Προς το περιεχόμενο

Μεταφορα λυμενης μηχανης με επιβατηγο αυτ/το. Επιτρεπεται?


BaggsR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

BaggsR δεν είναι έτσι όπως τα λες, διαγραφή δεν μπορούν να κάνουν από μόνοι τους.

 

Χαιρομαι που ηταν μεμονωμενο το γεγονος.

 

Αλλα δεν παυει οντως να μου συνεβη και το θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι αν δεν επεμενα πως θελω να κανω προσωρινη καταθεση πινακιδας θα μου την διεγραφαν την αδεια.

 

Μαλλον ειχα πεσει σε υπαλληλους που δε γουσταραν και πολυ τη δουλεια τους, τι να πω?

 

Συνεβη παντως, δεν τα βγαζω απ'το μυαλο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που ηταν μεμονωμενο το γεγονος.

 

Αλλα δεν παυει οντως να μου συνεβη και το θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι αν δεν επεμενα πως θελω να κανω προσωρινη καταθεση πινακιδας θα μου την διεγραφαν την αδεια.

 

Μαλλον ειχα πεσει σε υπαλληλους που δε γουσταραν και πολυ τη δουλεια τους, τι να πω?

 

Συνεβη παντως, δεν τα βγαζω απ'το μυαλο μου.

 

Μα δεν αμφισβητώ το ότι σου συνέβη, αμφισβητώ την εγκυρότητα αυτών που σου είπαν.

 

Καταρχήν άλλο έντυπο συμπληρώνεις για προσωρινή ακινησία, και άλλο για οριστική διαγραφή. Το έντυπο για προσωρινή ακινησία συμπληρώνεται εις διπλούν, το ένα μένει στον φάκελο του αυτοκινήτου και το άλλο το κρατάς εσύ για να μπορέσεις να κάνεις άρση ακινησίας όποτε θελήσεις.

 

Επίσης κατάθεση πινακίδων και άδειας κυκλοφορίας για προσωρινή ακινησία κάνεις στην εφορία, ενώ για οριστική διαγραφή τα καταθέτεις στο υπουργείο(μηχανολογικό).

 

Επίσης για να γίνει οριστική διαγραφή στο υπουργείο πρέπει πρώτα να έχεις εφοδιαστεί από την εφορία με βεβαίωση πληρωμής τελών κυκλοφορίας για ΟΛΑ τα χρόνια που κυκλοφόρησε, και το κυριότερο πρέπει να έχεις βεβαίωση από διαλυτήριο ότι έχουν παραλάβει το όχημα σου για ανακύκλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εύλογη ερώτηση:

 

Έχω ένα χρέπι 25ετίας που πάει για διάλυση.

Πριν από 12 χρόνια είχα παραδώσει τις πινακίδες για 5 χρόνια (δεν το κυκλοφορούσα).

Για να το "στείλω", πρέπει να πληρώσω αυτά τα τέλη;

 

Έχει καμία λογική αυτό το πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύλογη ερώτηση:

 

Έχω ένα χρέπι 25ετίας που πάει για διάλυση.

Πριν από 12 χρόνια είχα παραδώσει τις πινακίδες για 5 χρόνια (δεν το κυκλοφορούσα).

Για να το "στείλω", πρέπει να πληρώσω αυτά τα τέλη;

 

Έχει καμία λογική αυτό το πράγμα;

 

Όχι δεν πρέπει να τα πληρώσεις, και όχι δεν έχει λογική :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...