Προς το περιεχόμενο

Δέχεται το stick του Natural Wireless Ergonomic 7000 το νέο Sculpt;


nammo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας.

 

Παρότι είμαι φανατικός των εργονομικών λύσεων ειδικά απο εταιρείες που αναπτύσσουν τεχνολογία παράλληλα έχω δυστηχώς ένα παράπονο απο το μέγεθος των πληκτρολογίων τύπου IBM.

 

Έχω λύσει εν μέρει τα βασικά προβλήματα που θα απαιτούσαν εις βάθος χρόνου ιατρική φροντίδα (καρπιαίος σωλήνας απ' την υπερέκταση των μυών κτλ.) τοποθετώντας το ποντίκι στα αριστερά. Έτσι έχω μπροστά μου το πληκτρολόγιο και πληκτρολογώ άνετα. Ναι μέν βολεύομε πλέον χωρίς ενοχλήσεις για πολλές ώρες αλλά θεωρώ ότι το δεξί μου μπορεί να κάνει περισσότερα είτε π.χ.

  1. Να γράφει σε χάρτινο σημειωματάριο η στο τάμπλετ αφού ούτως η άλλως είμαι δεξιόχειρας.
  2. Καταργώντας τα πλήκτρα PGUP, PGDWN κτλ. και το αριθμητικό πληκτρολόγιο να προσθέσω ένα αφαιρούμενο numpad εισάγοντας βολικά και αριθμούς.
  3. Να χειρίζεται ένα όργανο με μπίλια (για CAD και 3D modelling)

 

Λύση σε αυτή μου την επιθυμία δίνει το νέο εργονομικό πληκτρολόγιο της MS το Sculpt Ergonomic αλλά επειδή είναι πολύ ακριβό προς το παρόν ενώ επειδή ήδη έχω το σετάκι Natural σε ασύρματο κι επειδή τέλος βλέπω ότι υπάρχουν μεταχειρισμένα με βλάβη στο στικ η στο ποντίκι που πωλούνται 10δολλ. έλεγα μήπως υπάρχει κανα ενδεχόμενο είτε ας πούμε με μια ψιλομοντίφα να χρησιμοποιήσω το Sculpt πληκτρολόγιο με το ασύρματο στικάκι του Natural.

 

Έχει πάρει τίποτε το μάτι σας στην διεθνή «βιβλιογραφία»;

 

 

 

ΥΓ. Οι φωτογραφίες είναι τυχαίες από το διαδίκτυο.

 

 

post-278171-0-68039600-1483386950_thumb.jpg

post-278171-0-54554700-1483386951_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...