Προς το περιεχόμενο

καταλαβαινεις οτι μεγαλωσες οταν...


giorgolavos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 τα πιπίνια γουστάρεις θείους να το ξέρεις.

 

Εκεί αλλάζει το πράμα.. αν μιλάμε για πιπινάκια κι εγώ θα τη θεωρούσα σεξουαλικό υπονοούμενο την προσφώνηση θείο/μπάρμπα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκεί αλλάζει το πράμα.. αν μιλάμε για πιπινάκια κι εγώ θα τη θεωρούσα σεξουαλικό υπονοούμενο την προσφώνηση θείο/μπάρμπα

Τρελαίνονται ειδικά αν έχεις παιδί, σκύλο γάτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ορεινές περιοχές:

 

Όταν χιονίζει και βλέπεις τα παιδάκια να παίζουν χιονοπόλεμο και λες "ας μαζέψουν λίγο χιόνι κι από το δικό μου αυτοκίνητο" γιατί αλλιώς πρέπει να το μαζέψεις μόνος σου το πρωί για να πας στη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον poulino. Έχουμε μια τάση να βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε, με το ζόρι να γίνουμε μεγάλοι! Το βλέπω σε πολύ κόσμο, ειδικά άτομα εκεί γύρω στα 25 (και ακόμα πιο πολύ εκεί γύρω στα 30) να λένε μεγαλώσαμε και το λένε και με μια ανακούφιση θα έλεγα, λες και είναι κάτι υποχρεωτικό και πιάσανε το στόχο!

 

Εγώ πάω για 36, δε νιώθω ότι μεγάλωσα. Νιώθω ότι τώρα ξεκινάω σε πολλούς τομείς.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον poulino. Έχουμε μια τάση να βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε, με το ζόρι να γίνουμε μεγάλοι! Το βλέπω σε πολύ κόσμο, ειδικά άτομα εκεί γύρω στα 25 (και ακόμα πιο πολύ εκεί γύρω στα 30) να λένε μεγαλώσαμε και το λένε και με μια ανακούφιση θα έλεγα, λες και είναι κάτι υποχρεωτικό και πιάσανε το στόχο!

 

Εγώ πάω για 36, δε νιώθω ότι μεγάλωσα. Νιώθω ότι τώρα ξεκινάω σε πολλούς τομείς.

 

 

Κοίταξε εγώ σε λίγους μήνες πατάω τα πρώτα άντα...από τα 28 μέχρι και σήμερα προετοιμάζομαι ψυχολογικά και σωματικά για να τα υποδεχτώ.. :P  Το καλό είναι πως έχω κάνει αλλαγές στον εαυτό μου προς το καλύτερο :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν ανάμεσα από το ξεφάντωμα έξω και μια ήρεμη βραδιά μέσα σπίτι με χαλαρή μουσική ή ταινία προτιμάς το δεύτερο.σε μόνιμη βάση

 

 

Για ποιο λόγο να νιώθει κάποιος μεγάλος με αυτό; -_-

Προσωπικά πάντα θα το προτιμώ και δεν με λες μεγάλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να αρχίσετε να λαμβάνετε emails απο το γιατρό σας, τον οδοντίατρο, το φυσιοθεραπευτή σας, τη δασκάλα γιόγκα να σας πει για τα νέα μαθήματα για τη μέση, το σχολείο των παιδιών, να γράφετε κρυφά στο ινσομνια, να θέλετε να διαολοστείλετε τον παπάρα του διπλανού γραφείου αλλά δεν το κάνετε για να μη χαλάσετε την εικόνα σας, να αγοράζετε αεροπορικά εισιτήρια και να βάζετε ως αριθμό ατόμων 3 ή 4, να βγαίνετε για πάρτυ και στα 5 κοκταιηλς, στα 2-3 ποτήρια σαμπάνια και στα ν σφηνάκια να σταματάτε απο μόνο σας, διότι ήπιατε αρκετά. Να πετάτε τα σκουπίδια πριν μυρίσουν, να σκέφτεστε να πάτε ένα ταξιδάκι, αλλά που να τρέχουμε στη ν Ζηλανδία, Αχ και να κάναμε λίγο κάητ σερφ, στο καθαριστήριο να σας ξέρουν με το μικρό, η κυρία που καθαρίζει το σπίτι να σας ρωτάει αν θα αγοράσετε μεγαλύτερο, η επαγγελματική σας επιτυχία να μετράται σε %αύξησης και άλλες τέτοιες παπαριες.

 

Βασικά το πρόβλημα δεν ειναι ότι κάποιος μεγαλώνει, ειναι πως δεν έχει 24 την ημέρα ελεύθερες να μαλακιστει με ότι του αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγω πιστευω πως ειναι στον ανθρωπο. Ο αδερφος μου ειναι 49, εχει τρια παιδια και μια χαρα ηταν για σερφ τις προαλλες με τους φιλους του ξερωγω. Και γενικα, μοιραζει χρονο με την οικογενεια κλπ, αλλα ξεκλεβει και χρονο για τη φαση του.

