Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα videogames του 2016


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγες να αγοράσεις PS4 και δεν δέχτηκαν τα λεφτά σου; Το μόνο κριτήριο για το GOTΥ είναι η ποιότητα και φέτος μεταξύ των ΑΑΑ παιχνιδιών το Uncharted ήταν μια κλάση πάνω. Πρέπει να να πάρει τον τίτλο σώνει και καλά άλλο παιχνίδι επειδή ήταν multiplatform; Να μου πεις για πέρσι που υπήρχε σούπερ multiplat όπως το Witcher 3 να το καταλάβω... Ας πάρουν μαθήματα οι άλλοι developers που τους ξεφτιλίζει μια εταιρεία που έχει ταβάνι το 1/3 του gaming community όπως λες κι εσύ...

αλήθεια ήταν τόσο καλό το uncharted; καλύτερο από τι και για ποιο λόγο;

 

είχε καλά γραφικά; gameplay; σενάριο; τι το τόσο καλό είχε που ήταν μια κλάση επάνω; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλήθεια ήταν τόσο καλό το uncharted; καλύτερο από τι και για ποιο λόγο;

 

είχε καλά γραφικά; gameplay; σενάριο; τι το τόσο καλό είχε που ήταν μια κλάση επάνω; 

Ηταν exclusive, αυτο και μονο αρκει. 17 ωρες adventure game μαζι με τα extras, κατα τα αλλα goty, καλυτερο Game της 10τιας, μια κλαση παραπανω κτλ Τι dark souls 3, doom, bf1, μιλαμε για παιχνιδαρα. Αν δεν ηταν αποκλειστικοτητα του ps στα honorable mentions θα το βλεπαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω πουθενά το Battlefield 1. τι προσπαθούν να πουν οτι δεν ήταν ενα από τα καλύτερα παιχνίδια του 2016? 

 

Εξαρτάται από το "πόσα" συμπεριλαμβάνεις στο "ένα από τα καλύτερα". Σύμφωνα με το άρθρο είναι χειρότερο από τo Uncharted 4 που βγήκε GOTY και από τα Dishonored 2, Overwatch, Final Fantasy XV, Dark Souls 3 που ήταν τα runner-ups για GOTY.

 

 

Ηταν exclusive, αυτο και μονο αρκει. 17 ωρες adventure game μαζι με τα extras, κατα τα αλλα goty, καλυτερο Game της 10τιας, μια κλαση παραπανω κτλ Τι dark souls 3, doom, bf1, μιλαμε για παιχνιδαρα. Αν δεν ηταν αποκλειστικοτητα του ps στα honorable mentions θα το βλεπαμε.

 

 

Με το χρονόμετρο βγαίνει το GOTY; 

 

Τώρα πως θεωρείς καταλληλότερα για GOTY το Dark Souls 3 που αν και καλό ήταν το χειρότερο (όχι πολύ, αλλά still) της ίδιας της σειράς παιχνιδιών στην οποία ανήκει, το Doom που αν και διασκεδαστικότατο retro-style shooter έχει (κλασικά) ανύπαρκτο story και τραγελαφικό cliffhanger τέλος, ή το BF1 aka generic war shooter #3259... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επιλογές του αρθρογράφου είναι το λιγότερο αστείες και ακολουθούν τη λογική της μάζας, του μπουλουκιού, του πλήθους και με σκοπό να γίνει αρεστός στους περισσότερους πχ, "τι πουλάει? το overwatch? Βάλτο". Επίσης, πρέπει να καταλάβουμε όλοι ότι το goty δεν είναι κάποιος επίσημος τίτλος που δίνεται από κάποια επίσημη ομοσπονδία ηλεκτρονικών παιχνιδιών αλλά υποκειμενικός τίτλος που δίνεται από περιοδικά και ιστοσελίδες ηλεκτρονικών παιχνιδιών. Συνεπώς και η κουτσή Μαρία μπορεί να φτιάξει ένα παιχνίδι, κάποιο άγνωστο site να το αποκαλέσει GOTY και να βάλει μια χρυσή ταμπέλα με το βραβείο στο εξώφυλλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έφτιαχνε μια πιο πλήρη λίστα θα ήταν αρεστό στους περισσότερους και ας μη συμφωνούσαν με τον εκάστοτε νικητή

