Προς το περιεχόμενο

4K Channel Glitches-Buffers


Lolarikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθώ να streamάρω το κανάλαι Fashion 4K από τον δορυφόρο Astra 19.2E. Ο δέκτης μου δεν υποστηρίζει 4Κ και έτσι προσπαθώ να το κάνω streaming μέσω του webif του δέκτη, βάζοντας την LAN IP του δέκτη μου στον φυλλομετρητή, μετά επιλέγοντας το κανάλι και κατεβάζοντας το m3u. Τρέχω το m3u στο VLC στατική εικόνα. Το τρέχω στο MPC μαύρο. Το τρέχω στο PotPlayer τρέχει σε έναν βαθμό, αλλά έχω Glitches, Lag και όλη την ώρα κάνει Buffering. Γιατί συμβαίνει αυτό; Να σημειώσω ότι το από κάτω ακριβώς κανάλι, που είναι το Fashion 4Κ Preview μπορώ να το τρέξω κανονικά και με τα τρία προγράμματα. Δηλαδή μερικά 4Κ τα τρέχω, αλλά κάποια άλλα όχι. Είναι θέμα CPU, GPU, Codecs, ρυθμίσεων ή κάτι άλλο; Να σημειώσω ότι έχω FX-6000 OCed 4.1Ghz Stock Voltages σε Gigabyte 970A-UD3P και κάρτα γραφικών MSI Gaming GTX 960 4GB. 

Και με DxVA που βάζω τίποτα πάλι. Η τηλεόρασή μου είναι Full HD. Παίζει να δημιουργεί θέμα αυτό; Δεν πρέπει να το υποβιβάσει και να το δείξει; Αφού μερικά 4Κ τα δείχνει δεν μπορεί να φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...