Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ή αυτά που είναι έως 25 και είναι φοιτητές/στρατιώτες...

 

 

Όχι αυτά δεν είναι.

καλα με τις δηλώσεις του 2015 θα διαμορφωθει το επιδομα? Ημαρτον κύριε....

Θα μετρήσουν τα οικονομικά στοιχεία 6 μήνες πίσω από την μέρα που θα κάνεις αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι είναι προστατευόμενοι κι αυτοί που ανέφερα...

Αν είναι πατέρας μητέρα και γιος φοιτητής η φαντάρος τότε θα πάρουν 300 ευρώ το παιδί δεν υπολογίζεται, ενώ αν είναι αμεα παίρνουν 400 ευρώ.

 

Ο φαντάρος έχει δωρεάν φάει και στέγαση ενώ ο φοιτητής μπορεί να μπει στην εστία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ακουστε λιγο τη φαση να μου πειτε αν γνωριζετε.θεωρουμουν προστατευομενο μελος,μεχρι τα 24 απ οτι ξερω και τωρα ειμαι 24.5 και φοιτητης 7ου χρονου σε αει.Δεν μενω πια στο πατρικο μου για προσωπικους λογους.Στα χαρτια ακομη εκει φαινεται οτι κατοικω. Σε λιγες μερες θα μετακινηθω στο σπιτι φιλου.το σπιτ ειναι στο ονομα της μητερας του δεν θα φαινομαι καπου(θα ανοιξω τοπικ σε λιγο γι αυτο το ζητημα)οποτε με παιρνει να δηλωσω οτι ειμαι αστεγος και να παρω το επιδομα; σαν φοιτητης απαξ και παρελθει το 6ετος νομιζω δεν εζω δικαιωμα για εστιες,φαι κλπ ποσο μαλλον για φποτιτικο επιδομα στεγασης.Σορι για το σεντονι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ακουστε λιγο τη φαση να μου πειτε αν γνωριζετε.θεωρουμουν προστατευομενο μελος,μεχρι τα 24 απ οτι ξερω και τωρα ειμαι 24.5 και φοιτητης 7ου χρονου σε αει.Δεν μενω πια στο πατρικο μου για προσωπικους λογους.Στα χαρτια ακομη εκει φαινεται οτι κατοικω. Σε λιγες μερες θα μετακινηθω στο σπιτι φιλου.το σπιτ ειναι στο ονομα της μητερας του δεν θα φαινομαι καπου(θα ανοιξω τοπικ σε λιγο γι αυτο το ζητημα)οποτε με παιρνει να δηλωσω οτι ειμαι αστεγος και να παρω το επιδομα; σαν φοιτητης απαξ και παρελθει το 6ετος νομιζω δεν εζω δικαιωμα για εστιες,φαι κλπ ποσο μαλλον για φποτιτικο επιδομα στεγασης.Σορι για το σεντονι.

Για να θεωρηθεί κάποιος από ότι ξέρω πρέπει να πάει να το δηλώσει στην πρόνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταθεσεις λεει μεχρι 14000€. Αν ομως τα εχεις κλεισει σε προθεσμιακη μετρανε? Γιατι δεν φαινονται στο λογ/σμο σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελλάδα 2017 ...

δηλαδή αν κατάλαβα καλά ....

αν εισαι λαθραιοπροσφυγομετανάστης θά παίρνεις 400 euro κάθε μήνα ...

κ αν εισαι @αλάκας ελληνας μπατίρης  -  ανεργος κλπ  θά παίρνεις  200 euro  τόν μήνα  κ αν εγκριθεί καί αυτό γιά σένα @αλάκα τρόμπα ελληνα ? ? ? 

βλέπω κάποιον ρατσισμό γιά τόν  ελληνα η  δέν ειναι ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελλάδα 2017 ...

δηλαδή αν κατάλαβα καλά ....

αν εισαι λαθραιοπροσφυγομετανάστης θά παίρνεις 400 euro κάθε μήνα ...

Αν τα λεφτά τα δίνει η Ευρωπαϊκή Ένωση ποιό είναι το πρόβλημα? Άσε που θα τα φάνε και αυτά σαν τα άλλα όπως δήλωσε ο Ντε Μεζιέρ ΥΠΕΣ Γερμανίας.

 

Στο θέμα μας, ισχύει ότι αυτό το επίδομα αφορά μόνο κατοίκους ορισμένων δήμων ή τα έχω μπερδέψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τα λεφτά τα δίνει η Ευρωπαϊκή Ένωση ποιό είναι το πρόβλημα? Άσε που θα τα φάνε και αυτά σαν τα άλλα όπως δήλωσε ο Ντε Μεζιέρ ΥΠΕΣ Γερμανίας.

 

Στο θέμα μας, ισχύει ότι αυτό το επίδομα αφορά μόνο κατοίκους ορισμένων δήμων ή τα έχω μπερδέψει

Απο σήμερα είναι για όλοι την Ελλάδα.

Και άνεργος να είσαι και και άστεγος να είσαι και με 0 ευρώ στην τράπεζα δεν το παίρνεις

Το παίρνεις αρκεί να μην είσαι φιλοξενούμενος, εγώ πχ το δικαιούμαι.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...