 

εδώ ούτε η μάζα εκφράζεται ούτε το μπουλούκι, αλλά ο φίλος μου ο μενέλαος πχ που έχει ένα ps4 και παίζει κάνα pro ή fifa και φέτος δεν του άρεσε αλλά τον απογοήτευσε είχε πάρει όμως το αυτί του τη γκρίνια για το Hitman, άκουσε από τον αδερφό του ότι μαμάει το uncharted, έχει έναν κολλητό που γουστάρει blizzard  και λιώνει στο Overwatch  μετά από 10ετια στο wow και του έκανε μάλιστα εντύπωση πώς αυτό το παιχνίδι έπιασε (άσχετα αν είχε πιάσει πριν καν κυκλοφορήσει gameplay trailer) , βγήκε έξω να κυνηγήσει κάνα pokemon, αγόρασε και την υπερτάτη χιπστεριά το nes και τώρα ψήνεται να πάρει και vr γιατί είναι "αλλού" 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι PCMR όταν κατηγορούν τις κονσόλες είναι ότι χάρη στο Quality Assurance των κονσολών παίζουν σε PC παιχνιδάρες με μεγαλύτερη αναλυση/frame rates.

 

Αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες που τόσο βριζετε τότε με εξαίρεση ελάχιστα παιχνίδια η κατάσταση στο PC θα ήταν ετσι:

 

 

Δείτε το μέχρι τέλους, έχει πολύ γέλιο.

 

Ευτυχώς τα παιχνίδια για να κυκλοφόρησαν σε κονσόλα πρέπει να πληρούν κάποιες βασικές προδιαγραφές. Πατάτες βγαίνουν και πολλές αλλά καμία σχέση με το χαμό του Steam.

 

Από την στιγμή λοιπόν που και στον PC τα περισσότερα παιχνίδια που μετρανε είναι multiplatform δεν καταλαβαίνω γιατί ξυνιζετε με τους console peasants.

 

Πείτε και ένα ευχαριστώ μια φορά. Η κατάσταση θα μπορούσε να είναι κατά πολύ χειρότερη χωρίς τις κονσόλες.

 

On topic και εγώ δαγκωτό Doom για GOTY. Το Uncharted 4 μπορεί να ήταν το πιο τεχνικά εξελιγμένο game του 2016 αλλά δεν έφτανε την μαγεία του 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το Dark Souls 3 που αν και καλό ήταν το χειρότερο (όχι πολύ, αλλά still) της ίδιας της σειράς παιχνιδιών στην οποία ανήκει

To Ds3 χειροτερο παιχνιδι της σειρας?wtf και 3 lol που γραφουν και στο twitch.

Να μου ελεγες απο το Bloodborne να πω οκ.Να μου ελεγες απο το πρωτο να ελεγα ισως.Αλλα σιγουρα ειναι ανωτερο απο το 2ρο και στα ιδια με το Demons Souls.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εξαρτάται από το "πόσα" συμπεριλαμβάνεις στο "ένα από τα καλύτερα". Σύμφωνα με το άρθρο είναι χειρότερο από τo Uncharted 4 που βγήκε GOTY και από τα Dishonored 2, Overwatch, Final Fantasy XV, Dark Souls 3 που ήταν τα runner-ups για GOTY.

 

 

 

Με το χρονόμετρο βγαίνει το GOTY; 

 

Τώρα πως θεωρείς καταλληλότερα για GOTY το Dark Souls 3 που αν και καλό ήταν το χειρότερο (όχι πολύ, αλλά still) της ίδιας της σειράς παιχνιδιών στην οποία ανήκει, το Doom που αν και διασκεδαστικότατο retro-style shooter έχει (κλασικά) ανύπαρκτο story και τραγελαφικό cliffhanger τέλος, ή το BF1 aka generic war shooter #3259... 

