατί η δράση σου πρέπει νομίζω να καθοριστεί και απο χωροταξικούς παράγοντες.

1) Με καρότσι σούπερ μάρκετ: Λειτουργείς με το αξίωμα "φορτώνω το καρότσι με τα πιο ακριβά προϊόντα, στις μικρότερες δυνατές διαστάσεις, στην μικρότερη δυνατή απόσταση από το σημείο συλλογής/εκκίνησης.

2) Χωρίς καρότσι ή άλλο βόηθημα μεταφοράς: Aπαιτείται αλλαγή στρατηγικής . Θα χρειαστούν περισσότερα πήγαινε-έλα στο σημείο εκκίνησης.

 

Ενδεικτικά SOS προϊόντα:

  • SONY DSC-RX1R Full Frame Dslr...3539 ευρώ
  • APPLE iPad Pro Wi-Fi+Cellular 256GB Gold - (ML2N2RK/A)...1539 ευρώ
  • APPLE iPhone 7 Plus 256GB Jet Black - ( MN512GH/A)...1189 ευρώ
  • APPLE MacBook Pro 15" Touch Bar i7-6820HQ/16/512GB Silver - (MLW82GR/A)...3449

Η ειρωνεία είναι ότι άλλα τα SOS είναι διαθέσιμα μόνο online κατόπιν παραγγελίας :D

 

Νομίζω οτι δεν πρέπει να πάρεις τα ακριβότερα, αλλά τα δημοφιλέστερα-ακριβότερα.

Γιατί για παράδειγμα, πόσο θα πουλήσεις ένα Ipad Pro των 1500 ευρώ ως μεταχειρισμένο, και προπάντων, ποιος θα βρεθεί να το αγοράσει μετρητά? Εκτός αν το πουλήσεις 50% κάτω ξέρω γω και έχει νόημα.

 

Εγώ θα έπαιρνα όσα Αpple προιόντα μπορούσα, μαζί με κάποια hi-end samsung, και θα αφιέρωνα και 15'' για να πάρω και πράγματα αποκλειστικά για πάρτη μου έτσι για το γαμώτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Συμφωνώ. Πρέπει να πάρεις προϊόντα που να μπορούν να πουληθούν εύκολα, όχι απαραίτητα τα πιο ακριβά. Γιατί όσο πιο ακριβό και εξεζητημένο είναι ένα προϊόν - μοντέλο τόσο μικρότερες πιθανότητες έχει να το ψάξει κάποιος σε αγγελίες πιστεύω. Αυτός που θέλει την πιο ακριβή τηλεόραση ή το πιο ακριβό iphone θα πάει απλά στο μαγαζί και θα το πάρει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...