Προς το περιεχόμενο

Η Samsung SDI θα κατασκευάσει και τις μπαταρίες για το Galaxy S8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung αναμένεται σύντομα να δημοσιεύσει την έκθεση της για το Galaxy Note7, αλλά σύμφωνα με πηγές που προέρχονται από το εσωτερικό της εταιρείας, το πρόβλημα δεν εντοπίστηκε στη μπαταρία του, που κατασκευάστηκε από την Samsung SDI.

Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες και φήμες, οι μπαταρίες για τις συσκευές της εταιρείας που θα κυκλοφορήσουν το 2017, όπως είναι για παράδειγμα η νέα σειρά Galaxy A, δεν κατασκευάστηκαν από τις εταιρείες LG ή TDK, αλλά από την θυγατρική της Samsung Electronics, Samsung SDI. Όπως αναφέραμε, οι πρώτες συσκευές μετά το φιάσκο με το Galaxy Note7 που θα κυκλοφορήσουν το 2017 και διαθέτουν μπαταρίες της Samsung SDI είναι τα μοντέλα της σειράς Galaxy A (2017). Τα συγκεκριμένα κινητά θα ξεκινήσουν σύντομα να πωλούνται πρώτα στην Ρωσία και στην Μαλαισία.

 

Ένας αξιωματούχος της Samsung δήλωσε πρόσφατα: “Μία μεγάλης χωρητικότητας μπαταρία της SDI είναι εγκατεστημένη στο Galaxy A 2017. Δεν πρόκειται να αποτελέσει τον μοναδικό προμηθευτή αλλά θα είναι ο προμηθευτής μπαταριών για τις περισσότερες συσκευές”.

 

Σε σχετική ανακοίνωση, η Samsung SDI έκανε γνωστό ότι θα προμηθεύσει με μπαταρίες την επόμενης γενιάς ναυαρχίδα της εταιρείας, Galaxy S8. Προφανώς, η Samsung είναι αισιόδοξη ότι έχει εντοπίσει και έχει δώσει λύση στο πρόβλημα που υπήρχε, αλλιώς δεν θα ρίσκαρε να συμβεί κάτι παρόμοιο και με το άλλο της κορυφαίο smartphone.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω το καναν πολυ λεπτο και δεν αφησαν χωρο στη μπαταρια να παρει τις διαστασεις τις(φουσκωνει λιγο μετα απο καιρο).Δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν αυτο βεβαια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι θα υπάρξουν προβλήματα και παράπονα για το S8, πχ θα βγει είδηση "S8 δεν έχει μεγάλες πωλήσεις λόγω έλλειψης jack"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι θα υπάρξουν προβλήματα και παράπονα για το S8, πχ θα βγει είδηση "S8 δεν έχει μεγάλες πωλήσεις λόγω έλλειψης jack"

Εγω για την τιμή του διάβασα διάφορα, οτι θα ειναι αρκετά πιο ακριβό απο το s7. Ξεφεύγουμε ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο θεός να βάλει το χέρι του

 

Πληροφoρίες λένε ότι άμα το σταυρώσεις και βάλεις και ματάκι δεν παθαίνει τίποτα. Δίνεις και ένα 50αρι στον παππα να στο ραντίσει με λίγο αγιασμό και είσαι gg. 

 

υγ. Πάντα φτου φτου γιατι τα πιάνει και το μάτι

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στήν συσκευασία καλού κακού ας βάλουν καί αντιπυρικα γάντια...

Πέρα από την πλάκα το s8 θα είναι πολύ δυνατό και μετά από αυτό πού έπαθαν θα το προσέξουν διπλ και δεν έχουν περιθώριο για άλλο λάθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολύ πολύ να αλλάξει κατεύθυνση η S και να φτιάχνει ωραία gadget για τον James Bond...πάει ο κακός να δεί το ιστορικό κλήσεων και ΒΟΟΟΜ !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

... και εδώ είναι το σημείο που αναρωτιέσαι: "ο άλλος προμηθευτής ποιος θα είναι;" Το πρόβλημα πάντα υπήρξε στον "άλλο"...

Μα δεν είναι το πρόβλημα οι μπαταρίες τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν είναι το πρόβλημα οι μπαταρίες τελικά.

Έβγαλαν επίσημο πόρισμα για το τι έφταιξε τελικά; Αν ναι πες μου γιατί δεν έτυχε να διαβάσω κάτι. Δεν το γράφω ειρωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...