Προς το περιεχόμενο

Πάνω από 900 εκατομμύρια πειρατικούς συνδέσμους αφαίρεσε η Google από τη μηχανή αναζήτησης της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ποιοτητα (και μόνο) σκοτώνει την πειρατεία!

 

Όλες αυτες οι αηδιες που σκαρφίζεται η google (και η κάθε google) ειναι απλα για ανίδεους. 

 

Για να μην πω, οσο πιο απλα μπορω, οτι μας λεει ξεκάθαρα οτι "χεριάζει" τις αναζητήσεις.

 

Τεσπα. Μου πηρε αρκετο καιρο αλλα ξεφορτώθηκα ΚΑΘΕ της προιον, υπηρεσία, παραγωγο και συσχετιζομενο με αυτη προιόν!!!!

 

Αυτα απο εμενα. GOOGLE HATER κι επισημα λοιπον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλά όντως. Αλλά αν το σκεφτείς οι μέτριοι χρήστες που ξέρουν απλά τα βασικά του ίντερνετ, γκουγκλάρουν -αστείο για τους έμπειρους χρήστες- πχ "spiderman torrent download link" και πατάνε όπου να 'ναι. Δεν είναι λίγοι αυτοί που δεν έχουν καν αντίληψη του ίντερνετ και χρησιμοποιούν το google σαν μοναδικό μεσάζοντα αντί απλά να μπούνε σε ένα τορρεντάδικο απευθείας.

 

Επομένως με την κίνηση αυτή, κατ' εμέ, αποκλείει μια σημαντική μερίδα (ο Θεός να τους κάνει) πειρατών.

Σιγά βρε χακεράδες όλοι που ξαφνικά μου γίνατε και ''έμπειροι''...(Ο Θεός να σας κάνει..) πειρατές.Ο γούγλης ξέρει μέχρι και πότε πάτε για κατούρημα,λες και ξεχάσατε όλοι όταν πατάγατε το '' spiderman D/L link'' για να βρείτε κάτι μέχρι κάποιος να σας ανοίξει τα μάτια.Ακομα και αυτά τα αρχικά σας ψαξίματα πήρε υπόψιν του.Μου αρέσει που κάποιοι ρωτάνε κιόλας αν υπάρχουν άνθρωποι που ψάχνουν ακόμα στο γούγλη για πειρατεία,λες και αυτοί βγήκαν απο ιντερνετική παρθενογέννεση!!Α ρε αστείε νεόέλληνα με τον χαβά σου χαχαχαχαχα.Φυσικά η παράθεση δεν αναφέρεται  σε σένα,απλά ήταν σαν παράδειγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έι ψιτ google υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια (duckduckgo).

Άντε γιατί πολύ αλαζονικό αέρα έχεις πάρει μου φαίνεται κυρία γκούγκλ και αυτό δεν είναι καλό να το κοιτάξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αναμφισβήτητα εκπληκτικός αυτός αριθμός αντιπροσωπεύει αύξηση σχεδόν 100% σε σύγκριση με πέρυσι.

Αυτό πως προκύπτει ακριβώς; Αν πέρσι τα λινκ ήταν 558 εκ. και φέτος 914 εκ όπως φαίνεται και στην εικόνα, τότε η αύξηση είναι κάπου 63,8%. Ακόμη και από το "σχεδόν" 100% έχει μεγάλη διαφορά. Εκτός αν τα νούμερα στην εικόνα είναι τυχαία, τότε πάω πάσο, όπως και να έχει όμως και πάλι είναι μεγάλα τα ποσά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...