Προς το περιεχόμενο

Μπλοκαρισμένος λογαριασμός adsense


electr0n

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είχα adsense λογαριασμο στο ονομα μου και μερικα blogs που εβαζα τις διαφημισεις εκει αλλα μου ηρθε ενα email οτι ο λογαριασμος απενεργοποιειται για invalid click activity χωρις να εχω κανει κατι, τους στελνω email για ξαναενεργοποιηση αλλα τιποτα, βλεπω στο ιντερνετ οτι αν μπαναριστει ο λογαριασμος δεν επανερχεται ισοβια τι μπορω να κανω σαν λύση εναλλακτικη?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο έχω διαβάσει στο forum πας σε άλλους παρόχους διαφημίσεων μιας και είναι λίγα αυτά που μπορείς να κάνεις, άντε να αποδείξεις πως δεν το έκανες εσύ δηλαδή…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου στο ιντερνετ διαβασα οτι μπορεις να κανεις adsense λογαριασμο σε ονομα συγγενικου σου προσωπου και να χρησιμοποιεις αυτο εμμεσα πιστευετε οτι αυτο ειναι εφικτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να χρησιμοποιω το λογαριασμο αυτο του adsense του συγγενικου προσωπου και να βαλω στην πληρωμη τον δικο μου λογαριασμο στο ονομα μου ή θα φαω ban παλι? στον παλιο λογαριασμο adsense ειχα επιλογη για check και δεν ειχα βαλει λογαριασμο τραπεζας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν στελνουν πια τσεκ αποσο ξερω. μονο καταθεση σε τραπεζα.

οποτε αμα εισαι banned δε θα μπορεις να δωσεις τον δικο σου λογαριασμο.

γιαυτο και λεμε οτι θα πρεπει να εχεις εμπιστοσυνη στο ατομο με τα στοιχεια του οποιου θα κανεις νεο adsense

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω λογαριασμο τραπεζικο που εχει πρωτο ιδιοκτητη το συγγενικο μου προσωπο αλλα και συνδικαιουχο εμενα υπαρχει περιπτωση παλι να φαει ban ο λογαριασμος adsense? και βασικα οταν υπαρχουν περισσοτεροι απο ενας δικαιουχοι στον τραπεζικο λογαριασμο τι βαζω στο account holder πεδιο στο adsense? τον πρωτο ιδιοκτητη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να κάνεις πλέον να βάλεις plugin για antispam στις σελιδες σου. Εαν βγάζεις κάποιο σεβαστο ποσό θα μπορούσες να πας κα ισε επι πληρωμη Plugin που έχουν και black list με ip που μπλοκάρονται αυτόματα απο την σελιδα πριν προλάβουν να την δούν ;)

Εαν θελεις info pm me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βαλω λογαριασμο τραπεζικο που εχει πρωτο ιδιοκτητη το συγγενικο μου προσωπο αλλα και συνδικαιουχο εμενα υπαρχει περιπτωση παλι να φαει ban ο λογαριασμος adsense? και βασικα οταν υπαρχουν περισσοτεροι απο ενας δικαιουχοι στον τραπεζικο λογαριασμο τι βαζω στο account holder πεδιο στο adsense? τον πρωτο ιδιοκτητη?

 

Ρε μάστορα, αν βάλεις το δικό σου όνομα στο adsense θα φας άκυρο. Αφού σε έχουν μπανάρει. Άρα η μόνη λύση είναι να βάλεις το όνομα κάποιου τρίτου και ο λογαριασμός να είναι στο όνομα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα σκεφτομαι οτι αν βαλω τον μπαμπα μου για παραδειγμα να κανει λογαριασμο adsense που ειναι συνταξιουχος και εχει καποιο μικρο εισοδημα απο τις διαφημισεις adsense τοτε δε θα υπαρχει προβλημα στην φορολογική δηλωση που θα κανει μιας και ειναι συνταξιουχος ή μπορει να τα δηλώνει και αυτα σαν εξτρα εισοδημα οπως απο ενοικιαση ακινητων χωρίς να υπάρχει επίπτωση στην συνταξη του? ξερει κανεις τι παιζει με τη δηλωση των κερδων απο adsense σε εφορια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι παίζει και με τη δήλωση εσόδων από οποιαδήποτε άλλη πηγή. Αν είναι λίγα τα κάνεις γαργάρα γιατί δεν συμφέρει, κι αν είναι πολλά κάνεις έναρξη επαγγέλματος, που σημαίνει ΟΑΕΕ, εφορίες, κέρατα και βοήθεια μας. Αν ας πούμε είχες εταιρία θα μπορούσες να έβαζες στο adsense τα στοιχεία της επιχείρησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο έχω διαβάσει στο forum πας σε άλλους παρόχους διαφημίσεων μιας και είναι λίγα αυτά που μπορείς να κάνεις, άντε να αποδείξεις πως δεν το έκανες εσύ δηλαδή…

Καλησπέρα φίλε.Μήπως ξέρεις ποιοι είναι οι άλλοι πάροχοι διαφημήσεων? Γιατί ψάχνω στο google αλλά δεν βρίσκω κάτι ...

Ότι και να κάνεις πλέον να βάλεις plugin για antispam στις σελιδες σου. Εαν βγάζεις κάποιο σεβαστο ποσό θα μπορούσες να πας κα ισε επι πληρωμη Plugin που έχουν και black list με ip που μπλοκάρονται αυτόματα απο την σελιδα πριν προλάβουν να την δούν ;)

Εαν θελεις info pm me...

Επίσης θα με ενδιέφερε και μένα αυτό το plugin ,αν μπορείς στείλε μου και μένα pm,ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, για τις διαφημησιες προτείνω να φτιάξεις ένα θέμα σχετικό η να ψάξεις το Google γιατί προσωπικά δεν έχω εμπειρία. Για το plugin εξαρτάται το cms που έχεις και το επίπεδο προστασίας που θέλεις να υλοποιήσεις ;) ότι θέλεις στείλε μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα σκεφτομαι οτι αν βαλω τον μπαμπα μου για παραδειγμα να κανει λογαριασμο adsense που ειναι συνταξιουχος και εχει καποιο μικρο εισοδημα απο τις διαφημισεις adsense τοτε δε θα υπαρχει προβλημα στην φορολογική δηλωση που θα κανει μιας και ειναι συνταξιουχος ή μπορει να τα δηλώνει και αυτα σαν εξτρα εισοδημα οπως απο ενοικιαση ακινητων χωρίς να υπάρχει επίπτωση στην συνταξη του? ξερει κανεις τι παιζει με τη δηλωση των κερδων απο adsense σε εφορια?

 

ρωτα λογιστη. δεν παιζουμε με τη συνταξη του μπαμπα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δοκίμασε το adnow.com

 

δίνει δυνατότητα ανάληψης με Paypal.

 

εκεί που στο Adsense βγάζω με το ζόρι 1 ευρώ/μερα, στο adnow βγάζω 3-4 ευρώ.

 

πρόσεχε όμως. μην βάλεις ερωτικές διαφημίσεις του adnow αν τρέχεις adsense στην ίδια σελίδα. εγώ έχω μια Nich σελίδα.

 

δεν είναι και πολύ αξιόπιστο το adnow αλλά αν δεν κάνεις μλκιες (cheats) και δεν βγάζεις τρελά ποσά, θα είσαι οκευ! αν όμως το παίξεις μάγκας και αρχίζεις βγάζεις 1000 ευρώ το μήνα, έχεις φάει μπαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...