 

Δεν βγαινει με το χρονομετρο αλλα δεν καταλαβαινω πως ενα adventure game διαρκεις 17ωρων το οποιο δεν ειναι καν Multiplatform μπορει να θεωρειται goty. Goty για το ps4; Δεν διαφωνω καλο game ειναι ας γινει. Game of the year γενικως ομως δεν μπορει να βγει οχι επειδη ειναι κακο game αλλα επειδη ειναι exclusive στην πλατφορμα της sony. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπήρχαν οι κονσόλες που τόσο βριζετε τότε με εξαίρεση ελάχιστα παιχνίδια η κατάσταση στο PC θα ήταν ετσι:

 

και του χρονου κλαμα με το Red Dead Redemption 2 για κονσολες :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγαινει με το χρονομετρο αλλα δεν καταλαβαινω πως ενα adventure game διαρκεις 17ωρων το οποιο δεν ειναι καν Multiplatform μπορει να θεωρειται goty. Goty για το ps4; Δεν διαφωνω καλο game ειναι ας γινει. Game of the year γενικως ομως δεν μπορει να βγει οχι επειδη ειναι κακο game αλλα επειδη ειναι exclusive στην πλατφορμα της sony.

 

Και στο Eurogamer βγήκε game of the Year. Όταν είχε βγει το Minecraft GOTY ενώ τότε ήταν exclusive σε PC δεν θυμάμαι τέτοια γκρίνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ προσωπικά δε γκρινιάζω που βγήκε goty το uncharted σε σχέση με το Minecraft είμαι βέβαιος ότι θα μου άρεσε πολύ περισσότερο γιατί το minecraft το βρίσκω μπούρδα

 

απλά αναρωτήθηκα σε κάποιο σημείο τι το τόσο εξαιρετικό έχει; σε σχέση με το rise of the tomb raider (για το οποίο τυγχάνει να έχω άποψη)  είναι τόσο πιο εξαιρετικό; 

 

δεν έχω αντιληφθεί γενικά το μεγαλείο των uncharted, τι έχουν πέρα από τα προφανή; (γραφικά και τη naughty dog) έχουν κάποιο εξαιρετικό gameplay ή σενάριο; 

 

έχουν δηλαδή καλύτερο gameplay από το dishonored; έχουν καλύτερα shooting mechanics από το gears of war? 

τι? 

 

μερικές φορές απλά δεν αντιλαμβανόμαι το μεγαλείο κάποιων τίτλων και προσπαθώ να καταλάβω από πού προκύπτει όλος ο ενθουσιασμός. και δεν έχει να κάνει μόνο με concole exclusives που "μισώ" σαν "pc gamer" 

και άλλα παιχνίδια που κατά το παρελθόν έχουν αποκαλέσει goty όπως τα mass effect δε κατάλαβα τι το τρομερό είχαν..  (του χρόνου ενδεχομένως απορώ με το andromeda) 

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι περισσότεροι PCMR όταν κατηγορούν τις κονσόλες  

 

το παίρνεις τελείως λάθος εδώ δεν υπάρχει διαφωνία του στυλ master race vs all 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

#butthurt sony haters αραχτε...ειτε σας αρεσει ειτε οχι η sony ειναι για αλλη μια φορα στη κορυφη... (δεν εχω καν ps4 , ακομα).

Πολυ απλα δεν υπαρχουν pc τιτλοι γιατι δεν κυκλοφορισε κατι πιο αξιολογο απο τους τιτλους που κυκλοφορησαν στο ps4 για να αποσπασει καποιο βραβειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά αναρωτήθηκα σε κάποιο σημείο τι το τόσο εξαιρετικό έχει; σε σχέση με το rise of the tomb raider (για το οποίο τυγχάνει να έχω άποψη)  είναι τόσο πιο εξαιρετικό; 

Απο τα προηγουμενα παιχνιδια κιολας ειχε πιο μαζεμενη υποθεση και σιγουρα εχει γινει καλυτερη δουλεια στους χαρακτηρες απο τα προηγουμενα παιχνιδια φυσικα.  Προσωπικα και εγω διαφωνω με το Goty αλλα και τα 10ρια που επαιρνε το Uncharted,οχι γιατι ειναι κακο παιχνιδι(που δεν ειναι)αλλα γιατι οπως και το Rise ειναι απλα sequel και δεν ανακαλυψε τον τροχο σε σχεση με τα προηγουμενα πολυ καλα Uncharted 2 και 3.

Αλλα μια ο οπτικος τομεας που (εν μερη και στο rise of the tomb raider)ειναι σε υψηλα επιπεδα,μια το ps4 exclusive,μια η Naughty Dog(γενικα ολα τα παραπανω μια εμπαθεια βγαζουν)και να το αποτελεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...