Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικο εισοδημα αλληλεγγυης


iordanis77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΚΑΝΑ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΑ ΣΤΙΣ 2/11 ΕΓΚΡΙΘΗΚΕ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗ ΠΡΟΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΚΑΡΤΑ ΕΓΩ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΕΝΑΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΣΠΙΤΙ? ΓΙΑΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΕΧΕΙ ΤΗ ΠΑΛΙΑ ΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΝΩ ΣΤΟ ΚΕΑ ΕΚΑΝΑ ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΤΗΣ ΔΙΕΘΥΝΣΗΣ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΗ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ .ΘΑ ΜΟΥ ΤΗ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΕΑ Η ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΠΑΛΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΧΕΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΕΑ ,ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΝ? ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΛΟΓΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΡΤΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, man22 είπε

ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΧΕΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ? ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑΣ ΠΟΥ ΔΗΛΩΣΑ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΕΑ ,ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗ ΚΑΡΤΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΝ? ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΩ ΛΟΓΙΚΑ ΤΕΛΟΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΠΟΤΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΡΤΑ?

Η κάρτα έρχεται στην αλληλογραφία του ΚΕΑ και έρχεται σπίτι 7-8 ημέρες πριν πληρωθείς και το ποσό υπάρχει ήδη φορτωμένο μέσα. Απλά για να την χρησιμοποιήσεις πας τράπεζα και σου δίνουν το πιν απο εκεί για να μπορείς να την χρησιμοποιείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος??? γιατι εχω διαβασει σε προηγουμενες ερωτησεις οτι τα χρηματα στη καρτα μπαινουν την ιδια μερα που μπαινουν και στο λογαριασμο,επισης εισαι σιγουρος οτι ερχεται στην αλληλογραφια που δηλωσα στο κεα και οχι στη διευθυνση που εχει η τραπεζα? τελικα ο καθενας λεει και κατι διαφορετικο και σε 2 κοινοτητες του δημουυ που ρωτησα η μια μου ειπε στη διευθυνση που εχει η τραπεζα η αλλη σε αυτη που εβαλες στο κεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 στη διευθυνση που εχει η εθνικη τραπεζα γιατι η τραπεζα θα την στειλη την καρτα, ετσι εγινε με εμενα. να πας τραπεζα να δηλωσεις που θες να στην στειλουν. τα χρηματα στη καρτα μπαινουν την ιδια μερα που μπαινουν και στο λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γινεται να τους ζητησω να περασω να την παρω απο εκει οταν εκδοθει? γιατι δεν εχω γραμματοκυβωτιο και φοβαμαι μην πεσει σε κανενως τα χερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περασα σημερα απο την εθνικη και μου ειπαν οτι δεν γινεται να περασω να τη παρω μονο να μου τη στειλουν γινεται ειπαν και μου ειπαν οτι επρεπε πριν κανω την αιτηση για το κεα να εχω  τους εχω δωσει τη νεα διευθυνση .....οτι να ναι τους την εδωσα και την εβαλαν σαν δευτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ ξέρω από το κατάστημα εθνικής που έχω, έχουμε πολλούς ρομά που δηλώνουν διεύθυνση για την κάρτα την διεύθυνση της τράπεζας και πάνε με την ταυτότητα και την παίρνουν. Το πιν της κάρτας το στέλνουν στο κινητό. Τώρα αν δεις ότι σε 15 μέρες δεν σου έχει έρθει η κάρτα, πας και ρωτάς και βλέπουν στον υπολογιστή που είναι. Κάθομαι κάθε μήνα με την ώρα στην ουρά της τράπεζας και τα βλέπω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι ακομα υπαρχει δυνατοτητα να συννενοηθω με τη τραπεζα επειδη εχω ηδη μια προπληρωμενη την cosmote prepaid μηπως θα μπορουσα να χρησιμοποιω αυτην ? η πρεπει να βγει αποκλειστικα μια νεα συγκεκριμενη προπληρωμενη για το κεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, man22 είπε

να ρωτησω κατι ακομα υπαρχει δυνατοτητα να συννενοηθω με τη τραπεζα επειδη εχω ηδη μια προπληρωμενη την cosmote prepaid μηπως θα μπορουσα να χρησιμοποιω αυτην ? η πρεπει να βγει αποκλειστικα μια νεα συγκεκριμενη προπληρωμενη για το κεα?

Οχι υπαρχει ειδική προπληρωμενη σε πλαστικη μορφη, που χρησιμοποιήται αποκλειστικα απο το κεα.

100Ευρω μπαινουν στον τραπεζικο λογαριασμο σου, και συνηθως μετα απο λιγες ωρες αλλα 100ευρω φορτώνονται στην προπληρωμένη καρτα.
Αυτο το λεω για να μην αγχωνεται ο κοσμος οταν βλεπουν οτι μπηκαν τα λεφτα στο λογαρισμό, αλλα οχι στην προπληρωμένη ταυτοχρόνως.

Επεξ/σία από ORB30
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σε ρωτησω κατι μηπως ξερεις ποσες μερες κανει να εκδωθει εκκαθαριστικος λογαρισμος  της δεη? η καταμετρηση εγινε σημερα αλλα εγω 7 νοεμρβιου μπηκα στο κοινωνικο τιμολογιο ,και δεν μπορω να καταλαβω αν θα παρω την εκπτωση 15% γιατι απο οσο ξερω στο κοινωνικο τιμολογιο δεν την κανουν απλα κανουν εκπτωση στις κιλοβατωρα ομως εγω δεν πρεπει κανονικα να παρω την εκπτωση 15% αφου ειχα πληρωσει εμπροθεσμα? και να με χρεωσουν με εκπτωση στις κιλοβατωρες απο τις 7 του μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, man22 είπε

να σε ρωτησω κατι μηπως ξερεις ποσες μερες κανει να εκδωθει εκκαθαριστικος λογαρισμος  της δεη? η καταμετρηση εγινε σημερα αλλα εγω 7 νοεμρβιου μπηκα στο κοινωνικο τιμολογιο ,και δεν μπορω να καταλαβω αν θα παρω την εκπτωση 15% γιατι απο οσο ξερω στο κοινωνικο τιμολογιο δεν την κανουν απλα κανουν εκπτωση στις κιλοβατωρα ομως εγω δεν πρεπει κανονικα να παρω την εκπτωση 15% αφου ειχα πληρωσει εμπροθεσμα? και να με χρεωσουν με εκπτωση στις κιλοβατωρες απο τις 7 του μηνα

Αυτο δε το γνωριζω, αλλα στην θέση σου θα εκανα ενα online λογαρισμο https://www.dei.gr/EBill/Register.aspx?LegalEntityTypeID=1

Αν δε κανω λαθος μπορεις να δεις τους λογαρισμους που εκδιδονται ωστε να μην αγχωνεσαι αδικα, και να μην ψαχνεσαι με χαρτια κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...