 

Προσωπικα ειχα σκαλωσει τις προαλλες οταν ο φιλος ενος μικρου μου ξαδερφου εκει που κατι τους ελεγα για ενα κινητο και γουσταρα, συνειδητοποιω πως μου απευθυνει το λογο στον πληθυντικο. Το χειροτερο ηταν πως οταν του ειπα να μη μου μιλαει στον πληθυντικο, δυσκολευοταν να το κανει. Φαση ειμαι ενα βημα πριν καταντησω να ειμαι ο θειος που στα τραπεζια καθεταιι με τη νεολαια  :fear:  :fear:

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πιστευω πως ειναι στον ανθρωπο. Ο αδερφος μου ειναι 49, εχει τρια παιδια και μια χαρα ηταν για σερφ τις προαλλες με τους φιλους του ξερωγω. Και γενικα, μοιραζει χρονο με την οικογενεια κλπ, αλλα ξεκλεβει και χρονο για τη φαση του.

 

Προσωπικα ειχα σκαλωσει τις προαλλες οταν ο φιλος ενος μικρου μου ξαδερφου εκει που κατι τους ελεγα για ενα κινητο και γουσταρα, συνειδητοποιω πως μου απευθυνει το λογο στον πληθυντικο. Το χειροτερο ηταν πως οταν του ειπα να μη μου μιλαει στον πληθυντικο, δυσκολευοταν να το κανει. Φαση ειμαι ενα βημα πριν καταντησω να ειμαι ο θειος που στα τραπεζια καθεταιι με τη νεολαια :fear: :fear:

Νταξει κ ο Μητσοτάκης στα 97 έχει ζωή αλλά κ χρήμα, άρα πιθανόν το χρήμα σε κόβει ( όχι εσένα γενικώς το θέτω).

 

Όσο για το θείος είναι καλό. . Θα φας καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον poulino. Έχουμε μια τάση να βιαζόμαστε να μεγαλώσουμε, με το ζόρι να γίνουμε μεγάλοι! Το βλέπω σε πολύ κόσμο, ειδικά άτομα εκεί γύρω στα 25 (και ακόμα πιο πολύ εκεί γύρω στα 30) να λένε μεγαλώσαμε και το λένε και με μια ανακούφιση θα έλεγα, λες και είναι κάτι υποχρεωτικό και πιάσανε το στόχο!

 

Εγώ πάω για 36, δε νιώθω ότι μεγάλωσα. Νιώθω ότι τώρα ξεκινάω σε πολλούς τομείς.

Εγώ με πόνο καρδιάς λέω ότι είμαι 25 όταν με ρωτούν, για ποια ανακούφιση μιλάς;  :mellow: Προσπαθώ να πείσω τα παιδιά που κάνουμε μάθημα να μου μιλάνε στον ενικό μπας και νιώσω λίγο καλύτερα, χαχα. Τον προηγούμενο μήνα κάθισα πάλι σε θρανίο και ένιωσα εξαιρετικά.

 

Και ναι, καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν η "δασκάλα" σου είναι σε ηλικία που δεν σου πάει καρδιά να μιλήσεις στον πληθυντικό. Ή όταν οι γονείς σου σου δίνουν χρήματα γιατί δεν σου πήραν δώρο την πρωτοχρονιά και νιώθεις παράξενα να τα πάρεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με πόνο καρδιάς λέω ότι είμαι 25 όταν με ρωτούν, για ποια ανακούφιση μιλάς;  :mellow: Προσπαθώ να πείσω τα παιδιά που κάνουμε μάθημα να μου μιλάνε στον ενικό μπας και νιώσω λίγο καλύτερα, χαχα. Τον προηγούμενο μήνα κάθισα πάλι σε θρανίο και ένιωσα εξαιρετικά.

 

Και ναι, καταλαβαίνεις ότι μεγάλωσες όταν η "δασκάλα" σου είναι σε ηλικία που δεν σου πάει καρδιά να μιλήσεις στον πληθυντικό. Ή όταν οι γονείς σου σου δίνουν χρήματα γιατί δεν σου πήραν δώρο την πρωτοχρονιά και νιώθεις παράξενα να τα πάρεις. 

Ίσως το ανακούφιση δεν ήταν σωστή λέξη. Εννοώ αυτό που έγραψα πριν, βλέπω μια βιασύνη να θεωρηθούμε μεγαλύτεροι από ότι είμαστε. Στα 26-27 πχ λένε πολλοί μεγαλώσαμε, κοντεύουμε τα 30. Δεν ξέρω, εμένα μου κάνει εντύπωση όλο αυτό, δεν βρίσκω το λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στα 35 περνιεμαι ανετα για 23-25.

 

Να συμπληρώσω στο θεμα οτι πλεον τα παλια μελη συζητουν πια για συνταξεις και προβλήματα υγειας που σχετίζονται με το γηρας.

 

Ενα θεμα να προκυψει για ανεμοβλογια, θαφτηκε απευθειας στην 3η - 4η σελιδα.

 

Και οι γερο-mods γινονται ολο και πιο δυστροποι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...