Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστής μέχρι 350-400 ευρω


desperados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Ποσό που διαθέτω : 350 ευρώ (το πολύ 400 ευρώ)

 

Χρήση υπολογιστή : Προγραμματισμος, photoshop, παρα πολυ ελαφρυ gaming (παιχνιδια απο τελη του 90'), πλοηγηση στο ιντερνετ.

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιω: photoshop, pinnacle studio

 

Δεν χρειαζομαι οθονη, πληκτρολογιο, ποντικι κτλ

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκομαι: Αθηνα

 

Τα κομματια πρεπει να ειναι απο ενα καταστημα.

 

Επιθυμω το συστημα να συναρμολογηθει στο καταστημα (προαιρετικο).

 

Δεν επιθυμω καποιο συγκεκριμενο λειτουργικο συστημα.

 

Δεν εχω parts απο παλιο υπολογιστη

 

Ευχαριστω για την βοηθεια εκ των πρωτερων και καλη χρονια!

Επεξ/σία από desperados
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μητρική +4 ευρώ εγώ θα πήγαινα προς τα εδώ για την ψύξη στα vrm: https://www.skroutz.gr/s/7831498/Asrock-H110M-HDV.html και τροφοδοτικό +7 ευρώ εδώ για το 80+ Bronze: https://www.skroutz.gr/s/9637354/XFX-P1-400B-XTFR.html εύκολα θα σηκώσει το σύστημα ακόμη και αν βάλεις και 1060 κάρτα γραφικών...(αρκεί να κάνεις υπομονή για τις 4-10 μέρες παράδοση του τροφοδοτικού). Αν μπορούσες να κάνεις και μια μικρή υπέρβαση για 8gb ram θα σε βοηθούσε πιστεύω στο photoshop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενε λιγο φιλε μου μιας και ανακοινωθηκαν και πεντιουμ με δυναμη ιση με τον i3 στα 65 δολαρια για να βαλεις αλλα 4 γιγα ραμ επανω στο ιδιο μπατζετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!

 

Περιμενε λιγο φιλε μου μιας και ανακοινωθηκαν και πεντιουμ με δυναμη ιση με τον i3 στα 65 δολαρια για να βαλεις αλλα 4 γιγα ραμ επανω στο ιδιο μπατζετ

Μηπως ξερεις ποτε θα κυκλοφορησουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως ξερεις ποτε θα κυκλοφορησουν;

Κάποιοι ι5, ι7 έχουν άρχισαν να εμφανίζονται στην ελληνική αγορά (προς το παρόν σε eshop, ΠΛΑΙΣΙΟ). Οπότε λογικά τις επόμενες μέρες, ίσως βγουν και τα υπόλοιπα μοντέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπε ο απο πανω ! Περιμενε λιγο γιατι αυτη τη χρονικη περιοδο ειναι περιεργα τα πραγματα στα pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να έχει Ryzen από την αρχή σε επίπεδα τιμών i3; Ρωτάω γιατί αν είναι να περιμένει από Σεπτέμβριο...φαντάζομαι στην αρχή τα μεγάλα μοντέλα δεν θα βγάλει; Γενικά δύσκολη εποχή για σύστημα...και εγώ στο περίμενε είμαι... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ryzen δεν εχουμε ακομα τιμες και επιδοσεις περα απο καποια benchmark τα οποια ακομα δεν δινουν την σιγουρια οπως και τα σοκετ που δεν εχουμε πληροφοριες ! Φαινεται πολλα υποσχομενη γενια , αν ισχυουν οι φημες και εχουν καλη τιμολογηση !Βεβαια απεχουμε 2 μηνες τουλαχιστον απο τον ερχομο τους στην αγορα αν δεν κανω λαθος, ενω οι kabylake εχουν κυκλοφορησει! Θεωρω πως αν ειναι καποιος σε αναγκη να χτισει συστημα και μπορει να περιμενει κανα μηνα θα ηταν καλα ! Ακομα καλητερα αν περιμενε και την σειρα της amd! Αλλα αυτη τη στιγμη αυτο θα προτεινα ! Επισης στην αρχη ,οπως ρωτας ,οι Ryzen που εχουν ανακοινωθει, ας πουμε ,ξεκινουν απο 4c/8t και πιστευω πως θα ειναι πολυ πιο δυνατοι απο τους i3 ,αλλα δεν ξερουμε παρα πολλα. οποτε μονο αυτα μπορω να υποθεσω και να πω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...