Προς το περιεχόμενο

Αρβύλες timberland


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Έχει κανείς αρβύλες Timberland να μου απαντήσει μερικές ερωτήσεις;

Αρχικά, είναι ακριβές, οπότε θέλω να αξίζουν. Θα τις κρατήσω αρκετά χρόνια.

Πως είναι από άποψη άνεσης;

Πως εφαρμόζουν στο πόδι; Φοράω 48.5 σε Stan Smith, λένε ότι είναι μεγάλες οι αρβύλες, οπότε ένα 47.5 θα μου κάνει πιστεύω. Όσοι έχετε πήρατε μικρότερο νούμερο;

Και τέλος, θέλει συντήρηση το δέρμα; Θα πάρω full black.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εννοείς τις κλασικές 6" boots, όχι άνετες δεν ειναι. Βασικά για να ακριβολογώ ειναι βαριά παπούτσια που δεν ενδείκνυνται για πολύωρο περπάτημα. Βέβαια έχοντας δοκιμάσει κι άλλες μάρκες , δε μου χε φανεί κάποιο αντίστοιχο σχέδιο πιο άνετο.

Έχω αυτές γιατί ειναι κλασικό παπούτσι, μου αρέσουν, και ταιριάζουν με αρκετά στυλ.

 

Για συντήρηση ως τωρα δε κάνω κατι ιδιαίτερο, ομως έχει η ίδια η εταιρεία προϊόντα που μπορείς να προμηθευτείς με όχι υψηλό κόστος.

 

Σταν φοράω μικρότερο νούμερο απ ο,τι timberland

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτες βγηκαν ξανα στη μοδα ε? Τις θυμαμαι εποχες γυμνασιου/λυκειου που ηταν must. Δυσχρηστα παπουτσια αν δεν εχει αλλαξει κατι απο τοτε.

 

Θυμαμαι κατι επικα late 90's ντυσιματα με αυτες για κερασακι :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτες βγηκαν ξανα στη μοδα ε? Τις θυμαμαι εποχες γυμνασιου/λυκειου που ηταν must. Δυσχρηστα παπουτσια αν δεν εχει αλλαξει κατι απο τοτε.

 

Θυμαμαι κατι επικα late 90's ντυσιματα με αυτες για κερασακι :lol:

Πιο πολύ θέμα στύλ είναι για εμένα παρά μόδας. Απλά κυκλοφορώ συνεχώς με τζίν και κολλάνε πολύ καλά. Παίζει αυτά να ήταν φθηνά κάποτε :lol:

Τώρα τις βρήκα 180 από 230.

Αν εννοείς τις κλασικές 6" boots, όχι άνετες δεν ειναι. Βασικά για να ακριβολογώ ειναι βαριά παπούτσια που δεν ενδείκνυνται για πολύωρο περπάτημα. Βέβαια έχοντας δοκιμάσει κι άλλες μάρκες , δε μου χε φανεί κάποιο αντίστοιχο σχέδιο πιο άνετο.

Έχω αυτές γιατί ειναι κλασικό παπούτσι, μου αρέσουν, και ταιριάζουν με αρκετά στυλ.

 

Για συντήρηση ως τωρα δε κάνω κατι ιδιαίτερο, ομως έχει η ίδια η εταιρεία προϊόντα που μπορείς να προμηθευτείς με όχι υψηλό κόστος.

 

Σταν φοράω μικρότερο νούμερο απ ο,τι timberland

Το περίμενα ότι δεν θα είναι για άνεση! Δηλαδή αν βγεις μία βόλτα για καφέ, μετά πας και για κάνα δύο δουλειές πονάνε τα πόδια σου; Να πω ότι είμαι 1,92 ύψος και κοντά 100 κιλά, δεν με ενοχλεί το βάρος. Πόσα χρόνια τις έχεις;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πιο πολύ θέμα στύλ είναι για εμένα παρά μόδας. Απλά κυκλοφορώ συνεχώς με τζίν και κολλάνε πολύ καλά. Παίζει αυτά να ήταν φθηνά κάποτε :lol:

Τώρα τις βρήκα 180 από 230.

 

Τις θυμαμαι σαφως φθηνοτερες ναι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βρεγμένο έδαφος (βλέπε πλακάκια) πώς τα πάνε; γιατί αυτή τη χιονοβροχοεβδομάδα πήγα να φάω επικές τούμπες... (τις απέφυγα με κάτι φοβερά αεροπλανικά χαχαχα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω διαπιστώσει θεμα σε βρεγμένο έδαφος, μια χαρά ειναι.

Οσο για τα πόδια μου, αν κι έχω θεμα στα γόνατα όχι δεν έχουν πονέσει ποτέ αλλα δε θα επέλεγα να φορέσω ενα τετοιο παπούτσι για να περπατήσω ας πουμε όλο το κέντρο. Τωρα το να πας για καφέ και μετά σούπερ μάρκετ ξερω γω , ειναι μια χαρά κομπλέ. Και σε εκδρομές μπορεί να τις φοράω ώρες , απλά δε τι σ συζνδυαζω με πολυ περπάτημα.

Τις έχω 1.5 χρόνο περίπου τις συγκεκριμένες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με ποναγε η μεση μου καθε φορα που τις φοραγα και ειμαι αρκετα κοντα στο μεγεθος σου

Έχεις θέμα και σε ενοχλούσε παραπάνω ή έτσι στα καλά καθούμενα;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν/όταν δέσουν στο πόδι σου, είναι μια χαρά, όπως το άρβυλο του στρατού, που στην αρχή είναι απάλευτο, αλλά όταν δέσει πάνω σου γίνεται ένα με το πόδι σου και είναι και γαμώ.

Δε δένει τόσο πολύ όσο του στρατού, αλλά μεταξύ μας, τα δικά μου Timberland παρόλο που τα έχω 14 χρόνια, δεν τα έχω φορέσει όσο είχα φορέσει του στρατού σε 9 μήνες που υπήρχαν περιπτώσεις που δεν τα έβγαζα για μέρες.

 

Ισχύει ότι είναι βαριά, ενδεικτικό και της ποιότητας έως ένα σημείο (δέρμα και insulation methods), και σίγουρα δεν είναι ό,τι πιο άνετο για περπάτημα, αλλά δε νομίζω πως παίζουν και πιο άνετα άρβυλα για βόλτες με πολύ περπάτημα.

Όποιος θέλει κάτι πολύ άνετο για βόλτες στην Αεροπαγίτου και στην Ερμού δεν πάει σε άρβυλα, αλλά σε άλλα παπούτσια. Και είναι λάθος imho να κρίνει κάτι χρησιμοποιώντας το με λάθος τρόπο.

 

Από άποψη συντήρησης, πού και πού καλό είναι να τα καθαρίζεις και να τα ψεκάζεις με το ειδικό σπρέι αδιαβροχοποίησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρια παπουτσια και οχι ιδιαιτερα ανετα στην αρχη,μετα στρωνουν.

Πολυ ανθεκτικα και δεν γλιστρανε.

Πριν απο 4-5 χρονια ο εισαγωγεας timberland στην Ελλαδα αλλαξε και ο παλιος εκανε εκποιηση στα μαγαζια του.

Πηρα 2 ζευγαρια με 30 ή 50 ευρω το ενα!

Εγω 46 φοραω και 46 εχω και σε αυτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...