Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν έβαζαν πιο "χαλαρά" κριτήρια δεν θα έφταναν τα λεφτά..

Μα αυτο εννοω οτι οσοι περασαν εβαζαν κριτηρια που ωφελουσαν κατα 80% αλλοδαπους.

Υπερβολικη φορολογια(και μειωση μισθων και συνταξεων) σε αυτους που εχουν εισοδηματα σε σημειο τραγικο και απο την αλλη επιδοματα που οι μισοι αν γινοταν πραγματικος ελεγχος δεν θα το επαιρναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το 80% των ελληνων εχει ακινητο....συνεχισε...!

 

Το 80% των αλλοδαπων σου ταιζαν το ασφαλιστικο συστημα και στο τελος της μερας δεν θα λαβουν και κατι πολλοι απο αυτους...  Γενικά αυτο που δεν θες να καταλαβεις, ειναι οτι αυτα γενικως τα επιχειρηματα στερουνται σοβαροτητας. Καποιος είναι ή δεν ειναι πολιτης αυτης της χώρας. Απο την στιγμή που ειναι θα λάβει αυτα που προβλεπονται.

Αν δεν υπηρχαν οι αλλοδαποι θα σου εφταιγαν οι άνεργοι. Αν δεν υπηρχαν οι ανεργοι θα σου εφταιγαν οι δημοσιοι υπαλληλοι κλπ κλπ... Αμα θες γενικα να βρισκεις να λες, ανετα μπορεις να το κανεις για ολες τις κοινωνικες ομαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην ξεφύγει το θέμα σε αλλοδαποί vs Έλληνες, έλεος. Όσοι έχουν κάποια πληροφορία που αφορά τους ωφελουμενους ας γράψουν εδώ.

 

Εγώ από χθες προσπαθώ να κάνω αίτηση και δεν μπαίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μην ξεφύγει το θέμα σε αλλοδαποί vs Έλληνες, έλεος. Όσοι έχουν κάποια πληροφορία που αφορά τους ωφελουμενους ας γράψουν εδώ.

 

Εγώ από χθες προσπαθώ να κάνω αίτηση και δεν μπαίνει..

Να προσπαθησεις μετα 12 τα μεσανυχτα.(λογικα δεςτο ποσοι να μπουν τοτε)

Να εχεις αριθμο παροχης ρευματος

ΑΜΚΑ

email

Αριθμος μητρωου ΟΑΕΔ

IBAN λογαριασμου τραπεζας

(τα περισσοτερα ειναι συμπληρωμενα απο το συστημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γνωστη μου προσπάθησε να κάνει το κεα αλλα δεν εμφανίζεται πουθενά το προστατεύομενο μελος αμεα ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνει? Προσπαθησε να πάρει τηλ σε κεπ και δεν απαντάνε.

Πρέπει να πάει στην πρόνοια του δήμου που ανήκει.

Ρε παιδιά μην ξεφύγει το θέμα σε αλλοδαποί vs Έλληνες, έλεος. Όσοι έχουν κάποια πληροφορία που αφορά τους ωφελουμενους ας γράψουν εδώ.

 

Εγώ από χθες προσπαθώ να κάνω αίτηση και δεν μπαίνει..

Έχει πρόβλημα το σύστημα και στο δήμο ή το κεπ να πας πάλι δεν μπορούν να σου κάνουν την αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα το 70% με 80% που θα το παρουν θαναι αλλοδαποι.

(βεβαια και τους εκατονταδες που διοριζουν στον ευρυτερο δημοσιο τομεα...!).

Έτσι και σου ερχόταν αράπης από την εφορία ή το ΣΔΟΕ για έλεγχο, η φοροδιαφυγή θα είχε εξαφανιστεί ακόμα και από τα λεξικά. Άστοχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια χθες πηγα στην λογιστρια για κατι δικα μου ε λοιπον μπηκαν 10 ατομα αλλοδαποι και ρωτουσαν αν το συστημα λειτουργουσε(γιατι ειχε πεσει)σχετικα με το επιδομα.Λογικα το 70% με 80% που θα το παρουν θαναι αλλοδαποι.

 

Δηλαδη μονο 20% με 30% είναι οι φτωχοι ελληνες?

Αρα δεν ειναι και τοσο ασχημη η κατασταση οσο μας λενε...

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και γω να κανω την αιτηση απο το σπιτι να τελειωνω αλλα που τετοια τυχη.Στο εισοδημα μου βγαζει 1000 και ευρω,γιατι λεει οτι παιρνει το εισοδημα το 15 και το διαιρει με το δυο.Εγω ακριβως τους προηγουμενους εξι μηνες ειμουν ανεργος.Τωρα πρεπει να παω με την βεβαιωση απο τον οαεδ στα κεπ και να κανω την αιτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και γω να κανω την αιτηση απο το σπιτι να τελειωνω αλλα που τετοια τυχη.Στο εισοδημα μου βγαζει 1000 και ευρω,γιατι λεει οτι παιρνει το εισοδημα το 15 και το διαιρει με το δυο.Εγω ακριβως τους προηγουμενους εξι μηνες ειμουν ανεργος.Τωρα πρεπει να παω με την βεβαιωση απο τον οαεδ στα κεπ και να κανω την αιτηση.

Δεν είσαι ο μόνος ένα μπάχαλο είναι , και εγώ το ίδιο με το εισόδημα.

 

Στον δήμο πρέπει να πας τα κεπ δεν δέχονται δικαιολογητικα μόνο αίτηση ονλαιν κάνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα και γω να κανω την αιτηση απο το σπιτι να τελειωνω αλλα που τετοια τυχη.Στο εισοδημα μου βγαζει 1000 και ευρω,γιατι λεει οτι παιρνει το εισοδημα το 15 και το διαιρει με το δυο.Εγω ακριβως τους προηγουμενους εξι μηνες ειμουν ανεργος.Τωρα πρεπει να παω με την βεβαιωση απο τον οαεδ στα κεπ και να κανω την αιτηση.

1000 ευρω τον μηνα??

Εγω νομιζα οτι μετραει το τελευταιο εξαμηνο του 2016...η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000 ευρω τον μηνα??

Εγω νομιζα οτι μετραει το τελευταιο εξαμηνο του 2016...η οχι?

Όχι μετράει την φορολογική δήλωση του που κάναμε το καλοκαίρι και είναι το εισόδημα του 2015.

 

Εγώ φέτος έχω πάρει δύο δόσεις του επιδόματος τρίμηνης παραμονής που είναι 432 ευρώ και μου βγάζει 796 που είναι το 1/2 από την κοινοφελη εργασία που δουλεύα το 15.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη στηλη "Οικονομικά Στοιχεία- Καταθέσεις, Επενδύσεις, Ακίνητη και Κινητή περιουσία", δεξια από τους τοκους σου λεει να γραψεις τις καταθεσεις όπως εχουν δηλωθει στη τελευταια φορολογικη δηλωση. Αλλα στη φορολογικη δηλωση δεν γραφουμε καταθεσεις...

Παντως στις "Επισημανσεις" πιο κατω φροντιζει και σου βγαζει από μονο του ένα νουμερο και μαλιστα πολύ φουσκωμενο σε σχεση με αυτές που πραγματι εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Προσπαθώ να συμπληρώσω την αίτηση για τη μητέρα μου. Εμφανίζονται αυτόματα οι τόκοι αλλά όχι οι καταθέσεις.. στη φορολογική δήλωση επίσης δεν υπάρχει πουθενά πεδίο με καταθέσεις.. Πού/πώς θα τις βρω;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...