Προς το περιεχόμενο

Αθλητικό υπόδημα για τρέξιμο


tonkpils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Είναι και στον άνθρωπο.

Εδώ υπάρχουν και πολλοί που τρέχουν ξυπόλητοι ή σχεδόν ξυπόλητοι...

Με κάτι περίεργα παπούτσια που πιάνουν κάθε δάχτυλο.

δεν ειναι τυχαιο αυτο που λενε καλυτερα ξυπόλητος απο το να φορας κακα/φθαρμενα παπουτσια. (δεν ειμαι υπερ του Barefoot για συστηματικη προπονηση μια στο τοσο οκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χρονιά τρέχω με diadora, admiral, lotto κτλ μια χαρά είναι δεν είχα ποτέ πρόβλημά ούτε έχω αποκτήσει ... μην νομίζετε όσοι αγοράζετε παπούτσια των 60-80€ παίρνετε πολύ ανώτερη ποιότητά ... άπλα πληρώνετε το όνομά

 

Τα προηγούμενα που είχα, κάτι Reebok Yourflex των 40 ευρώ, μετά την δεύτερη συνεχόμενη μέρα τρεξίματος μου πονούσε το δεξιό ισχίο.  Τώρα τα έχω μόνο για καθημερινή χρήση κ φραπεδιές. Κάτι άλλα Admiral του 20ρικου που τα πηρα για την δουλειά (διανομη φυλλαδίων) σε 2 μήνες μόνο προβλήματα μου δημιουργούσαν στα πόδια.

 

Μετά όμως όταν αγόρασα τα Nike της φωτογραφίας (58 ευρω μισοτιμής) ) τα πράγματα άλλαξαν. Δεν ξαναπόνεσαν τα πόδια ή το ισχίο! Η εφαρμογη τους δε κ η αίσθηση στα πόδια μου άψογη. Α

 

Ο λόγος που αναγκάζομαι να πάρω καινούργια είναι το φθάρσιμο που έχει γίνει στο δεξιό παπούτσι όπως φαίνεται στην φωτογραφία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Sry για το μίνι ξεθαψιμο. Εγώ πήρα αυτά.

 

http://www.runningwarehouse.com/Under_Armour_Charged_Bandit_2/descpage-UACB2M1.html

 

(60 ευρώ)

 

Λένε τίποτα? Για διάδρομο πιο πολυ, και χαλαρή καθημερινή φάση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά μετά από πολύ ψάξιμο κ συγκρίσεις κατέληξα σε αυτά τα Saucony Cohesion 9.

 

Σήμερα τα παρέλαβα, κατά τις 4 σήμερα θα βγω να τα δοκιμάσω.

 

Πάντως, έτσι όπως τα είδα, με ελαφρώς ξεκολημένες άκρες του σήματος κ τον κάτω πάτο με έχουν αφήσει καπως σκεπτικό. Θα ξυλοθούν σε κάνα μήνα?

 

Μέσα στο σπίτι που τα δοκίμασα κ έτρεξα ελαφρώς (10 μέτρα μήκος) έχουν μαλακό πάτημα κ ελαφρώς πίσω στον αχίλλειο τένοντα το παπαούτσι μπαινοβγαίνει ελαφρώς, ίσως επειδή πήρα 44 αντι 43 που φοράω παρόλο που το πόδι μου μέσα χωράει ίσα ίσα.

 

EDIT: Τιμή 52 ευρώ.

post-225040-0-73589400-1485519285_thumb.jpg

post-225040-0-59202800-1485519395_thumb.jpg

post-225040-0-06081600-1485519412_thumb.jpg

post-225040-0-28064000-1485519440_thumb.jpg

post-225040-0-13233900-1485519455_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...